Hind

2325 €/ reisija 2ses toas kehtib tellimisel kuni 15.06.2024
LÕPPHIND: 2485 €
Ühese toa lisa 185 € (ei kehti jurtamajutusel - jurtas majututakse 4kesi)

Reisi info

EESTI KEELES. EESTI GRUPP. HIND LÕPLIK - SISSEPÄÄSUD VAATAMISVÄÄRSUSTELE JA SÖÖGID SISALDUVAD HINNAS.

Reisi kava

1. päev   23.08    Tallinn – Istanbul - Bishkek
Tegemist on läbihinnaga piletiga, kus mõlemad lennud on ühel piletil ja nii pagas kui reisijad registreeritakse Bishkekini välja ja reisija saab 2 pardakaarti.
Tallinn - Istanbul    TK1422  12:35 – 16:10
Istanbul - Bishkek  TK 348   20:25 - 4:30

2. päev   24.08    BISHKEK     H
Saabumine Bishkeki, transfeer Bishkeki hotelli (35 km). Varajane check-in ja hommikusöök. Edasi vaba päev lennuväsimusest välja puhkamiseks. Kes magab, kes uudistab pisut linna omapäi.
Majutus 2 ödö hotellis My Hotel Bishkek 3*  https://www.booking.com/hotel/kg/my-bishkek.en-gb.html

3. päev   25.08    BISHKEK     H/Õ
Bishkek on roheline linn ning meie jaoks tõeline ajamasin. Linnaekskursioon 4..5 tundi: Osh Bazaar – idamaine turg (rohkelt pähkleid-mandleid, kuivatatud puuvilju), Ala-Too väljak, ajaloomuuseum, Tammepargi vabaõhu-skulptuurigalerii, Manasi ausammas, ooperi-balletiteater, filharmoonia hoone.
Õhtusöök.

4. päev   26.08    BISHKEK – SON KUL    390 km     H/L/Õ
Sõit Song Kul järve äärde- sõidule kulub koos peatustega 6..8 tundi ning kohale jõutakse pealelõunal.
Lõunasöök Kochkoris kohaliku pere „kodurestoranis“. Song Kul on teravatest lumistest mäetippudest ümbritsetud jäine liustikujärv 3016 m kõrgusel merepinnast.
Majutus 1 öö järve kaldal alpiaasal jurta-laagris. Jalutuskäik järve ümruses ning tutvumine 3ks kuuks suvekarjamaadele saabunud nomaadide eluga. Õhtusöök ja ööbimine Nomad Lodge Son Kul jurtades. http://nomad-lodge.com/nomad-lodge-son-kul/

5. päev   27.08    SON KUL – KOCHKOR – KAJI SAI    260 km     H/L/Õ
Jalutuskäik järve kaldal. Soovijatel võimalus teha 1...2 tunnine ratsaretk mägedes (15 €) - kuid see ei ole kohustuslik ning kes ratsutamist proovida ei taha, saab sel ajal giidiga koos kõndida. Seejärel lahkutakse Son Kuli äärest ning sõidetakse Issõk Kuli järve lõunakaldale. Issõk Kul on maailma suuruselt teine mägijärv 1607 m kõrgusel merepinnast. Teel paar peatust: jurta valmistamise/püstitamise näitamine ning naiste kooperatiivi külastus, kus tehakse traditsioonilisi „Shiyrdak“ ja „ Ala Kiiz“-ks kutsutavaid vildist tooteid.
Kaji Sai´sse saabudes õhtusöök ja majutus külalistemajas Al Khayat (koduleht puudub).

6. päev   28.08    KAJI SAI – BARSKOON - TAMGA    100 km     H/L/Õ
Sõit Tosori 40 km. Teel peatus ja jalutuskäik Skazka kanjonis, mis on nime saanud aastatuhandete jooksul tuule poolt vormitud erilise-värvlise-muinasjutulise kaljumaastiku järgi.
Lõunasöök.
Järgmisena Barskooni org ja alumne kosk.
Majutus 1 öö ja õhtusöök Issõk-Kuli kaldal Tamgas uutes mugavustega jurtades http://nomad-lodge.com/nomad-lodge-tamga/

7. päev   29.08    TAMGA – JETY OGUZ    40 km     H/L/Õ
Sõit Svetlaja Poljanasse. 4..5 tunnine looduskaunis jalgsimatk üle mäekuru Jety Oguzi orgu.
Lõuna kaasavõetud piknikupakkidest.
Majutus 1 öö ja õhtusöök Jety Oguzis jurtades http://nomad-lodge.com/nomad-loge-jety-oguz/

