Hind

5890 €/reisija tellimisel kuni 15.07.2024
LÕPPHIND: 5990 €/reisija
Ühese toa lisamaks: 1095 €

Reisi info

14.11 - 2.12.2024 UUS-MEREMAA RINGREIS

Reisi kava

Päev 1   14.11    Lend Helsingi – Doha - Auckland
Lend Helsingi - Doha
QR6121 16:00 - 23:45

Päev 2   15.11    Doha - Auckland
QR 920 02:55 - 05:00 +1 ehk järgmisel päeval

Päev 3   16.11    Auckland - Queenstown
Saabumine Aucklandi. Riiki sisenemine: passikontroll ja toll.
Siselend Auckland - Queenstown
JQ 295 8:40 - 10:35
Transfeer lennuväljalt kesklinna ja ülevaatlik linnaekskursioon (kokku 2 tundi).
Pealelõunal vaba aeg pikast lennust toibumiseks ja soovi korral omal käel linna avastamiseks.
Kõrgete mägedega ümbritsetud Queenstown Wakatipu järve ääres on Lõunasaare populaarseim turismikeskus. Linnas ja selle ümbruses on palju erineva pikkusega hästi tähistatud maalilisi matkaradasid, kus saab omas tempos kõndida ja looduskauneid kohtasid avastada.
Kindlasti tasub sõita Skyline köisraudteega linnast 450 m kõrgusele Bob`s Peaki mäetipule (tasuline) www.skyline.co.nz/en/queenstown
Majutus 2 ööd hotellis Holiday Inn Express & Suites Queenstown 4* https://www.ihg.com/holidayinnexpress/hotels/us/en/queenstown/zqnqt/hoteldetail

Päev 4   17.11    Queenstown     H/L
Praamisõit vanaaegse aurulaevaga TSS Earnslaw Wakatipu järve vastaskaldale meriinofarmi. Farmi tutvustus, lambapügamise demonstratsioon ja lambakoerte karja kokku ajamise esitus. Lisaks lammastele peetakse farmis karja ja alpakasid.
BBQ lõunasöök, tagasi Queenstowni. Pealelõunal aega omapäi linna avastamiseks.

Päev 5   18.11    Queenstown - Milford Sound - Te Anau    406 km     H/L
Fiordlandi Rahvuspark on Uus-Meremaa suurim ja maailma üks suurimaid. Kitsad orud, järsud kaljud, lopsakas vihmamets, sambla ja sõnajalgadega kaetud maapind. Siin võimutseb loodus.
Keskpäeval jõutakse Milford Soundi, mis on 14st fjordist kõige paremini ligipääsetav ning minnakse 2-tunnisele laevareisile peaaegu Tasmaania mereni välja. Piknik-lõuna laeval. Seejärel sõidetakse tagasi Te Anau’ sse.
Majutus 1 öö ja õhtusöök hotellis Distinction Luxmore Hotel Lake Te Anau 4* www.distinctionhotelsluxmore.co.nz

Päev 6  19.11    Te Anau - Wanaka    226 km     H
Hommikul külastatakse helendavate jaaniussidega Te Anau koopaid. Laevasõit Te Anau järve vastaskaldale. Seal istutakse ümber väiksematesse paatidesse ja liigutakse piki maa-alust jõge koobaste sügavusse, mille laed on täis helendavaid jaanimardikaid. Tagasi Te Anausse, kus jätkatakse bussiga. seejärel sõit läbi 3 kliimavööndit: esmalt fjordid, seejärel Queenstowni ümbritsev karm mägismaa, lõpuks Lõunapiirkonna viljakad põllumajandusmaad.
Teel tehakse peatus Arrowtownis, mis on vana kullakaevanduslinn.
Majutus 1 öö hotellis Oakridge Resort Wanaka 4*- ilus basseinidega hotell https://www.oakridge.co.nz/

Päev 7   20.11    Wanaka - Franz Josephi liustik    290 km     H
Sõit üle Haasti kuru vihmametsade piirkonda. Peatus-jalutuskäik Ship Creek soometsas. Kaunid vaated ümbritsevatele lumistele tippudele ja liustikujärvedele.
Järskude nõlvadega ja kiiresti “voolava” Foxi liustiku “keel” ulatub vihmametsa 300 meetri kõrgusel merepinnast. Siinsed liustikud ulatuvad peaaegu merepiirini. Kõndimine Mathesoni järve kaldail, kus ilusa ilma korral on järvevee siledal pinnal liustiku peegeldused.
Majutus 1 öö hotellis Heartland Hotel Fox Glacier 3* www.scenichotelgroup.co.nz/locations/new-zealand/fox-glacier/heartland-hotel-fox-glacier

