HIINA
print
HIINA: Peking - Zhangjiajie hõljuvad mäed - Lõuna-Hiina terrasspõllud - Guilin - Li jõe kruiis - Guangzhou
11.04.2024 -> 24.04.2024

EESTI KEELES. EESTI GRUPP. HIND LÕPLIK - SISSEPÄÄSUD VAATAMISVÄÄRSUSTELE JA SÖÖGID SISALDUVAD HINNAS. 


 

HIINA: Peking - Zhangjiajie hõljuvad mäed - Lõuna-Hiina terrasspõllud ja vähemusrahvad - Guilin - Li jõe kruiis - Guangzhou

11.04 - 24.04.2024

 

 

HIND: 1 reisija 2ses majutuses
3015 €
/ tellimisel kuni 15.12.2023

LÕPPHIND: 3195 €
ZZZ € ühese toa lisamaks
3s reisija lisavoodis: soodustust ei ole


1. päev   11.04    Lend Tallinn - Istanbul
Piletite registreerimine algab 3 tundi enne väljalendu.
TK 1424  Tallinn - Istanbul   19:55 - 23:35

2. päev   12.04    Istanbul - Peking
TK 88  Istanbul - Peking  01:25 - 15:35
Saabumine Shanghaisse, transfeer hotelli.
Majutus 3 ööd Howard Johnson Paragon Beijing 4* www.hojo.com 

3. päev   13.04    Taevatempel, Taevase rahu väljak ja Keelatud Linn     H/L
Hommikul Taevatempel. Taevatemplis käis keiser palvetamas hea viljasaagi eest.
Järgisena Taevase Rahu väljak (Tianmen Square) ja Keelatud linn. Esmalt maailma suurim väljak, millest üle jalutamisele koos fotopeatustega kulub juba terve tund. Seejärel keisrite elu- ja tööpaik keelatud linn. 1420. aastal valminud Keelatud Linn on Pekingi südameks ning siit valitsesid 24 imperaatorit Hiinat 500 aasta jooksul; see oli Hiina maailma sümboolne keskpunkt ning siin olevat 9999 tuba.
Lõunasöök - pekingi part.

4. päev   14.04    Hiina Müür ja Mingide hauad     H/L
Kogu-päeva väljasõit Hiina müürile. Külastatav müürilõik –Mutyanu- on restaureeritud ja Pekingi hotellist paaritunnise bussisõidu kaugusel. Müürile viib köisraudtee.
Lõunasöök. Mingide dünastia matmispaik.
Tagasiteel peatus 2008 aasta Pekingi OM rajatiste juures - linnupeasa kujuline staadion, jääkuubiku kujuline ujula, olümpiaküla.


5.päev   15.04    Keisrite Suvepalee, Vanalinn ehk Hutong, pandaaed     H/L
Sõit Pekingi äärelinnas asuvasse Keisrite Suvepaleesse japaari tunnine jalutuskäik suvepalees ja seda ümbritsevates aedades.
Suvepalee on omaette pisimaailm küngaste ja veesilmadega, mida täiendavad sillad, templid, teerajad, tseremooniahallid. Oma rikkaliku haljastuse ja varjuliste radadega pakkus see pelgupaika Pekingi suvise kuumuse eest.
Tagasi Pekingisse ja Hutong ehk Pekingi vanalinn - siin sõidetakse rikšadega ning tehakse väikeseid jalutuskäike kitsukestel vanalinna tänavatel. Vanalinnas süüakse lõunat Baochao dumplingurestoranis, kus näidatakse dumplingute (pelmeenide) tegemist, millele järgneb traditsiooniline pelmeeni-lõuna.
Järgmisena Pekingi loomaaed, mille üks eraldi osa on pandade aed. Pandasid elab seal pool tosinat-tosin ja mõnda magavat või söövat pandat õnnestub alati näha. Pandaaias kulub pool tundi- tund.
Transfeer lennuväljale ja lend Peking - Zhangjiajie
CA1953  18:00 - 20:45
Transfeer hotelli.
Majutus 1 öö Zhangjiajie Blue Bay Hotel 4*  https://www.chinaholiday.com/cheap-hotels-zhangjiajie/blue-bay-hotel-zhangjiajie.html 

