ASERBAIDŽAAN
print
ASERBAIDŽAAN:ringreis
24.04.2021 -> 02.05.2021

EESTI KEELES.  EESTI GRUPP. HIND LÕPLIK - SISSEPÄÄSUD VAATAMISVÄÄRSUSTELE JA SÖÖGID SISALDUVAD HINNAS.
MINIMAALNE GRUPI SUURUS 12 REISIJAT, MAKSIMAALNE 22 

24.04 - 2.05.2021 ASERBAIDŽAANI RINGREIS: Baku – Absheron – Samaxi – Seki – Gandzha – Goygol - Gobustan

 

HIND:
1050 € /reisija tellides kuni 15.10.2020
1200 € /reisija tellides alates 16.10.2020


1. päev   24.04    Tallinn – Istanbul - Baku
Tallinn – Istanbul   TK1424   12:40 - 16:00
Istanbul – Baku     TK 334    17:20 - 21:10
Transfeer hotelli.
Majutus 3 ööd hotellis ZamZam Hotel 4* - hotell kaldapromenaadi juures; ligiduses söögikohad ja kaubandus www.booking.com/hotel/az/zamzam.et.html 


2. päev   25.04    Baku: uus linn ja vanalinn     H/L
Baku linnaekskursioon. Linn, kus kohtuvad kaasaegne ja iidvana, traditsiooniline ja ebatavaline.
Esmalt kaasaegne Baku. Heydar Aliyevi keskus, mis on linna üks moodsamaid ja tuntumaid hooneid. Seejärel linna kõrgeim punkt - Nagornõi ehk Mäetipu park, mille vaateplatvormilt avanevad vaated allpool laiuvale rohelisele linnale ning Baku lahele.
Treppe mööda alla lahe kaldal asuva Bibi Abyati mošee juurde. Algselt ehitati mošee siia 13. sajandil, kuid see hävitati bolshevike poolt 1936 aastal. Praegune ehitis pärineb 1990ndatest aastatest; lisaks pühakojale on siin iidsed pühakute hauad. Bibi Abyati kompleks on moslemite vaimseks keskuseks ning Aserbaidžaani islami arhitektuuri pärliks. Kaasaegse osa lõpetab külastus maailma esimese kaasaegse naftapuuraugu kohta, mis rajati Bibi-Eibat naftaväljale 1846 aastal.
Vanalinn - Icheri Sheher
Icheri Sheher`it nimetatakse sageli kindluseks, kuna see on ümbritsetud hästi säilinud kaitsemüüriga, kus on praeguseks säilinud 25 torni ning 5 väravat. Müüride sisse jääb kunagine linn - paleekompleks ja hauakamber, mošeed ja minaretid, karavansaraid ja saunad/hamamid. Tänaseni on säilinud umbes pooled hoonetest, teistest on järel varemed. Asustus oli tollal väga tihe, hooned külg-külje kõrval. Aialapid taskuräti-suurused ning tänavad kitsad ja käänulised. 15. sajandil koliti pealinn Shemakhast Bakuusse ning kuni 19. sajandini püsis Baku müüride vahel; alles peale naftabuumi kasvas linn Icheri Sheheri müüride vahelt välja.
Lõunasöök päeva jooksul.

3. päev   26.04    Tule(kummardajate) tempel Ateshgyah ja põlev mägi Yanardagh. Tuledesäras õhtune Baku     H/L
Igavese tule tempel - Ateshgyah – on ilmselt Azerbaijani tuntuim maamärk. Bakust 30 km kaugusel on piirkond, kus looduslik maagaas immitseb maapragudest välja ja kokkupuutel õhuhapnikuga süttib põlema. 17-18. sajandil ehitati siia praegune tempel, kuigi tulekummardajate palvekohana on seda kasutatud juba aegade algusest saadik.
Peale islami saabumist tulekummardajate tempel lõhuti ja lammutati ning tõsiusksed tulekummardajad rändasid siit minema praeguse India aladele, kus nad said oma usku edasi praktiseerida. Kuid 15-17. sajandil tulid paljud koos India kaupmeeste karavanidega tagasi palverännakule oma esivanemate sünnimaale ning india kaupmehed ehitasid 100 aasta jooksul igavese tule juurde templi. Siis lisati siia juurde veel karavansarai ning nii tekkiski terve kompleks, mis sai oma praeguse väljanägemise 19. sajandil. Keskseks kohaks on kaevu meenutav altar, kus põleb igavene tuli.
Põlev mägi Yanardagh on mäeküngas, mille külgedelt immitseb välja maagaas, mis juba iidsetest aegades põleb umbes meetrikõrguste ja 10 meetri pikkuste tulekeeltena.
Tagasi Bakusse.
Õhtul ekskursioon tuledesäras linnas. Mõnes kohas on päevasel ajal juba käidud, kuid õhtul valgustatuna on pilt hoopis teine.
Esmalt taas Nagornõi ehk Mäepargi vaateplatvorm ning vaade alla õhtusele linnale. Järgmisena Baku Boulevard, mis on 16 km pikkune mereäärne kaunilt valgustatud purskkaevudega kaldapealne park, mida kutsutakse ka nimega “Baku teemantkee”. Lõpetuseks rahvarohke linna peatänav Torgovaja, mis on ääristatud uhkete majade, kinode, parkide, kaasaegsete poodide ja mälestusmärkidega. Tagasi hotelli.