Päev 8   21.11    Franz Josephi liustik - Hokitika    138 km     H
Hommikul kõndimine Franz Josephi liustikul. Liustik voolab läbi kauni maastiku; kõndimine rahulikus tempos, kuid vajalikud korralikud mitte-libiseva tallaga jalanõud.
Sõit mööda karmi-rohelist-metsikut rannikut põhja suunas läbi ajalooliste kullakaevandamise linnakeste.
Majutuskoht Hokitika on tüüpiline 1860ndatest pärit kullakaevanduslinn, kus tänaseni on säilinud vanu hooneid ja linnakeses on tunda ajastu hõngu. Tänapäeval on peamine tegevus nefriidist kujude valmistamine. Pealelõunal jõuab linnakeses ringi vaadata.
Majutus 1 öö hotellis Beachfront Hotel Hokitika 4* driftwood superior tuba www.beachfronthotel.co.nz

Päev 9   22.11    Hokitika - Greymouth – Kaikoura    365 km     H
Sõit 40 km mööda Lõunasaare ajupuitu täis metsikut Läänerannikut järgmisesse kunagisse jõukasse kullakaevanduslinna, Greymouthi, mis on ühtlasi Lääneranniku suurim linn. Greymouthist keeratakse sisemaale ja algab sõit läbi Lõuna Alpide saare idakaldale. Päev täis maalilisi vaateid, kus iga käänaku taga on uus vapustavalt kaunis vaade (pöidlad pihku, et ilm oleks ilus ja taevas pilvitu!). Tee on hõreda liiklusega ning selle piirkonna kõrgeim. Lumised mäetipud, mäekurud, jõeorud, maastikud vihmametsadest karmide mägedeni ja sealt lopsakate põllumajandusmaadeni. Teel läbitakse Hanmer Springs, mis on looduslike kuumaveeallikate piirkond.
Pikk sõidupäev; teel tehakse mõned foto- ja sirutuspeatused. Õhtul jõutakse Kaikourasse, mis on väike mereäärne asula ning kuulus oma vaalavaatluse ja mereandide poolest.
Majutus 1 öö Kaikoura Gateway Motor Lodge 4* www.kaikouragateway.co.nz

Päev 10   23.11    Kaikoura - Picton    132 km     H
Hommikune vaalavaatluse laevareis. Vaalade nägemise tõenäosus on peaaegu garanteeritud, kuid samavõrra garanteeritud on ka lainetus, mis võib mõnedel merehaigust põhjustada. Küürvaalad, kääbusvaalad, lõunavaalad. Hea õnne korral näeb ka delfiine ja mõõkvaalasid- vaaladega kohtumine on tõeline elamus.
Peale merereisi 2 tunnine sõit veinipiirkonda. Marlboroughs on ideaalsed viinamarjakasvatamise tingimused- sobilik pinnas, palju päikesepaistet, pikk sügis ja lühike talv. Siin toodetakse Sauvignon Blanc, Chardonnay , Pinot Noir ja Reisling veine; siin on 30 veinimõisat. Külastame ühte veinimõisa ja proovime koos sommeljeega 4 erinevat veini.
Edasi pool tundi sõitu Pictonisse. Picton on tegus sadamalinn ning õhtupoolikul on aega kaldapealsel jalutada ja mõnes restoranis süüa ja veinide proovimisega jätkata.
Majutus 1 öö hotellis Picton Yacht Club Hotel 4* www.cpghotels.com/hotels/picton-yacht-club-hotel/

Päev 11   24.11    Picton - Wellington     H
3 ja poole-tunnine praamisõit läbi Cooki väina Lõunasaarelt Põhjasaarele. Maalilised Marlborough väinad sügavate fjordide ja kunagiste jõeorgudega. Wellingtonis transfeer hotelli ja seejärel vaba pealelõuna linnaga tutvumiseks.
Hotell linna südames, mõne minuti kaugusel Lambton Quaist ja kaldapealsest.
Majutus 1 öö West Plaza Hotel 4* www.westplaza.co.nz