6. päev   16.04    Tianmen`i mäe rahvuspark     H/L
Päev Tianmen`i mäe rahvuspargis. Sammaldunud kaljudega mäeküljed on kaetud vanade puude ja väänduvate ronitaimedega. Mäe tippu viib 2 teed: 11 km pikkune 99- kurviga maantee ning 7 ja poole km pikkune 1279 meetrise tõusuga köisaudtee. Parima ülevaate 99-kurvilisest serpentiinist saabki sõites 1 suuna köisraudteega ja teise maanteed mööda.
Ümber mäe tipu on ehitatud jalgteed, mille mõned osad on klaasist- nn. “taevateed”. Mäe enda sees on aegade jooksul vee poolt uuristatud hiiglaslik koobas, mis olevat maailma kõrgeim. Sõit köisraudteega, kõndimine ümber mäetipu, koopa külastus.
Lõunasöök päeva jooksul.
Sõit Wulingyuan ja majutus 3 ööd Wulingyuan Metropolo Jinjiang Hotel 4*
https://www.zenhotels.com/hotel/china/zhangjiajie/mid8823410/international_splendid_east_hotel/?q=6047160&guests=2&sid=01d1a589-be1a-4563-9941-8951b44c23d9 

7.päev   17.04    Yuanjiajie „Avatari“ hõljuvad mäed ja Tianzi mäed     H/L
Yuanjiajie, mille sihvakad püstloodis kaljud andsid inspiratsiooni filmi Avatar tegijatele. Esmalt liftiga üles vaatekohale ning sealt algab kõndimine läbi “Avatari”-maastike:
Tagaaed, kus looduslik värav viib kaljude vahelisse väiksesse sakiliste tippudega orgu;
Nõiduslik Mihuni platvorm, millelt avaneb hingematvalt kaunis vaade kaljudele;
150 meetrine taevast ja maad ühendav Avatari Hallelujah kalju/mägi;
357 meetri kõrgune Taevasild, mis on maailma kõrgeim looduslik sild ning ühendab 2 tippu. Kunagi oli seal üks mägi, kuid tuul ja vesi on kaljust osa välja uhtunud ning sedasi tekkis 2 kaljut, mida üleval hoiab koos 25-meetrine looduslik sild. Valged pilved kaljude vahel loovad müstilise tunde.
Lõunasöök.
Pealelõunal Tianzi mäed. Siinsed mäed ja kaljud on erinevate kõrgustega 534st 1262 meetrini merepinnast ning erikujulised. “Pilvemeri” ja “lainetavad kaljud”, “Keiserlikud kirjapintslid”- 10st tipust koosnev pintsleid kujutav moodustis, “Taevapõllud”- 1000 m kõrguse mäe tipus asuv 3 ha suurune terrasspõld, “Surematute sild”, “Käske jagava väejuhi platvorm”, “Taevaste sõdalaste salk”- sadu väiksemaid kaljusid täispikitud org, mis meenutab väejuhi käske kuulavate sõdalaste kogunemist, Haldjas kinkimas lilli….avastusretk jalgsi ja köisraudteega.

8. päev   18.04    Kuldse Vahu jõgi, Kollase Kivi kindlus, Suur Kanjon ja klaassild     H/L
Lopsaka rohelusega kaetud kõrgete kallaste vahel voolab Kuldse Vahu jõgi, mille ääres on maaliline matkarada. 2 tundi kõndimist kristallselge veega maalilise kitsukese jõe ääres. Huangshizhai ehk Kollase kivikindluse nimeline vaatekoht, millelt avaneb vaade kaljudele, mis meentab vanu hiina maale.
Pealelõunal Suur Kanjon koskede, tiheda metsa ja ojadest tõusva uduga; kõndimiseks on siia tehtud kitsukesed laudteed. Suurimaks vaatamisväärsuseks on 300 m kõrgusel üle kanjoni ehitatud 430 m pikkune ja 6 m laiune klaasist sild, mille keskel on luuk benji-hüpete tegemiseks; siin saab teha maailma kõrgeima 270 meetrise benji-hüppe.

