Hind

1 koht 2ses toas
2655 €/reisija tellides kuni 31.05.2024
LÕPPHIND: 2700 €/reisija

 

Reisi info

14.02-28.02.2025 SRI LANKA RINGREIS JA RANNAPUHKUS. EESTI KEELES. EESTI GRUPP. HIND LÕPLIK - SISSEPÄÄSUD VAATAMISVÄÄRSUSTELE JA SÖÖGID SISALDUVAD HINNAS.

Reisi kava

1. päev   14.02    LEND TALLINN – ISTANBUL - COLOMBO
Mõlemad lennud on ühel piletil ja nii pagas kui reisijad registreeritakse Colomboni välja; reisija saab 2 pardakaarti.
Tallinn - Istanbul     TK1422   12:40 - 17:20
Istanbul - Colombo  TK 730    19:25 - 06:10

2. päev   15.02    LENNUVÄLI — WAIKKAL     Õ
Saabumine Colombosse, transfeer hotelli u. 1 tund. Orienteeruv hotelli saabumise aeg 2 tundi peale lennuki maandumist ehk u. kl 8 hommikul.
Check in on 14:00. Kes soovib tuba varem, saab maksta varase check-ini eest:
60 €/2ne tuba // 50 €/1ne tuba. Hind sisaldab ka hommikusööki.
Muidu saab aega veeta basseini ääres ja rannas.
Majutus 2 ööd ja õhtusöök Waikkalis rannahotellis Suriya Resort 4* deluxe tuba   www.suriyaresort.com

3. päev   16.02    WAIKKAL     H/Õ
Hommikupoolikul vaba aeg ranna ja basseini jaoks. Pealelõunal paadisõit laguunil mangroovisaarte vahel – näeb nii kohaliku rahva elu jõe ääres kui ka siinseid linnuliike. Päikeseloojangul õhtusöök jõeküla lihtsas toidukohas - tõeline mõnus söögielamus! Peale õhtusööki tagasi hotelli.

4. päev   17.02    WAIKKAL – PINNAWALA ELEVANDID – DAMBULLA KOOPATEMPLID     H/Õ
Sõit (75 km, u 2 tundi) Pinnawala Elevantide keskusesse.
Pinnawala Elephant Orphanage sai alguse 1975, kui elevantide orbudekodusse toodi esimesed vigastatud või hüljatud elevandid. Praegu elab Pinnawalas üle 70 elevandi- nii juurde tooduid kui juba seal sündinuid. Kell 10 lähevad elevandid jõe äärde ning siis saab jõe kaldal vaadata, kuidas elevandid vees liiguvad ja mõnulevad. Elevandikeskuses kulub 1 ½ tundi.
Edasi sõit Dambullasse, kus asuvad koopatemplid.
Koopatemplid on hiiglaslikus, 170m kõrguses ja 1,6 km-se ümbermõõduga kaljus, milles asub 1.sajandist e.m.a. pärinev koobas, mis on hiljem jagatud vaheseintega 5 väiksemaks saaliks.
Esimeses koopas on 15 meetri pikkune kaljust raiutud Buddha kuju, mis on ümbritsetud jumaluste kujudega. Seinad ja lagi on kaetud freskodega. Teises koopas on 150 elu-suuruses buddha kuju ning mõned jumalate ja kuningate kujud ning samuti freskodega lagi. Koobastesse ülesminekule kulub ½ tundi, koobastes teine pool tundi ja tagasi allatulekule -veel pool tundi.
Sõit Dambullas asuvasse looduskaunisse hotelli. Majutus 2 ööd õhtusöökidega Tropical Life Resort & Spa 4*  Deluxe tuba https://tropicallifedambulla.com/

