Hind

tellides kuni 29.02.2024
1130 €/reisija 1 koht 2ses toas

LÕPPHIND: 1220 €/reisija
Ühese toa lisa 170 €

Reisi info

Aserbaidžaani ringreis: Baku – Gobustan – Absheron - Sheki

EESTI KEELES. EESTI GRUPP. HIND LÕPLIK - SISSEPÄÄSUD VAATAMISVÄÄRSUSTELE JA SÖÖGID SISALDUVAD HINNAS.

Reisi kava

1. päev   1.05    Tallinn – Istanbul - Baku
Tallinn – Istanbul   TK1422   12:25 - 16:05
Istanbul – Baku     TK 334    17:10 - 20:55
Transfeer hotelli.
Majutus 4 ööd hotellis Central Park Hotel Baku 4* - hotell kesklinnas; ligiduses söögikohad ja kaubandus www.centralpark.az


2. päev
   2.04    Baku: uus linn ja vanalinn     H/L
Baku linnaekskursioon. Linn, kus kohtuvad kaasaegne ja iidvana, traditsiooniline ja ebatavaline.
Esmalt kaasaegne Baku - Nagornõi ehk Mäetipu park, mille vaateplatvormilt avanevad vaated allpool laiuvale rohelisele linnale ning Baku lahele.
Vanalinn - Icheri Sheher
Icheri Sheher`it nimetatakse sageli kindluseks, kuna see on ümbritsetud hästi säilinud kaitsemüüriga, kus on praeguseks säilinud 25 torni ning 5 väravat. Müüride sisse jääb kunagine linn - paleekompleks ja hauakamber, mošheed ja minaretid, karavansaraid ja saunad/hamamid. Tänaseni on säilinud umbes pooled hoonetest, teistest on järel varemed. Asustus oli tollal väga tihe, hooned külg-külje kõrval. Aialapid taskuräti-suurused ning tänavad kitsad ja käänulised. 15. sajandil koliti pealinn Shemakhast Bakuusse ning kuni 19.sajandini püsis Baku müüride vahel; alles peale naftabuumi kasvas linn Icheri Sheheri müüride vahelt välja.
Lõunasöök päeva jooksul.


3. päev
   3.05    Tuletempel Ateshgyah ja põlev mägi Yanardagh     H/L
Igavese tule tempel - Ateshgyah – on ilmselt Aserbaižaani tuntuim maamärk. Bakust 30 km kaugusel on piirkond, kus looduslik maagaas immitseb maapragudest välja ja kokkupuutel õhuhapnikuga süttib põlema. 17-18. sajandil ehitati siia praegune tempel, kuigi tulekummardajate palvekohana on seda kasutatud juba aegade algusest saadik.
Peale islami saabumist tulekummardajate tempel lõhuti ja lammutati ning tõsiusksed tulekummardajad rändasid siit minema praeguse India aladele, kus nad said oma usku edasi praktiseerida. Kuid 15-17. sajandil tulid paljud koos India kaupmeeste karavanidega tagasi palverännakule oma esivanemate sünnimaale ning india kaupmehed ehitasid 100 aasta jooksul igavese tule juurde templi. Siis lisati siia juurde veel karavansarai ning nii tekkiski terve kompleks, mis sai oma praeguse väljanägemise 19.sajandil. Keskseks kohaks on kaevu meenutav altar, kus põleb igavene tuli.
Põlev mägi Yanardagh on mäeküngas, mille külgedelt immitseb välja maagaas, mis juba iidsetest aegades põleb umbes meetri-kõrguste ja 10 meetri pikkuste tulekeeltena.
Tagasi Bakusse. Heydar Aliyevi keskus, mis on linna üks moodsamaid ja tuntumaid hooneid.