9. päev   19.04    Kollase Draakoni koobas - FENGHUANG    220 km     H/L
Hommikul hiiglaslik Kollase Draakoni koobas, kus on 2 kuiva ja 2 märga kambrit, 13 väiksemat süvendit, 2 maa-alust jõge ja 4 koske, 10 tuhat stalagtiiti ja stalagmiiti.
Lõunasöök, seejärel 3….4-tunnine bussisõit Fenghuangi.
Fenghuangi vanalinn.
Majutus 1 öö Fenghuang ZuiXiangXi Hotel 4*

10. päev   20.04    FENGHUANG - LONGSHENG    315 km     H/L
Sõit Longshengi (sõiduaeg u. 4 tundi). Tee peal tehakse peatus Dongi vähemusrahva külas.
Majutus 1 öö Longsheng PingAn Hotel 3* https://www.expedia.com/Guilin-Hotels-Pingan-Hotel.h38324667.Hotel-Information 

11. päev   21.04    Longshengi terrasspõllud ja Zhuangide küla     H/L
Longsheng on kuulus oma draakoni selgroo nimeliste terrasspõldude poolest. Põllud paiknevad terrassidena jõeäärsetel mägedel- madalaim 380m kõrgusel ja kõrgeim 885m kõrgusel. Tee vonkleb põldude vahel ja eemalt vaadatuna meenutab mägi hiiglaslikku tigu. Tee viib läbi Pingani-Zhuangi rahvusvähemuse küla.
Jalutuskäik maalilistel radadel; seejärel sõit Guilini, mis on kuulus oma künklike karstialade poolest. Ekskursioon Kõrkja Flöödi koopasse, kus on poole km jagu värviliselt valgustatud käike ja Elevandilondi mäele.
Majutus 1 öö Guilin Jasper International Hotel 4* http://jasper-international.guilinhotelspage.com/en/ 

12. päev   22.04    Li jõe kruiis Guilinist Yangshuosse     H/L
Li jõe kruiis, mis kestab 4-5 tundi. Siinsed maastikud on otsekui hiina vanadelt maastikumaalidelt- madal jõgi ja järsud kaljunõlvad kõikvõimalike vormide ja kujunditega. Kaljude jalamil on külakesed ja bambusesalud ning kohalikud elanikud parvetavad tänase päevani madalatel bambusparvedel. Pealelõunal vaba aeg ostlemiseks Yangshuo linnakese peatänaval West Street.
Majutus 1 öö Yangshuo Pine House 4* https://www.trip.com/hotels/yangshuo-hotel-detail-4494435/pebble-motel/ 

13. päev   23.04    Yangshuo – Guangzhou     H/L
Sõit kiirrongiga Guangzhousse D2911/08:20-11:40.
Guangzhou vaatamisväärsused- Cheni perekonna tempel, Sun Yat-Sen`I ehk Zhongshani mälestussaal. Vaba aeg ostlemiseks Shangxiajiu jalakäijate tänaval.
Transfeer lennuväljale ja algab kodutee:
TK 73  Guangzhou - Istanbul   23:00 - 5:15


14. päev   24.04    Istanbul - Tallinn
TK1421  Istanbul - Tallinn  08.00 - 11:35


HIND SISALDAB:
- lennukipiletid Tallinn–Istanbul-Peking ja Guangzhou–Istanbul–Tallinn
- lennuväljamaksud 514 € (seisuga 8.08.2023)
- lennukipilet Peking-Zhangjiajie
- rongipilet Yangzhuo-Guangzhou turistklassis
- majutus ülaltoodud hotellides kahekohalistes tubades
- 11 hommikusööki H
- 11 lõunasööki L
- eestikeelne ekskursiooniprogramm ja KÕIK PROGRAMMIS MÄRGITUD SISSEPÄÄSUDE TASUD
- kohalik inglise keelt kõnelev giid
- eesti reisijuht sihtkohas, kes tõlgib ekskursioonid eesti keelde
- hinnad põhinevad kursil 1USD = 0,94 €

Lisatasu eest:
- Hiina viisa, riigilõiv 60 €
- Reisikindlustus vajadusel
- Jootrahad teenindajatele (kohalik giid ja bussijuht)

 

HIINA VIISA TAOTLEMINE
Viisa jaoks on vajalikud:
- pass, mis kehtib veel vähemalt 6 kuud viisa taotlemise hetkest alates
- viisataotlus
- koopia passi isikuandmetega lehtedest
- dokumendifoto 35 x 48 mm (sama foto, mis on taotlusel)
- reisikava koos lennukipiletite broneeringu ja majutuste kinnitustega

- Viisa taotlemiseks tuleb täita netis taotlus (inglise või hiina keeles): https://cova.mfa.gov.cn/qzCoCommonController.do?show&pageId=001&locale=en_US 
Täidetud taotlus tuleb välja printida (8 lk)