4. päev   27.04    Diri-Baba mausoleum - Samaxi – Lahichi - Saki    342 km     H/L
Esimene peatus Bakuust 90 km kaugusel Diri-Baba mälestusmärgi juures. See on 15. sajandist pärit 2-korruseline mošee-mausoleum, kuhu on väidetavalt maetud pühak Diri-baba. Mausoleum on osaliselt kaljusse raiutud ning jätab omapärase “rippuva” mulje.
Veel 32 km sõitu ja jõutakse Samaxisse. Samaxi on üks Azerbaidžani vanimaid linnu, mis on tekkinud 5. sajandil e.m.a. 9-16. sajandil oli ta Shirvani šahhiriigi pealinnaks; siit läks läbi siiditee, mis tegi linnast tähtsa kaubanduskeskuse. Linn oli Iraani, Araabia, Kesk-Aasia, Venamaa, India ja Lääne-Euroopa kaupmeeste kohtumispaigaks, siin kaubeldi ja omati siiditööstuse ja vaibakudumise töökodasid-vabrikuid. Lisaks õitses ka kultuur ja teadus. Vanalinnas külastatakse linna suurimat vaatamisväärsust Juma mošeed, mis on Kaukasuse suurim ja üks vanimaid, pärit aastast 744.
Järgmine peatus on Lahichi küla, mis on pärit 5. sajandist ja saanud alguse samanimelisest hõimust, kes rändas 4-5. sajandil siia praeguse Iraani aladelt. Siin on säilinud vanad msosheed ja saunad/termid, keskaegne veevarustuse- ja kanalisatsioonisüsteem. Kohalikud tegelevad vanade käsitöödega - sepa- ja köösneritööd, vaibakudumine ning põllumajandusega. Külas on palju käsitöökodasid ja suveniiripoode. Esmalt lõunasöök kohalikus peres traditsiooniliste roogadega, seejärel tiir külas ning vaba aeg ostlemiseks. See on üks parimaid kohti suveniiride, siiditoodete, maitseainete ostmiseks.
Sõit Sakisse.
Majutus Sakis 1 öö hotellis Issam Hotel 4*    www.booking.com/hotel/az/issam.et.html 