4. päev 
  4.05    Gobustani kaljumaalingute kaitseala. Tuledesäras õhtune Baku     H/L
Gobustani kaitseala on Bakust 60 km kaugusel Suur-Kaukasuse mäestiku ja Kaspia mere vahel. Siin on iidsed kaljumaalingud-piktogrammid ja petroglüüfid. Need vanad maalingud näitavad kunagiste asukate maailma, tavasid ja majandust. Samuti loodust ja toonast looma-linnuriiki. Kaljumaalingute vaatamisele eelneb temaatilise muuseumi külastus.
Seejärel muda-vulkaanilise ala külastus. Siin on 300 maailma hinnanguliselt 700st podisevast muda-vulkaanist.
Tagasiteel Bibi Abyati mošee. Algselt ehitati mošee siia 13. sajandil, kuid see hävitati bolševike poolt 1936 aastal. Praegune ehitis pärineb 1990ndatest aastatest; lisaks pühakojale on siin iidsed pühakute hauad. Bibi Abyati kompleks on moslemite vaimseks keskuseks ning Aserbaidžaani islami arhitektuuri pärliks.
Maailma esimese kaasaegse naftapuuraugu koht Bakuu eeslinnas, mis rajati Bibi-Eibat naftaväljale 1846 aastal.
Lõunasöök Kaspia mere ääres kalarestoranis.
Õhtul ekskursioon tuledesäras linnas. Mõnes kohas on päevasel ajal juba käidud, kuid õhtul valgustatuna on pilt hoopis teine.
Esmalt taas Nagornõi ehk Mäepargi vaateplatvorm ning vaade alla õhtusele linnale. Järgmisena Baku Boulevard, mis on 16 km pikkune mereäärne kaunilt valgustatud purskkaevudega kaldapealne park, mida kutsutakse ka nimega “Baku teemantkee”. Lõpetuseks rahvarohke linna peatänav Torgovaja, mis on ääristatud uhkete majade, kinode, parkide, kaasaegsete poodide ja mälestusmärkidega. Tagasi hotelli.


5. päev 
  5.05    Diri-Baba mausoleum - Samaxi – Lahichi - Ismaili     H/L
Esimene peatus Bakuust 90 km kaugusel Diri-Baba mälestusmärgi juures. See on 15. sajandist pärit 2-korruseline mošee-mausoleum, kuhu on väidetavalt maetud pühak Diri-baba. Mausoleum on osaliselt kaljusse raiutud ning jätab omapärase “rippuva” mulje.
Veel 32 km sõitu ja jõutakse Samaxisse. Samaxi on üks Aserbaidžaani vanimaid linnu, mis on tekkinud 5. sajandil e.m.a. 9-16. sajandil oli ta Shirvani shahhiriigi pealinnaks; siit läks läbi siiditee, mis tegi linnast tähtsa kaubanduskeskuse. Linn oli Iraani, Araabia, Kesk-Aasia, Venamaa, India ja Lääne-Euroopa kaupmeeste kohtumispaigaks, siin kaubeldi ja omati siiditööstuse ja vaibakudumise töökodasid-vabrikuid. Lisaks õitses ka kultuur ja teadus. Vanalinnas külastatakse linna suurimat vaatamisväärsust Juma mosheed, mis on Kaukasuse suurim ja üks vanimaid, pärit aastast 744.
Meyseri veinitööstus; veinide proovimine.
Lõunasöök.
Järgmine peatus on Lahichi küla, mis on pärit 5 sajandist ja saanud alguse samanimelisest hõimust, kes rändas 4-5 sajandil siia praeguse Iraani aladelt. Siin on säilinud vanad mošeed ja saunad/termid, keskaegne veevarustuse- ja kanalisatsioonisüsteem. Kohalikud tegelevad vanade käsitöödega-sepa- ja köösneritööd, vaibakudumine- ning põllumajandusega. Külas on palju käsitöökodasid ja suveniiripoode- jalutuskäik külas ning vaba aeg ostlemiseks. See on üks parimaid kohti suveniiride, siiditoodete, maitseainete ostmiseks.
Sõit Ismayili.
Majutus Ismayilis 1 öö Ismayili Resort Hotel 4*   https://ismayilliresorthotel.az/


6. päev 
  6.05    Ismaili – Sheki - Baku     H/L
Sõit Shekisse (2 tundi), mis on üks Aserbaidžaani vanimaid ja kuulsamaid linnasid. Ta asub 700 m kõrgusel mägede vahel ning oli oluliseks peatuspaigaks Siiditeel. Esmalt külastatakse freskode ja kaunilt nikerdatud akendega khaanide Suvepaleed. Seejärel 2 töökoda: "Shebeke" ehk värviliste vitraažakende töökoda ning kohaliku maiuse "Sheki Pahlava” töökoda.
Ekskursioon jätkub sõiduga 7 km kaugusele Kishi külasse, kus külastatakse Albaania kirikut. See kirik olevat Kaukasuse vanim kristlik kirik (19. sajandi keskel anti endised Albaania kirikud Armeenia kiriku alluvusse). Piirkonnas elasid udid, keda peetakse vanade albaanlaste järglasteks ning nende kultuur ja kirikut ümbritsevad matmispaigad erinevad suuresti muu rahva tavadest.
Sõit tagasi Bakuusse.
Majutus 2 ööd Central Park Hotel Baku 4*   www.centralpark.az


