Hind

1420 € 1 reisija 2ses toas tellimisel kuni 30.06.2024

LÕPPHIND: 1600 €/reisija

Reisi info

EESTI KEELES. EESTI GRUPP. HIND LÕPLIK - SISSEPÄÄSUD VAATAMISVÄÄRSUSTELE JA SÖÖGID SISALDUVAD HINNAS.

Reisi kava

1. päev   31.08    Tallinn – Istanbul - Tbilisi
Tegemist on läbihinnaga piletiga, kus mõlemad lennud on ühel piletil ja nii pagas kui reisijad registreeritakse Tbilisini välja ja reisija saab 2 pardakaarti.
Tallinn – Istanbul  TK1424   19:55 - 23:35

2. päev   1.09    TBILISI     H/L
Istanbul – Tbilisi   TK 376    01:10 - 04:35
Saabumine Tbilisisse, transfeer hotelli.
Majutus 3 ööd kesklinna hotellis Tbilisi Inn 4*  http://tbilisiinn.com/
Hommikusöök ja seejärel Tbilisi linnaekskursioon. Tbilisis kohtuvad erinevad kultuurid - siin on olemas mošee ja sünagoog, Armeenia ja Rooma-katoliku kirikud kõrvuti Gruusia Apostlike Õigeusu kirikutega. Gruusia arhitektuur - suurte nikerdatud rõdudega puithooned ning aasiahõngulised turud.
Linnaekskursioon hõlmab Tbilisi peamiseid vaatamisväärsuseid: Konka - linna esimese ühistranspordi ehk 1883 aastast pärit hobutrammi vagun, millest on saanud üks Tbilisi sümboleid. Jupike vana linnamüüri, Gabriadze kellatorn. Püha kolmainsuse peakatedraal. Kohalike ja turistide seal populaarne Shardeni tänav söögikohtade ja ööklubidega. Kuiv Sild – kirbuturg ja kunstnike tööde müügikoht. Abanotubani ehk väävlivannide rajoon. Metekhi kirik kõrgel jõekaldal. Köisraudteega Narikala kindlus-tsitadelli 4ndast sajandist ja Gruusia Ema kuju. Lõunasöök päeva jooksul.

3. päev   2.09    TBILISI     H
Vaba päev Tbilisis - igaüks leiab endale meelepärast tegevust. Botaanikaaed, väävlisaunad. Vanalinn veinikeldritega.

4. päev   3.09    VEINIPIIRKOND: SIGHNAGHI – BODBE – GURJAANI – GREMI -TELAVI     H/L
Gruusia kuulus veinipiirkond Kahheetia. Esmalt Bodbe klooster linna kõrval, kuhu on maetud Püha Nino, ristiusu Gruusiasse „maaletooja“.
Sighnaghi - 18.sajandist pärit müüridega ümbritsetud kuninglik linn, mis on ilmselt üks Gruuia kaunimaid ja mida nimetatakse seepärast ka Armastuse linnaks; jalutuskäik linnas ja pisut vaba aega omapäi avastamiseks.
Järgmisena Gurjaani, kus ootab söögi- ja joogielamus. Kohaliku pere „veinimajas“ tutvustatakse traditsioonilist küla veinitegu, kus suured vaadid on keldris maase kaevatud; pererahvas pakub maitsta erinevaid veine. Veinide proovimisele järgneb suur gruusia söök.
Kui söök söödud ja joogid joodud, siis sõidetakse edasi Gremisse, kus on selle piirkonna üks ilusamaid vanu hooneid - 16ndast sajandist pärit Peainglite kirik. Kirik on osa Gremi kindluse kompleksist; siia kuuluvad veel kellatorn ja veinikelder.
Teel tehakse veel peatus Kvarelis, kus käiakse kaljudesse rajatud Kvareli/Khareba veinitunnelis ning veinide proovimine.
Seejärel sõit Telavisse; majutus 1 öö Holiday Inn Telavi 4* https://www.ihg.com/holidayinn/hotels/us/en/telavi/tbste/hoteldetail

5. päev   4.09    TELAVI – ANANURI - STEPANTSMINDA     H/Õ
Prints-poeedi Alexander Chavchavadze suvemajast-aiast-veinimõisast koosnev veinimõis-muuseum. Mees, kes pani aluse Gruusia moodsale veinitootmisele (ehk pani veini pudelisse).
Edasi sõit veinipiirkonnast Kaukasuse mägedesse mööda vana Gruusia sõjateed. Teel tehakse peatus Ananuris - maalilises järve kaldal asuvas Aragvi valitsejate kindlus-kompleksis kiriku, eluruumide ja kaitserajatistega.
Siit edasi läheb sõit mööda jõeorgu üles mägedesse. Läbitakse Gruusia tuntuim suusakuurort Gudauri ning ületatakse mäed sõjatee kõrgeimas kohas 2379 m kõrgusel Risti läbipääsul. Sealtt edasi sõites jõutakse majutuskohta Suur-Kaukasuse mäestikus Kazbegis ehk Stepantsmindas 1700 m kõrgusel merepinnast.
Õhtusöök - õpime tegema hinkaale ning ka sööme omatehtud sööki.
Majutus 1 öö külalistemajas Gold Kazbegi - uus väike hotell, mis vastab 3*; oma koduleht puudub https://www.facebook.com/HotelGoldKazbegi/