Päev 12   25.11    Wellington – Taupo - Rotorua    460 km     H
Pikk sõidupäev! Esmalt läbi Wellingtoni ümbruse Rangitikei jõuka põllumajanduspiir-konna roheliste karjamaade, kus rannikuäärsetel viljakatel tasandikel kasvatatakse piimakarja, lambaid ja puuvilju.
Järgmisena vulkaanilised Tongariro rahvuspargi alad ning sellest edsi sõit piki Uus-Meremaa suurima järve- Taupo- kallast mööda kõrbemaanteed. Taupo järve ääres külastatakse Huka koskesid ning lõpuks sõit läbi maalilise puhkuserajooni Wairakei Rotoruasse, mis on algasukate- maooride- kultuuri keskus.
Majutus 2 ööd hotellis Ibis Rotorua 3* https://all.accor.com/hotel/5689/index.en.shtml

Päev 13   26.11    Rotorua     H/Õ
Hommikul Te Puia podisevad mudaaugud, kuumad ojad ja räniterrassid; siin näeb ka kuulsaid kiiwisid ja maooride puutööd ja kangakudumist. https://tepuia.com/
Pool tundi sõitu linnast välja Wai O Tapu`sse. See on Uus-Meremaa kõige värvilisem geotermiline imedemaa, mille rahulikus tempos avastamiseks kulub 2 tundi.
Tagasi hotelli, kus jääb paar tundi vaba aega.
Õhtul sõidetakse marae`sse ehk kogukonna kooskäimise majja, kus on maooride kontsert ning maasoojusahjudes valmistatud õhtusöök.

Päev 14   27.11    Rotorua - Hobbiton (Kääbikla) - Coromandel    295 km     H
Sõit läbi Põhjasaare. Peatus Kääbiku filmi võttekohtades, kus tehakse paaritunnine ekskursioon http://www.hobbitontours.com.
Sõit looduskaunile Coromandeli poolsaarele.
Coromandeli peamiseks tõmbenumbriks on Hot Water Beach (tõlkes Kuuma-vee rand) www.thecoromandel.com/explore/hot-water-beach
Ei- merevesi ei ole kuum, küll aga on maa sees kuumaveeallikad, mille 64-kraadine vesi immitseb läbi liiva pinnale. Teatud ajal- paar tundi enne ja paar tundi pärast mõõna- saab kaevata rannaliiva sisse süvendi, mis täitub kuuma veega ning leotada end oma tehtud kuumaveevannis (mille tõusuvesi pärast tasandab). Vanni kaevamine pole kohustuslik- piisab ka rannas kõndimisest ning nähtuse vaatamisest. Tähelepanu- see nähtus on vaadatav 2 tundi enne ja 2 tundi peale mõõna. Kui pealelõunal on tõusuaeg-siis seda kahjuks kogeda ei saa.
Teine vaatamisväärsus on Cahedral Cove kaljud- taas jalutuskäik rannas.
Tee peal peatus kauripuude juures.
Majutus 1 öö hotellis Pacific Harbour Lodge 4* https://www.pacificharbour.co.nz/picshotel/pacificharbourlodge/custompages/homepres.aspx

Päev 15   28.11    Coromandel - Auckland    150 km     H
2 tundi sõitu Aucklandi ning linna jõudes Aucklandi ülevaatlik linnaekskursioon:
Auckland Domain- linna vanim park,
Mount Eden, millelt avaneb kaunis vaade all laiuvale linnale,
Viaduct Basin kaldapealne, kus vanast sadamast on tehtud elitaarne elamu- ja ärirajoon,
Aucklandi moekaim eeslinn Parnell.
Seejärel hotelli, mis asub kesklinnas sadama, söögikohtade ja kaubandustänavate rajoonis.
Majutus 3 ööd hotellis Holiday Inn Express Auckland 4* https://www.ihg.com/holidayinnexpress/hotels/us/en/auckland/aklcc/hoteldetail

Päev 16   29.11    Auckland - Waiheke “veinisaar”     H/L
Hotellist jalgsi sadamasse (550 m kõndimist) ning 45 min praamisõitu Waiheke saarele.
Waiheke on maaliline saar liivarandade, viinamarjaistanduste ja rannikuküladega. Waihekel sõidab veinimõisate vahel spetsiaalne turistibuss- seda kasutame meiegi ning külastame 3 veinimõisat, kus proovime kohalikke veine ning sööme lõunat.
Pealelõunal praamiga tagasi Aucklandi (kohale jõudmine 16:00) ning sadamast jalgsi hotelli.

Päev 17   30.11    Auckland     H
Vaba päev omapäi linnaga tutvumiseks. Hotell on kesklinnas. Poed, söögikohad, meelelehutus - kõik on jalutuskäigu kaugusel.