5. päev   28.04    Saki - Gandzha    164 km     H/L
Esmalt tiir Sakis. Saki on taas üks Azerbaidžani vanimaid ja kuulsamaid linnasid. Ta asub 700 m kõrgusel mägede vahel ning oli oluliseks peatuspaigaks Siiditeel. Esmalt külastatakse freskode ja kaunilt nikerdatud akendega khaanide Suvepaleed. Seejärel 2 töökoda: "Shebeke" ehk värviliste vitraažakende töökoda ning kohaliku maiuse "Sheki Pahlava” töökoda.
Ekskursioon jätkub sõiduga 7 km kaugusele Kishi külasse, kus külastatakse Albaania kirikut. See kirik olevat Kaukasuse vanim kristlik kirik (19. sajandi keskel anti endised Albaania kirikud Armeenia kiriku alluvusse). Piirkonnas elasid udid, keda peetakse vanade albaanlaste järglasteks ning nende kultuur ja kirikut ümbritsevad matmispaigad erinevad suuresti muu rahva tavadest.
Edasi sõit (157 km) Gandzhasse, mida kutsutakse khaanide ja poeetide linnaks. Ka siit käis läbi Siiditee ning praegu üritatakse linna kunagist hiilgust taastada.
Kunagi oli jõe kaldal suur kindlus, kuid praeguseks on sellest jäänud vaid mõned kujutud veremete hunnikud, sest aeg ja jõgi on teinud oma töö. Jõgi, mis kunagi kaitses kindlust, on hoopis aja jooksul kindluse müürid minema uhtunud.
Linnas külastatakse hilisemast ajast säilinud vaatamisväärsuseid - Sheikh Bahauddini kompleksi 17ndast sajandist, kuhu kuuluvad Juma Mošee (Shah Abbas Mošee) ning selle juurde kuuluv medres ja mošee-esine kunagine turuplats, keskaegne puuküttega aurusaun Chekyak Hamam ja karavansarai, mille ruumides on praegu Humanitaarteaduste Kõrgem Kool.
Shah Abbas oli arhitekt, astronoom ning visionäär ning oma astronoomia alaseid teadmisi on ta kasutanud mošee ehitamisel - täpselt keskpäeval kaob läänemüüri vari ning see andis omal ajal märku, et on aeg palvuseks.
Viimane lisand Sheikh Bahauddini kompleksile on Khaan Javadi Mausoleum. Mošee aeda rajati mausoleum kartmatule Ganja valitsejale khaan Javadile, kes hukkus 1804. aastal linna kaitsmisel. Tema säilmed maeti 1990ndatel siia ringi ning 2005. aastal avati mausoleum, mis on sobitud iidsete ehitiste sekka.
Päeva lõpetuseks poeet Nizami Ganjavi mausoleumi. Nizami Ganjavi, kes sündis 1141. aastal, oli oma aja harituimad inimesi ning tema sulest pärinevad mitmed luuletused ja poeemid, kus lisaks osavale sõnaseadmisele väljendab poeet ka oma eetilisi ja filosoofilisi vaateid. Mausoleumist on tulnud poeetide palverännaku sihtkoht.
Lõunasöök päeva jooksul.
Majutus 1 öö kesklinnas hotellis Ganja Hotel 3*   www.booking.com/hotel/az/ganja.et.html 

6. päev   29.04    Goygoli järv - Baku    418 km     H/L
Algab tagasitee Bakusse. Teel tehakse põige GoyGoli järve äärde. Mööda käänulist teed sõidetakse üles aheliku tippu ning sealt avanevad kaunid vaated Väike-Kaukasuse ahelikule ning GoyGoli ehk Sinisele järvele. Järv on tekkinud peale 1139 aasta Kyapazi mäe vulkaanipurset, mis kuhjas orus voolavate ojade-jõgede ette mitmes kohas kõrged kaljumüürid, kus iga müüri taha tekkis järv. Järvesid on kokku 7 ja neid kutsutakse nimega Kyapazi pisarateks
Imamzadehi mausoleum. Sheikh Ibrahimi mausoleum, millest on saanud moslemite pühapaik. Selle kõrval väike mošee, mis toimib tänapäevalgi, vana surnuaed ja karavansarai. Pikk sõit Bakuusse.
Majutus 3 ööd Bakuus ZamZam Hotel 4*  www.booking.com/hotel/az/zamzam.et.html 

7. päev   30.04    Gobustani kaljumaalingute kaitseala     H/L
Kaitseala on Bakust 60 km kaugusel Suur-Kaukasuse mäestiku ja Kaspia mere vahel. Siin on iidsed kaljumaalingud-piktogrammid ja petroglüüfid. Need vanad maalingud näitavad kunagiste asukate maailma, tavasid ja majandust. Samuti loodust ja toonast looma-linnuriiki. Kaljumaalingute vaatamisele eelneb temaatilise muuseumi külastus.
Seejärel muda-vulkaanilise ala külastus. Siin on 300 maailma hinnanguliselt 700st podisevast muda-vulkaanist.
Tagasi Bakuusse.

8. päev   1.05    Baku-bazaar     H
Sõit turule. Edasi saab igaüks ise ostelda suveniire ja maiustiusi, käia veinipoodides kohalikke veine proovimas-ostmas. Tagasi hotelli. Pealelõunal vaba aeg viimase õhtupooliku nautimiseks Bakus.