8. päev   30.08    JETY OGUZ - KARAKOL     H/L
Sõit Karakoli. Teel Jety Oguzi orus Murtud südamena või Seitsme pullina tuntud Punaste kaljude külastamine. Karakolis linnaekskursioon – mošee ja puidust XIX saj. Õigeusukirik, Prževalski (vene loodusuurija) muuseum.
Lõunasöök uiguuride peres.
Majutus 1 öö Karakoli hotellis Green Yard Karakol 3*  https://greenyard.kg/

9. päev   31.08    KARAKOL – KASAHSTAN:CHARYN KANJON – ALTYN EMEL (BASSHI)    420 km     H/L/Õ
Sõit Shonja linna ja Kõrgõstani – Kasahstani piiri ületus Kegenis. Teel peatus ja lühijalutuskäik Charyn kanjonis, mida kutsutakse USA Grand Canyoni väikevennaks. Kanjon on 150 km pikk ja kohati 300 m sügav.
Pikniklõuna kanjoni juures.
Edasi sõit Altyn Emel Rahvusparki. Õhtusöök ja majutus 1 öö Basshis külalistemajas.

10. päev   1.09    ALTYN EMEL – ALMATY    270 km     H/L
Poolepäevane väljasõit Laulvatesse düünidesse. 150 m kõrgused liivadüünid kahtede kaljude vahel. Nimi tuleb sellest, et piisavalt kuiva õhu korral teeb liivaterade vahel liikuv õhk orelilaadset häält.
Lõunasöök. Sõit Alamatysse.
Majutus 2 ööd hotellis Kazzhol Almaty 4*  https://kazzhol.com/en/almaty

11. päev   2.09    ALMATY     H/Õ
Linnaekskursioon – Panfilovi park, puidust 1904 ehitatud Zenkovi katedraal, mis on üks kõrgemaid puitehitisi maailmas, Kuulsuse memoriaal, pühendatud 28-le kindral Ivan Panfilovi alluvuses sõdinud mehele, kes legendi kohaselt purustasid Moskva all 50 saksa tanki, muusikainstrumentide muuseum. Vabariigi väljak ja presidendipalee. Medeo jäästaadioni külastus. Õhtul veel Kok-Tube künkale Almaty panoraami imetlema.
Õhtusöök.

12. päev   3.09    ALMATY – ISTANBUL - TALLINN
Hommikusöök karbiga kaasa ja sõit lennuväljale:
Almaty - Istanbul   TK 353   10:35 - 14:00
Istanbul - Tallinn    TK1423  15:10 – 18:35

Hind sisaldab

• Turkish Airlines liinilennud, pagas 30 kg
• Lennuväljamaksud 282 € (seisuga 8.12.2023)
• Majutus 1 koht 2ses toas ülaltoodud hotellides või 1 koht 4ses jurtas vastavalt programmile
• Hommikusöögid 9 hommikul
• Programmis märgitud lõuna- (7) ja õhtusöögid (7)
• Programmis märgitud ekskursioonid ja transfeerid konditsioneeritud transpordivahendis (buss/väikebuss vastavalt teedele)
• KÕIK PROGRAMMIS MÄRGITUD KÜLASTUSTE SISSEPÄÄSUTASUD
• kohalik inglise ja vene keelt kõnelev giid
• Eesti reisijuht ringreisil, kes tõlgib ekskursioonid Eesti keelde
• Joogivesi ekskursioonidel
• Hinnad põhinevad kursil 1USD = 0,95 EUR

Hinnale lisandub

• Joogid lõuna- ja õhtusöökide juurde
• Jootrahad

Miks valida see reis?

See on reis loodussõpradele ja tõelise eksootika otsijatele. Ilus loodus kõrgete teravatipuliste mägede, jäiste liustikujärvede ja alpiaasadega. Lamba-, jaki- ja hobusekarjad ning nomaadide elu jurtades, sekka mõned kaamelid tee ääres.
Nostalgiahetki ja äratundmisrõõmu - urjuk/kuragaa-halvaa (kes teavad, need teavad), kuid kindlasti ei pane see nõuka-aega taga igatsema; vastupidi - hoopis kergendatult hingama.
See reis tekitab kahetisi tundeid: ühelt poolt on elu mägedes nii teistsugune, kui üldse olla saab. Teisalt on midagi kodust ja tuttavat- olgu need tuttava olekuga lauanõud või söögi-tädi sitsikittel. Söökidest rääkimata- sealne köök on segu kohalikust ja vene köögist ning paljud toidud on meie jaoks koduse olekuga. Igatahes on nad maitsvad ja söögipuudust ei ole.
Ehe külalislahkus ja odavad hinnad.
Olge julged ja tulge avastama maailma, mis korraga nii kauge ja nii tuttav!