6. päev   5.09    STEPANTSMINDA - GERGETI KLOOSTER - SAGURAMO     H/L
Tunnike kõndimist 2127 m kõrgusel asuva Gergeti kolmainsuse kiriku-kloostri juures. Ilus käänuline kaunite vaadetaga mägitee viib platoole, kus platoo veerel kõrgel kaljul seisab uhkes üksinguses Gergeti klooster. Siit avanevad vaated alla orule ning Kaukasuse 3ndale tipule, 5047 m kõrgusele Kazbegi mäele. Vana-Kreeka mütoloogia kohaselt oli Prometheus just selle mäe külge aheldatud karistuseks selle eest et ta varastas tule ja andis tule inimestele. Seejärel tagasi alla ning edasi jätkatakse bussiga.
Lõunasöök. Peale lõunasööki sõit mööda sõjateed tagasi Tbilisi suunas. Majutus Sagurama külas- see on väike kuurort enne Tbilisit ja Mtkhetat. Küla koosneb majutusasutustest ja villadest, mõnest söögikohast ja 2 veinikeldrist. Luksuslik majutus sise-ja välibassiniga. Võimalus võtta aeg maha ja veeta pealelõuna ja õhtupoolik puhates.
Majutus 1 öö hotellis Sevsamora Resort & Spa 4*  www.sevsamora.ge

7. päev   6.09    MTSKHETA – UPLISTSIKHE - BORJOMI     H/L
Mtskheta, mida peetakse Gruusia Jeruusalemmaks. Mtskheta oli paelinn aastatel 500 e.m.a. - 500 AD; siin võeti vastu ristiusk 4ndal sajandil. Linn on võetud UNESCO maailma kultuuripärandite nimekirja.
Esmalt 2 jõe, Mtkvari ja Aragvi, ühinemiskohas kõrgel kaljul seisev Jvari klooster, mille juurest avaneb kaunis vaade allolevale Mtskheta linnale. Linnas külastatakse Svetitskhoveli katedraali.
Järgmine peatus Chateu Mukhrani`s, kus on viinamarjaistandus, traditsiooniline veinitööstus ning kindlus; veinide proovimine.
Mtkhetast sõidetakse edasi 3000 aasta vanusesse Uplistsikhe koobaslinna. Siin on säilinud sadakond koobastesse uuristatud ja ilmetkate freskodega kaunistatud tuba ja saali, vana tänavavõrgustik ja isegi veevarustussüsteem. Uplistsikhe koobaslinn on maavärinate ja sõdade käes kannatada saanud, kuid ettekujutuse kunagisest elust koopalinnas annab sellegipoolest.
Lõunasöök.
Sõit Borjomisse. Borjomi on ilus linnake, kuid kuulus on see oma mineraalveeallikate poolest. Borjomi keskuses on ajalooline park kuulsate mineraalveeallikatega, mille tervistav mõju avastati 18ndal sajandil ning millest 21sel sajandil on tulnud üks Gruusia suurematest ekspordiartiklitest! Vaba aeg pealelõunal-õhtupoolikul linnakest omapäi avastada.
Majutus 1 öö hotellis  Paradise Borjomi 4* www.facebook.com/ParadiseHotelBorjomi

8. päev   7.09    BORJOMI – AKHALTSIKHE – VARDZIA - KUTAISI     H/L
Sõit Türgi piiri äärde Vardzia linna, kus Kura jõe kaldakaljus on suurejooneline 12-13. sajandist pärit koobaslinn. Tavaaegadel elas siin koopa-kloostris kuni 6000 munka, sõja ajal otsis siit kaitset 20000 inimest. Korruseid on kokku 13 ning koopad ulatuvad 50 meetri sügavusele kaljude sisse; samuti on säilinud mõned fresko-maalingud. Tagasiteel 13. sajandist pärit Rabathi kindlus Akhaltsikhes.
Lõunasöök ning seejärel sõit Kutaisisse.
Majutus 1 öö vanalinna hotellis Rero Hotel 3*  www.rero.ge

9. päev   8.09    KUTAISI - MARTVILI KANJON - BATUMI     H/Õ
Kutaisi linnaekskursioon ja Bagrati katedraali külastus.
Edasi sõit Abashi jõel olevasse 2,4 km pikkusesse Martvili kanjonisse, kus tehakse paadisõit kanjoni kõrgete kaljude vahel.
Batumisse ning ülevaatlik jalgsiekskursioon Batumi vanalinnas. Päeva lõpetab õhtusöök söögi ja veiniga.
Majutus 2 ööd Era Palace 4*  www.erapalace.ge