9. päev   2.05    Baku – Istanbul - Tallinn
Transfeer lennuväljale ja algab kodutee:
Baku - Istanbul    TK337     6:30 - 8:40
Istanbul - Tallinn  TK 1421  14:45 - 18:00

Hind sisaldab:
• Turkish Airlines liinilennud, pagas 30 kg
• Lennuväljamaksud 242 € (seisuga 8.09.2020)
• Majutus 1 koht 2ses toas 3 ja 4* hotellides
• Hommikusöögid 7 hommikul
• Programmis märgitud lõunasöögid (6)
• Programmis märgitud ekskursioonid ja transfeerid konditsioneeritud transpordivahendis (buss/väikebuss vastavalt teedele)
• KÕIK PROGRAMMIS MÄRGITUD KÜLASTUSTE SISSEPÄÄSUTASUD
• kohalik inglise keelt kõnelev giid
• Eesti reisijuht ringreisil, kes tõlgib ekskursioonid Eesti keelde
• Hinnad põhinevad kursil 1USD = 0,9 EUR

Hinnale lisandub:
• Joogid lõunasöökide juurde
• Fotoaparaadi-videokaamera tasud mõnedel vaatamisväärsustel
• Jootrahad
• Elektrooniline viisa
Müüme oma reisidele ka üksikuid nais- ja meeskohti eeldusel, et samale reisile registreerib teine samast soost reisija, kes on nõus majutust jagama 

Nais/meeskohtasid saab tellida kuni 65 päeva reisi väljumiseni. Kui reisi väljumiseni on jäänud vähem kui 65 päeva, siis enam uusi nais/meeskohtade tellimusi esitada ei saa, vaid uus üksikkoht tuleb osta koos ühese toa lisatasuga. Küll saab 65 -21 päeva reisini tellida nais/meeskohtasid neile reisidele, kus mõni naine/mees on juba reisikaaslase ootel.

Kui 21 - 30 päeva (sõltuvalt reisist) enne reisi pole reisile registreerinud teist samasoolist reisijat, kes sooviks majutust jagada, tagastab reisikorraldaja reisijale kogu ettemaksu ja tühistab tellimuse VÕI reisija tasub ühese toa lisamaksu ja reisib üheses toas.

Kui reisija on ostnud üksiku nais/meeskoha ning sooviks enne reisi suhelda oma toanaabriga, siis palume reisijal anda oma kirjalik nõusolek enda andmete edastamiseks toanaabrile. Ilma reisija kirjaliku nõusolekuta me reisija andmeid toakaaslasele ei väljasta. Kes soovib oma kontaktandmed: nimi – meil – telefon edastada, siis teeme seda 2 nädalat enne reisi.  Samas ei saa me kohustada toanaabrit enne reisi suhtlema.   


Reisipaketis sisalduvate erinevate lennupiletite riskide maandamiseks ja mugavaimate lennuaegade jaoks palume reisijatel osta SALVA reisikindlustus.
SALVA hüvitab reisipaketis sisalduvate erinevate lendude puhul esineda võivad reisitõrked. 

Salva reisitõrkekindlustus tuleb vormistada HILJEMALT 30 päeva enne reisi algust.
Kui reis on tellitud hiljem, siis 7 päeva jooksul reisi tellimisest.


               

Meie reiside juurde sobib ka Swedbank P & C Insurance AS-i, Seesam Kindlustuse, 
IF Kindlustuse ja Chartis Insurance reisikindlustus. 

Teiste kindlustusfirmade puhul palume reisijatel enne reisi tellimist kindlustajalt kontrollida, mis reisitõrge ja millises ulatuses hüvitatakse.

 

HIND:
1050 € /reisija tellides kuni 15.10.2020
1200 € /reisija tellides alates 16.10.2020

Broneeri reis
Võtame teiega hiljemalt 24 tunni jooksul ühendust.
Reis: ASERBAIDŽAAN:ringreis
Kuupäev: 24.04-02.05.2021