- peale taotluse täitmist tuleb netis kokku leppida kohtumine Hiina RV saatkonnas viisataotluse ID alusel: https://avas.mfa.gov.cn/qzyyCoCommonController.do?yyindex&locale=en_US 
- seejärel viiakse kokkulepitud ajal saatkonda pass, taotlus, foto, reisikava, lennukipiletite broneering, majutuste kinnitused
- saatkonnas võetakse reisijatelt sõrmejäljed

COVID-TINGIMUSED (seisuga 26.07.2023)
1. Reisijad peavad täitma Hiinasse "sisenemise/väljumise tervisedeklaratsiooni vormi" ja esitama QR-koodi kas enne reisi algust või riiki sisenemisel. Mainitud vormi saab: https://htdecl.chinaport.gov.cn/htdeclweb/home/pages/index/index.html
Deklaratsiooni kontrollitakse Hiinasse sisenemisel.
2. Hiinasse sisenemiseks peab reisijal olema negatiivne COVID-19 antigeeni kiirtest (kaasa arvatud kodune test), mis on tehtud kuni 48 tundi enne reisi algust. Lennufirmad ei pea kontrollima testitulemust.
See ei kehti:
- alla 3 aastastele reisijatele
- reisijatele, kes saabuvad otselennuga Macaost
- reisijatele, kes on nooremad kui 4 aastat ja saabuvad otselennuga Hong Kongist
- reisijatele, kes on olnud viimase 7 päeva jooksul ainult Hiinas, Hong Kongis ja Macaos
Müüme oma reisidele ka üksikuid mees- ja naiskohti eeldusel, et samale reisile registreerib teine samast soost reisija, kes on nõus majutust jagama.
Kui 21 - 45 päeva (sõltuvalt reisist) enne reisi pole reisile registreerinud teist samasoolist reisijat, kes sooviks majutust jagada, tagastab reisikorraldaja reisijale kogu ettemaksu ja tühistab tellimuse VÕI reisija tasub ühese toa lisamaksu ja reisib üheses toas.

Kui reisija on ostnud üksiku nais/meeskoha ning sooviks enne reisi suhelda oma toanaabriga, siis palume reisijal anda oma kirjalik nõusolek enda andmete edastamiseks toanaabrile. Ilma reisija kirjaliku nõusolekuta me reisija andmeid toakaaslasele ei väljasta. Kes soovib oma kontaktandmed: nimi – meil – telefon edastada, siis teeme seda 2 nädalat enne reisi.  Samas ei saa me kohustada toanaabrit enne reisi suhtlema.
HIND: 1 reisija 2ses majutuses
3015 €
/ tellimisel kuni 15.12.2023

LÕPPHIND: 3195 €
ZZZ € ühese toa lisamaks
3s reisija lisavoodis: soodustust ei ole

Broneeri reis
Võtame teiega hiljemalt 24 tunni jooksul ühendust.
Reis: HIINA: Peking - Zhangjiajie hõljuvad mäed - Lõuna-Hiina terrasspõllud - Guilin - Li jõe kruiis - Guangzhou
Kuupäev: 11.04-24.04.2024