Mida arvestada sellel reisil

3 ööd ööbitakse jurtades. Jurtad on 4-kohalised, osades kardin või sirm keskele tõmmatud. Son-Kuli ja Jety Oguzi jurtades on sees buržuika-ahi, Tosor on piisavalt soojas piirkonnas, kus kütet pole vaja. Jurtad on puhtad ja avarad - jätkub ruumi inimestele ja kohvritele, kõrgust on piisavalt. Jurtad pannakse igal kevadel püsti ja sügisel korjatakse jälle ära; üks korralik jurta kestab 100 aastat. Kohalik rahvas kasutab neid suvilatena - nädalalõpuks minnakse meelepärasesse kohta, pannakse jurta püsti ja veedetakse tore nädalalõpp. Siis pakitakse jurta jälle kokku ja sõidetakse koju tagasi. Dušš/wc asuvad jurtadest eraldi („mugavused õue peal“). Uuemates jurtades (Tamgas) on duširuum ja wc kohe jurta kõrval paari sammu kaugusel ning igal jurtal on oma dušš/wc, vanemates jurtades (Jeti Oguz`is) on „mugavused“ kõigile jurtadele ühised ning on 10...100 m kaugusel (sõltuvalt jurta asukohast).
Jurtades ööbimine on ühest küljest eksootiline, teiselt poolt võimaldab olla kohtades, kuhu muidu ei pääseks. Mägedes ei ole hotelle-külalistemajasid. On vaid jurta-laagrid. Kohalikud elavad oma laagrites, karjatavad hobuseid-lambaid-jakke, turistidele on omad väikesed (pisut mugavamad) laagrid.
Jurta-majutust ei ole vaja karta; vastupidi - see annab tõelise eksootilise elamuse!
Sel reisil sõidetakse väikebussidega, sest ainult nendega saab käänulistel mägiteedel liikuda; mägiteed ei ole sobilikud bussile.
Sõltuvalt reisijate arvust on 1-2 väikebussi. Giid ja reisijuht on 1 ning nad roteeruvad- 1 päev ühes, teine päev teises jne väikebussis. Või poole päeva kaupa- kuidas parajasti sobilik on.
Kui seltskond on väljas koos, siis jagatakse selgitusi kõikidele korraga.

Üksikkohad

Müüme oma reisidele ka üksikuid nais- ja meeskohti eeldusel, et samale reisile registreerib teine samast soost reisija, kes on nõus majutust jagama.

Nais/meeskohtasid saab tellida kuni 65 päeva reisi väljumiseni. Kui reisi väljumiseni on jäänud vähem kui 65 päeva, siis enam uusi nais/meeskohtade tellimusi esitada ei saa, vaid uus üksikkoht tuleb osta koos ühese toa lisatasuga. Küll saab 65 -21 päeva reisini tellida nais/meeskohtasid neile reisidele, kus mõni naine/mees on juba reisikaaslase ootel.

Kui 21 - 30 päeva (sõltuvalt reisist) enne reisi pole reisile registreerinud teist samasoolist reisijat, kes sooviks majutust jagada, tagastab reisikorraldaja reisijale kogu ettemaksu ja tühistab tellimuse VÕI reisija tasub ühese toa lisamaksu ja reisib üheses toas.

Kui reisija on ostnud üksiku nais/meeskoha ning sooviks enne reisi suhelda oma toanaabriga, siis palume reisijal anda oma kirjalik nõusolek enda andmete edastamiseks toanaabrile. Ilma reisija kirjaliku nõusolekuta me reisija andmeid toakaaslasele ei väljasta. Kes soovib oma kontaktandmed: nimi – meil – telefon edastada, siis teeme seda 2 nädalat enne reisi.  Samas ei saa me kohustada toanaabrit enne reisi suhtlema.

Kõrgõžstan – Kasahstan

23 august

 – 

3 september 2024

2325 €

Sihtpunkt: Kasahstan, Kõrgõžstan
Kestvus: 12 päeva
Reisi tüüp: Ringreis
Print

Kiire info

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Sarnased reisid

aserbaidaanringreis_6
EELBRONEERIMINE
11 mai 2025

 – 

18 mai 2025
Aserbaidžaan
10 päeva
P1030712
3245 €
17 aprill 2025

 – 

1 mai 2025
Hiina
15 päeva
2e02c90aa7913ae7829516f97ba94bb1df2ef0e6
4150 €
20 aprill 2025

 – 

1 mai 2025
Jaapan
12 päeva

Ole kursis oma reisiga!

Kui oled reisi tellinud, sisestage siia oma arve-reisilepingul olev reisi ID. Sisestage see ID siia, et näha kogu reisiga seotud infot korraga.