5. päev   18.02    POLONNARUWA - MINNERIYA     H/Õ
Hommikul Polonnaruwa, mis oli keskajal, 11 – 13. sajandil, Sri Lanka teine pealinn. Polonnaruwa periood oli poliitilise, majandusliku ja sotsiaalse elu õitseaeg riigis. Siinsed ehitised- Parakrama kuju, kuninglikud paleed, vastuvõtusaalid- on vägagi hästi ajahambale vastu pidanud. Polonnawara vaatamisväärsustele kuIub umbes 2-3 tundi, seejärel tund sõitu Minneriyasse.
Minneriyas elab mitu suurt elevandikarja ning igal pealelõunal siirduvad elevandid järve äärde jooma ja kümblema. Lisaks veel teisi loomi ja linde; hea õnne korral näeb mõnda leopardi ning paabulindu. 2-tunnine loomavatlussõit.
Tagasi hotelli ja pealelõunal aeg puhkuseks looduskaunis kohas basseini ääres.

6. päev   19.02    SIGIRIYA KALJUKINDLUS - MATALE – KANDY     H/Õ
Sõit Sigiriyasse, kus asub 5. sajandist pärit kaljukindlus, mis on ilmselt kõige uhkem saare üksikime. Seda tuntakse ka nimega Lõvi Kalju kunagi kindluse sissepääsu ees seisnud suure lõvi kuju järgi.
Kalju ise on 160 meetri kõrgune ja kunagi olid selle tipus palee, aiad ja ujumisbassein, ümbritsetud on see vallikraavidega. Ühe trepi ääres on säilinud antiiksed ilmalikku elu kujutavad freskod elusuuruses noortest naistest nende täies ilus ja hiilguses. Kalju otsast avaneb suurepärane vaade ümbruskonnale.
Kalju tippu minek ei ole ronimisvõistlus, vaid aega on piisavalt, tee peal tehakse mitmeid peatuseid ja puhkepause. Kes ära väsib, saab alati otsa ringi pöörata ja tagasi bussi minna. Külastusele kulub u. 2 tundi.
Järgmisena Matale vürtsiaed (40km, 1 ½ tundi). Siinsetes vürtsiaedades kasvatatakse kaneeli, nelki, kardemoni, erinevaid pipraid. Saab näha, millistelt puudelt- põõsastelt miski vürts pärineb, seletatakse, kuidas neid toidu ja ravimite valmistamisel kasutatakse ja loomulikult saab kõiki maitseaineid-ravumeid-kreeme ka osta.
Matalest Kandysse (35 km, u. 1 tund), mis on küngaste pealinn; siin andis viimane kuningas 1815. Aastal brittidele alla.
Tänapäeval on Kandy Sri Lanka kaasaegse budismi keskus, kus igal sammul on templeid, pühamuid, kloostreid. Neist kuulsaim on PÜHA Hamba Reliikvia tempel, kus hoitakse 4ndal sajandil Sri Lankale jõudnud Buddha hammast, mille väärtus ja pühadus kogu aeg kasvab ning mis on muutunud budistliku maailma üheks pühamaks reliikviaks. Seda peetakse Sri Lanka kõige hinnalisemaks aardeks. Külastame püha templit, kus külastusele kulub u. 1 tund.
Seejärel Sri Lanka tantsuetendus.
Majutus 1 öö ja õhtusöök kesklinnas hotellis Radisson Kandy 4* Superior tuba   www.radissonhotels.com/en-us/hotels/radisson-kandy