Sarnased Reisid

NEPAL JA INDIA ringreis
01.10 - 16.10.2021

EELBRONEERIMINE

KÕRGÕSTAN - KASAHSTAN ringreis
28.08 - 07.09.2021

EELBRONEERIMINE

GUATEMALA - EL SALVADOR - HONDURAS - BELIZE
10.02 - 26.02.2021

3290

VIETNAM: klassikaline ringreis ja rannapuhkus

30.10.2020 - 15.11.2020

2025

GUATEMALA - MEHHIKO ringreis ja rannapuhkus

11.11.2020 - 27.11.2020

VÄLJA MÜÜDUD

KEENIA ringreis ja rannapuhkus

12.11.2020 - 25.11.2020

VÄLJA MÜÜDUD

KEENIA ringreis ja rannapuhkus

03.12.2020 - 16.12.2020

2880

GUATEMALA - MEHHIKO ringreis ja rannapuhkus

13.01.2021 - 29.01.2021

3415

FILIPIINID, ringreis ja rannapuhkus

15.01.2021 - 31.01.2021

2860

COSTA RICA - NICARAGUA ringreis ja rannapuhkus

26.01.2021 - 11.02.2021

2850

KEENIA ringreis ja rannapuhkus

30.01.2021 - 12.02.2021

3050

BIRMA ringreis ja rannapuhkus

31.01.2021 - 16.02.2021

2750

TAI ringreis ja rannapuhkus

16.02.2021 - 04.03.2021

EELBRONEERIMINE

VIETNAM: klassikaline ringreis ja rannapuhkus

26.02.2021 - 14.03.2021

alates 1795

OMAAN: ringreis ja rannapuhkus

28.02.2021 - 11.03.2021

2060

VIETNAM: Saigon ja rannapuhkus

07.03.2021 - 21.03.2021

alates 1090

INDONEESIA: Bali ringreis ja rannapuhkus

10.03.2021 - 25.03.2021

1960

INDONEESIA: Bali ringreis ja rannapuhkus Gilil

10.03.2021 - 25.03.2021

2190

INDONEESIA: Bali - Sulawesi: Torajamaa

10.03.2021 - 25.03.2021

2620

SRI LANKA ringreis ja rannapuhkus

12.03.2021 - 27.03.2021

alates 1780

VIETNAM: loodusringreis ja rannapuhkus

12.03.2021 - 28.03.2021

2150

MALAISIA ringreis ja rannapuhkus Borneol - SINGAPUR

19.03.2021 - 03.04.2021

OOTELEHT

SINGAPUR - INDONEESIA: Java + Bali

24.03.2021 - 09.04.2021

2495

SRI LANKA ringreis ja MALDIIVIDE rannapuhkus

16.10.2021 - 30.10.2021

EELBRONEERIMINE

SRI LANKA ringreis ja rannapuhkus

16.10.2021 - 30.10.2021

EELBRONEERIMINE

LÕUNA-AAFRIKA VABARIIK ja SVAASIMAA ringreis

20.11.2020 - 06.12.2020

VÄLJA MÜÜDUD

GUATEMALA - EL SALVADOR - HONDURAS - BELIZE

10.02.2021 - 26.02.2021

3290

LÕUNA-AAFRIKA VABARIIK ja SVAASIMAA ringreis

12.02.2021 - 28.02.2021

3060

LÕUNA-AAFRIKA VABARIIK ja SVAASIMAA ringreis

05.03.2021 - 21.03.2021

EELBRONEERIMINE

NEPALI ringreis

01.04.2021 - 11.04.2021

EELBRONEERIMINE

JAAPAN

08.04.2021 - 17.04.2021

3335

USBEKISTAN - TADŽIKISTAN ringreis

21.04.2021 - 01.05.2021

1855

ASERBAIDŽAAN:ringreis

24.04.2021 - 02.05.2021

1050

GRUUSIA ringreis

08.05.2021 - 16.05.2021

1020

ARMEENIA ringreis

12.05.2021 - 20.05.2021

1110

KÕRGÕSTAN - KASAHSTAN ringreis

28.08.2021 - 07.09.2021

EELBRONEERIMINE

GRUUSIA ringreis

28.08.2021 - 05.09.2021

1010

USBEKISTAN - TADŽIKISTAN ringreis

08.09.2021 - 18.09.2021

EELBRONEERIMINE

USBEKISTAN - TADŽIKISTAN ringreis PAMIIRIDEGA

08.09.2021 - 23.09.2021

EELBRONEERIMINE

NEPAL JA INDIA ringreis

01.10.2021 - 16.10.2021

EELBRONEERIMINE

NEPALI ringreis

01.10.2021 - 09.10.2021

EELBRONEERIMINE

LÕUNA-AAFRIKA VABARIIK ja SVAASIMAA ringreis

19.11.2021 - 05.12.2021

EELBRONEERIMINE

UUS-MEREMAA - AUSTRAALIA: Sidney

26.11.2021 - 13.12.2021

EELBRONEERIMINE

Seda tüüpi reisid puuduvad.

LENNUPILETID

01.01.2019 - 19.01.2038

Erinevad hinnad