Päev 18   1.12    Auckland - Doha     H
Hommikupoolikul vaba aeg Aucklandi avastamiseks ning ostlemiseks.
Kl 13 transfeer lennuväljale. Lend
QR 921  Auckland - Doha 16:55 - 00:20 (järgmisel päeval)

Päev 19   2.12    Doha - Helsinki
QR 6122  Doha - Helsingi 08:00 - 14:15

Hind sisaldab

• Qatar Airways`i liinilennud (pagas 23 kg)
• Lennuväljamaksud 611 € (seisuga 15.02.2024)
• Majutus 1 koht 2ses toas 3* ja 4* hotellides vastavalt programmile
• Hommikusöögid 15 hommikul
• Programmis märgitud lõuna- (3) ja õhtusöögid (1)
• Praamisõit Pictonist Wellingtoni
• Programmis märgitud ekskursioonid ja transfeerid konditsioneeritud transpordivahendis vastavalt reisijate arvule
12-14 reisijat väikebuss giid+juht ühes isiskus
16 reisijat keskmine buss juht ja giid eraldi
KÕIK PROGRAMMIS MÄRGITUD KÜLASTUSTE SISSEPÄÄSUTASUD
• Eesti reisijuht Uus-Meramaa ringreisil, kes tõlgib ekskursioonid Eesti keelde

Hinnale lisandub

• Helsingisse ja tagasi koju lennu/laevapiletid
• Reisikindlustus (vajadusel)
• Joogid lõuna- ja õhtusöökide juurde
• Jootrahad
• Reisikavas mitte sisalduvad söögid-joogid ja tegevused

Viisa info

Eesti kodanikud võivad viibida Uus-Meremaal viisavabalt kuni 90 päeva poole aasta jooksul.

Uus-Meremaale reisides on kohustuslik eelnevalt taotleda elektroonses reisi eelregistreerimise süsteemis NZeTA reisiluba (New Zealand Electronic Travel Authority). Taotlusele vastuse saamine võib võtta aega kuni 72 h. Lisaks tuleb samaaegselt tasuda ka turismimaks.  (17 NZD)

Üksikkohad

Müüme oma reisidele ka üksikuid nais- ja meeskohti eeldusel, et samale reisile registreerib teine samast soost reisija, kes on nõus majutust jagama.

Nais/meeskohtasid saab tellida kuni 65 päeva reisi väljumiseni. Kui reisi väljumiseni on jäänud vähem kui 65 päeva, siis enam uusi nais/meeskohtade tellimusi esitada ei saa, vaid uus üksikkoht tuleb osta koos ühese toa lisatasuga. Küll saab 65 -21 päeva reisini tellida nais/meeskohtasid neile reisidele, kus mõni naine/mees on juba reisikaaslase ootel.

Kui 21 - 30 päeva (sõltuvalt reisist) enne reisi pole reisile registreerinud teist samasoolist reisijat, kes sooviks majutust jagada, tagastab reisikorraldaja reisijale kogu ettemaksu ja tühistab tellimuse VÕI reisija tasub ühese toa lisamaksu ja reisib üheses toas.

Kui reisija on ostnud üksiku nais/meeskoha ning sooviks enne reisi suhelda oma toanaabriga, siis palume reisijal anda oma kirjalik nõusolek enda andmete edastamiseks toanaabrile. Ilma reisija kirjaliku nõusolekuta me reisija andmeid toakaaslasele ei väljasta. Kes soovib oma kontaktandmed: nimi – meil – telefon edastada, siis teeme seda 2 nädalat enne reisi.  Samas ei saa me kohustada toanaabrit enne reisi suhtlema.

UUS-MEREMAA

14 november

 – 

2 detsember 2024

5890 €

Sihtpunkt: Uus-Meremaa
Kestvus: 19 päeva
Reisi tüüp: Ringreis
Print

Kiire info

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Sarnased reisid

aserbaidaanringreis_6
EELBRONEERIMINE
11 mai 2025

 – 

18 mai 2025
Aserbaidžaan
10 päeva
P1030712
3245 €
17 aprill 2025

 – 

1 mai 2025
Hiina
15 päeva
2e02c90aa7913ae7829516f97ba94bb1df2ef0e6
4150 €
20 aprill 2025

 – 

1 mai 2025
Jaapan
12 päeva

Ole kursis oma reisiga!

Kui oled reisi tellinud, sisestage siia oma arve-reisilepingul olev reisi ID. Sisestage see ID siia, et näha kogu reisiga seotud infot korraga.