7. päev   20.02    KANDY - TEEISTANDUS – NUWARA ELIYA     H/Õ
Peradeniya Botaanikaaed (10 km, 15 min), mis on rajatud juba 1374 kuningate iluaiana. Praegu on siin üle 5000 erineva taimeliigi - nii kohalikke tavataimi kui ka haruldasi ja ohustatud liike ning muude kohtade troopilisi taimi. Vürtsiaed ja orhideemaja; 5 palmialleed, nende seas ka allee Seyshellide kookospalmidest, mille vili on maailma suurim seeme.
Aias kulub rahulikus tempos vaatamiseks 2 tundi.
Järgmisena kalliskivimuuseum- töökoda-kauplus - on ju Sri Lankalt pärit maailma parimad safiirid; lisaks safiiridele on siin mitmeid poolvääriskive.
Edasi 3 tundi sõitu looduskaunisse Nuwara Eliya`sse.
Tee kasvatamiseks sobib laugete nõlvadega künklik maastik ning seda on siin kandis rohkelt; maastik lõputute teeistandustega ning teepõõsaste vahel teelehti korjavad naised on väga maaliline vaatepilt.
Tee peal teeistanduse ja teevabriku külastus. Teeistanduses saab ülevaate tee kasvatamisest; teevabrikus selle töötlemisest, erinevatest teesortidest, neid saab proovida ja loomulikult ka kaasa osta.
Nuwara Eliya on Sri Lanka ‘Väike Inglismaa’ looduskaunis kohas mäeküljel, kesk orgusid- koskesid ja teeistandusi. Siin on saare kõige “külmem” koht, kuid tegelikkuses on see kui Inglismaa kaunis kevadpäev. Kõik on siin inglise mõjutustega- majad on kui inglismaa maamajakesed või kuninganna Anni stiilis mõisad. Lühike linnaekskursioon. Pealelõunal vaba aeg omapäi linnakesega tutvumiseks ja ostlemiseks- turud ja poed.
Majutus 1 öö ja õhtusöök hotellis Araliya Green Hills 4*  Deluxe tuba  www.araliyaresorts.com/araliya-green-hills/

8. päev   21.02    NUWARA ELIYA – HAPUTALE     H/Õ
Väikene tiir Nuwara Elyas, seejärel maaliline rongisõit Haputale teekasvatusrajooni.
Majutus 1 öö ja õhtusöök hotellis Akway Resort 3+* standard tuba

9. päev   22.02    HAPUTALE – RAND     H/AI
Sõit tuk-tukidega läbi teeistanduste Liptoni vaatekohta- 20 km ühes suunas ja 20 km tagasi.Seejärel bussiga rannikule rannahotelli ja algab rannapuhkus.
Majutus 5 ööd kõik hinnas rannahotellis The Blue Water Hotel (kohalik hinnang 5*; meie hinnang 4*) www.bluewatersrilanka.com/
Ilus hotell otse rannas suure basseini ja aiaga. Kõik toad rõdu või terrassiga ja vaatega mere poole.

10-11-12-13. päev   23-24-25-26.02    RANNAPUHKUS     AI
Rannapuhkus kõik hinnas toitlustamisega.

14. päev   27.02    KODUTEE: COLOMBO – ISTANBUL
Majutus kuni kella 12-ni. Tubade loovutamine.
Umbes kell 17 transfeer lennuväljale, kus tuleb olla 3 tundi varem.
Colombo - Istanbul   TK733     21:55 - 04:35

15. päev   28.02    ISTANBUL - TALLINN
Istanbul - Tallinn      TK 1421    08:45 - 11:25

Hind sisaldab

- Lennukipiletid Tallinn-Istanbul-Colombo ja Colombo -Istanbul-Tallinn ja lennuväljamaksud (450 € seisuga 3.04.2024)
- Majutus 1 koht 2ses toas 7 ööd ringreisil ja 5 ööd rannapuhkusel
- 7 hommikusööki
- 7 õhtusööki ringreisil
- toitlustamine rannapuhkuse ajal AI – kõik hinnas
- transfeer rannahotell- lennujaam
- Transport konditsioneeritud bussiga
- KÕIK PROGRAMMIS TOODUD SISSEPÄÄSUDE TASUD :
Polonnaruwa Kandy Püha Hambareliikvia Tempel
Sigiriya Peradeniya Botaanikaaed
Dambulla Pinnawala Elevantide orbudekodu
Minneriya safari