7. päev
   7.05    Baku     H
Vaba päev Bakus.
Südaööl transfeer Baku lennuväljale (u. 30 min).


8. päev 
  8.05    Baku – Istanbul - Tallinn
Baku - Istanbul    TK 337    02:35 - 04:50
Istanbul - Tallinn  TK1421   08:00 – 11:35

Hind sisaldab

- Turkish Airlines liinilennud, pagas 30 kg
- Lennuväljamaksud 271 € (seisuga 1.06.2023)
- Majutus 1 koht 2ses toas 3 ja 4* hotellides
- Hommikusöögid 6 hommikul
- Programmis märgitud lõunasöögid (5)
- Veinide proovimine (1 kord)
- Programmis märgitud ekskursioonid ja transfeerid konditsioneeritud transpordivahendis (buss/väikebuss vastavalt teedele)
- KÕIK PROGRAMMIS MÄRGITUD KÜLASTUSTE SISSEPÄÄSUTASUD
- kohalik inglise keelt kõnelev giid
- Eesti reisijuht ringreisil, kes tõlgib ekskursioonid Eesti keelde
- Hinnad põhinevad kursil 1 USD = 0,95 €

Hinnale lisandub

- Fotoaparaadi-videokaamera tasud mõnedel vaatamisväärsustel
- Jootrahad
- Aserbaidžaani elektrooniline viisa

 

Üksikkohad

Müüme oma reisidele ka üksikuid nais- ja meeskohti eeldusel, et samale reisile registreerib teine samast soost reisija, kes on nõus majutust jagama.

Nais/meeskohtasid saab tellida kuni 65 päeva reisi väljumiseni. Kui reisi väljumiseni on jäänud vähem kui 65 päeva, siis enam uusi nais/meeskohtade tellimusi esitada ei saa, vaid uus üksikkoht tuleb osta koos ühese toa lisatasuga. Küll saab 65 -21 päeva reisini tellida nais/meeskohtasid neile reisidele, kus mõni naine/mees on juba reisikaaslase ootel.

Kui 21 - 30 päeva (sõltuvalt reisist) enne reisi pole reisile registreerinud teist samasoolist reisijat, kes sooviks majutust jagada, tagastab reisikorraldaja reisijale kogu ettemaksu ja tühistab tellimuse VÕI reisija tasub ühese toa lisamaksu ja reisib üheses toas.

Kui reisija on ostnud üksiku nais/meeskoha ning sooviks enne reisi suhelda oma toanaabriga, siis palume reisijal anda oma kirjalik nõusolek enda andmete edastamiseks toanaabrile. Ilma reisija kirjaliku nõusolekuta me reisija andmeid toakaaslasele ei väljasta. Kes soovib oma kontaktandmed: nimi – meil – telefon edastada, siis teeme seda 2 nädalat enne reisi.  Samas ei saa me kohustada toanaabrit enne reisi suhtlema.

Aserbaidžaan

1 mai

 – 

8 mai 2024

1130 €

Sihtpunkt: Aserbaidžaan
Kestvus: 8 päeva
Reisi tüüp: Ringreis
Print

Kiire info

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Sarnased reisid

IMG_2172
EELBRONEERIMINE
15 veebruar 2025

 – 

3 märts 2025
Lõuna-Aafrika Vabariik, Svaasimaa
17 päeva
ta-prohm-10
2655 €
12 november 2024

 – 

27 november 2024
Kambodža, Vietnam
16 päeva
Piha beach
5890 €
14 november 2024

 – 

2 detsember 2024
Uus-Meremaa
19 päeva

Ole kursis oma reisiga!

Kui oled reisi broneerinud ja ettemaks on tehtud, saate tellimuse kinnitusega unikaalse reisi ID. Sisestage see siia, et näha kogu reisiga seotud infot korraga.