Sarnased Reisid

JAAPAN
14.04 - 24.04.2024

4010

USBEKISTAN - TADŽIKISTAN ringreis
18.04 - 29.04.2024

2075

GRUUSIA ringreis
31.08 - 10.09.2024

EELBRONEERIMINE

JORDAANIA ringreis ja rannapuhkus

01.01.1970 - 01.01.1970

EELBRONEERIMINE

COSTA-RICA ja NICARAGUA ringreis ja rannapuhkus

16.01.2024 - 31.01.2024

VÄLJA MÜÜDUD

KEENIA ringreis ja rannapuhkus

17.01.2024 - 30.01.2024

3445

FILIPIINID: ringreis ja rannapuhkus

21.01.2024 - 05.02.2024

3120

GUATEMALA - HONDURAS - EL SALVADOR

30.01.2024 - 14.02.2024

3595

TANSAANIA: Sansibari ringreis ja rannapuhkus

31.01.2024 - 13.02.2024

VÄLJA MÜÜDUD

VIETNAM: Saigon ja rannapuhkus

13.02.2024 - 29.02.2024

VÄLJA MÜÜDUD

Põhja- ja Lõuna-Vietnami ringreis ning rannapuhkus

17.02.2024 - 04.03.2024

alates 2115

VIETNAM: loodusringreis ja rannapuhkus

18.02.2024 - 04.03.2024

VÄLJA MÜÜDUD

SRI LANKA ringreis ja rannapuhkus

19.02.2024 - 05.03.2024

VÄLJA MÜÜDUD

VIETNAM: Saigon ja rannapuhkus

27.02.2024 - 14.03.2024

VÄLJA MÜÜDUD

MALAISIA ringreis ja rannapuhkus Borneol

29.02.2024 - 15.03.2024

2860

VIETNAM: klassikaline ringreis ja rannapuhkus

02.03.2024 - 18.03.2024

alates 2405

VIETNAM: Saigon ja rannapuhkus

12.03.2024 - 28.03.2024

alates 1560

OMAAN: ringreis ja rannapuhkus

13.03.2024 - 24.03.2024

2295

INDONEESIA: Bali ringreis ja rannapuhkus

16.03.2024 - 01.04.2024

VÄLJA MÜÜDUD

INDONEESIA: Bali rannapuhkus - Sulawesi: Torajamaa

16.03.2024 - 01.04.2024

VÄLJA MÜÜDUD

INDONEESIA: Bali - Sulawesi: Torajamaa

16.03.2024 - 01.04.2024

VÄLJA MÜÜDUD

JORDAANIA ringreis ja rannapuhkus

20.03.2024 - 28.03.2024

1950

JORDAANIA ringreis ja rannapuhkus

21.09.2024 - 30.09.2024

EELBRONEERIMINE

INDONEESIA: Bali ringreis ja rannapuhkus, KOMODO kruiis

05.10.2024 - 21.10.2024

EELBRONEERIMINE

INDONEESIA: Bali ringreis ja rannapuhkus

05.10.2024 - 21.10.2024

EELBRONEERIMINE

INDONEESIA: Bali rannapuhkus, FLORES, KOMODO kruiis

05.10.2024 - 21.10.2024

EELBRONEERIMINE

VIETNAM: loodusringreis ja rannapuhkus

15.10.2024 - 31.10.2024

2295

TAI: Bangkok - Põhja-Tai - Phuket

31.10.2024 - 17.11.2024

EELBRONEERIMINE

VIETNAM: klassikaline ringreis ja rannapuhkus

31.10.2024 - 15.11.2024

EELBRONEERIMINE

KEENIA safari ja rannapuhkus

01.11.2024 - 14.11.2024

EELBRONEERIMINE

KEENIA rannapuhkus ja safari

01.11.2024 - 14.11.2024

EELBRONEERIMINE

LÕUNA-AAFRIKA VABARIIK ja SVAASIMAA ringreis

10.02.2024 - 26.02.2024

3735

LÕUNA-KOREA ringreis

21.03.2024 - 29.03.2024

2560

HIINA: Shanghai - Suzhou - Peking

02.04.2024 - 10.04.2024

2125

HIINA: Peking - Zhangjiajie hõljuvad mäed - Lõuna-Hiina terrasspõllud - Guilin - Li jõe kruiis - Guangzhou

11.04.2024 - 24.04.2024

3015

JAAPAN

14.04.2024 - 24.04.2024

4010

USBEKISTAN - TADŽIKISTAN ringreis

18.04.2024 - 29.04.2024

2075

ASERBAIDŽAAN:ringreis

01.05.2024 - 08.05.2024

1130

GRUUSIA ringreis

11.05.2024 - 21.05.2024

1320

KÕRGÕZSTAN - KASAHSTAN ringreis

23.08.2024 - 03.09.2024

2285

GRUUSIA ringreis

31.08.2024 - 10.09.2024

EELBRONEERIMINE

RWANDA - UGANDA ringreis

09.09.2024 - 22.09.2024

VÄLJA MÜÜDUD

INDONEESIA: Bali ringreis, FLORES, KOMODO kruiis

05.10.2024 - 21.10.2024

EELBRONEERIMINE

PERUU - BOLIIVIA - TŠIILI ringreis

06.10.2024 - 24.10.2024

EELBRONEERIMINE

NEPAL JA INDIA ringreis

07.10.2024 - 22.10.2024

EELBRONEERIMINE

LÕUNA-AAFRIKA VABARIIK: ringreis

16.11.2024 - 02.12.2024

EELBRONEERIMINE

Seda tüüpi reisid puuduvad.

LENNUPILETID

01.01.2019 - 19.01.2038

Erinevad hinnad