10. päev   9.09    BATUMI     H
Vaba päev Batumis. Botaanikaaed. Pikk rannapromenaad. Vanalinn. Delfinaarium. Pargid ja purskkaevud. Ja loomulikult rand ja palju söögikohtasid.
www.lonelyplanet.com/georgia/adjara/batumi/attractions
www.travelsofabookpacker.com/blog/ten-weird-and-wonderful-things-to-do-in-batumi
www.tripadvisor.com/Attractions-g297576-Activities-Batumi_Adjara_Region.html

11. päev   10.09    BATUMI – ISTANBUL - TALLINN
Sõit Batumi lennuväljale :
Batumi - Istanbul   TK 391  10:35 – 11:45
Istanbul - Tallinn    TK1423  15:30 – 19:05

Hind sisaldab

• Turkish Airlines liinilennud, pagas 30 kg
• Lennuväljamaksud 234 € (seisuga 20.06.2023)
• Majutus 1 koht 2ses toas 3 ja 4* hotellides
• Hommikusöögid 9 hommikul
• Programmis märgitud lõuna- (5) ja õhtusöögid (2)
• Programmis märgitud ekskursioonid ja transfeerid konditsioneeritud transpordivahendis (buss/väikebuss vastavalt teedele)
• KÕIK PROGRAMMIS MÄRGITUD KÜLASTUSTE SISSEPÄÄSUTASUD (Gremi, Uplistsikhe, Vardzia, Martvili kanjon)
• kohalik inglise keelt kõnelev giid
• Eesti reisijuht ringreisil, kes tõlgib ekskursioonid Eesti keelde
• Hinnad põhinevad kursil 1 USD = 0,93 EUR

Hinnale lisandub

• Joogid lõuna- ja õhtusöökide juurde
• Jootrahad

Mida arvestada sellel reisil

Mida peab teadma sellel reisil:
Meie reis on hea programmiga RINGREIS. Ööbime mitmetes väiksemastes linnades, mis lisavad reisile kohalikku koloriiti.
Gruusias on kindlasti väga oluline osa kohalikul söögil ja joogil - oleme seda arvesse võtnud ning kõigil ringreisipäevadel sisaldub hinnas kohalik lõuna- või õhtusöök (Batumi puhkusepäevadel vaid hommikusöök).

Üksikkohad

Müüme oma reisidele ka üksikuid nais- ja meeskohti eeldusel, et samale reisile registreerib teine samast soost reisija, kes on nõus majutust jagama.

Nais/meeskohtasid saab tellida kuni 65 päeva reisi väljumiseni. Kui reisi väljumiseni on jäänud vähem kui 65 päeva, siis enam uusi nais/meeskohtade tellimusi esitada ei saa, vaid uus üksikkoht tuleb osta koos ühese toa lisatasuga. Küll saab 65 -21 päeva reisini tellida nais/meeskohtasid neile reisidele, kus mõni naine/mees on juba reisikaaslase ootel.

Kui 21 - 30 päeva (sõltuvalt reisist) enne reisi pole reisile registreerinud teist samasoolist reisijat, kes sooviks majutust jagada, tagastab reisikorraldaja reisijale kogu ettemaksu ja tühistab tellimuse VÕI reisija tasub ühese toa lisamaksu ja reisib üheses toas.

Kui reisija on ostnud üksiku nais/meeskoha ning sooviks enne reisi suhelda oma toanaabriga, siis palume reisijal anda oma kirjalik nõusolek enda andmete edastamiseks toanaabrile. Ilma reisija kirjaliku nõusolekuta me reisija andmeid toakaaslasele ei väljasta. Kes soovib oma kontaktandmed: nimi – meil – telefon edastada, siis teeme seda 2 nädalat enne reisi.  Samas ei saa me kohustada toanaabrit enne reisi suhtlema.

GRUUSIA

31 august

 – 

10 september 2024

1420 €

Sihtpunkt: Gruusia
Kestvus: 11 päeva
Reisi tüüp: Ringreis
Print

Kiire info

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Sarnased reisid

aserbaidaanringreis_6
EELBRONEERIMINE
11 mai 2025

 – 

18 mai 2025
Aserbaidžaan
10 päeva
P1030712
3225 €
17 aprill 2025

 – 

1 mai 2025
Hiina
15 päeva
2e02c90aa7913ae7829516f97ba94bb1df2ef0e6
EELBRONEERIMINE
20 aprill 2025

 – 

1 mai 2025
Jaapan
12 päeva

Ole kursis oma reisiga!

Kui oled reisi tellinud, sisestage siia oma arve-reisilepingul olev reisi ID. Sisestage see ID siia, et näha kogu reisiga seotud infot korraga.