- Kohalik inglise keelt kõnelev giid
- Eesti reisijuht sihtkohas, kes tõlgib ringreisil ekskursioonid eesti keelde
- Hinnad põhinevad kursil 1USD= 0,93 EUR

Hinnale lisandub

  • Sri Lanka ETA 50 USD (vajalik pass)
  •  Reisikindlustus vajadusel
  •  Fotoaparaadi/ videokaamera tasud mõnedel vaatamisväärsustel
  •  Varajane check-in saabumisel - võimalik vaid vabade tubade olemasolul
  •  Jootrahad

Viisa info

SRI LANKA VIISA (elektrooniline eelviisa - ETA)
Viisa taotlemiseks vajalikud dokumendid ja tegevused:
- kehtiv pass
- sisestada nõutavad isikuandmed
- sisestada nõutavad Sri Lankal reisimise andmed
- tasuda netis viisa riigilõiv (riigilõiv ja teenustasud võivad muutuda)
Mingeid dokumente üles laadima ei pea.

Andmed seisuga 7.12.2023

Ametlik SRI LANKA viisa info:
https://eta.gov.lk/slvisa/

Enne riiki sisenemist (võimalik täita alates 5 päeva enne riiki sisenemist) tuleb netis täita elektrooniline maabumiskaart: 
https://eservices.immigration.gov.lk/emb/eEmbarkation/'#/home-page

 

Üksikkohad

Müüme oma reisidele ka üksikuid nais- ja meeskohti eeldusel, et samale reisile registreerib teine samast soost reisija, kes on nõus majutust jagama.

Nais/meeskohtasid saab tellida kuni 65 päeva reisi väljumiseni. Kui reisi väljumiseni on jäänud vähem kui 65 päeva, siis enam uusi nais/meeskohtade tellimusi esitada ei saa, vaid uus üksikkoht tuleb osta koos ühese toa lisatasuga. Küll saab 65 -21 päeva reisini tellida nais/meeskohtasid neile reisidele, kus mõni naine/mees on juba reisikaaslase ootel.

Kui 21 - 30 päeva (sõltuvalt reisist) enne reisi pole reisile registreerinud teist samasoolist reisijat, kes sooviks majutust jagada, tagastab reisikorraldaja reisijale kogu ettemaksu ja tühistab tellimuse VÕI reisija tasub ühese toa lisamaksu ja reisib üheses toas.

Kui reisija on ostnud üksiku nais/meeskoha ning sooviks enne reisi suhelda oma toanaabriga, siis palume reisijal anda oma kirjalik nõusolek enda andmete edastamiseks toanaabrile. Ilma reisija kirjaliku nõusolekuta me reisija andmeid toakaaslasele ei väljasta. Kes soovib oma kontaktandmed: nimi – meil – telefon edastada, siis teeme seda 2 nädalat enne reisi.  Samas ei saa me kohustada toanaabrit enne reisi suhtlema.

Sri Lanka ringreis ja rannapuhkus

14 veebruar

 – 

28 veebruar 2025

2655 €

Sihtpunkt: Sri Lanka
Kestvus: 15 päeva
Reisi tüüp: Puhkuse ja ringreis
Print

Kiire info

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Sarnased reisid

jordaania-ringreis-ja-rannapuhkus-1_11
EELBRONEERIMINE
8 aprill 2025

 – 

17 aprill 2025
Jordaania
10 päeva
malaisia-ringreis-ja-rannapuhkus-borneol_4
2835 €
27 veebruar 2025

 – 

14 märts 2025
Borneo, Malaisia
16 päeva
IMG_1598
EELBRONEERIMINE
11 märts 2025

 – 

26 märts 2025
Indoneesia, Singapur
16 päeva

Ole kursis oma reisiga!

Kui oled reisi tellinud, sisestage siia oma arve-reisilepingul olev reisi ID. Sisestage see ID siia, et näha kogu reisiga seotud infot korraga.