USA - GUATEMALA - EL SALVADOR - HONDURAS - BELIZE
print
USA - GUATEMALA - EL SALVADOR - HONDURAS - BELIZE - MEHHIKO ringreis ja rannapuhkus
15.01.2019 -> 01.02.2019

HIND LÕPLIK - SISSEPÄÄSUD VAATAMISVÄÄRSUSTELE JA SÖÖGID SISALDUVAD HINNAS.
EESTI KEELES. EESTI GRUPP. MINIMAALNE GRUPI SUURUS 12 REISIJAT, MAKSIMAALNE 27
USA (Miami) - GUATEMALA - EL SALVADOR - HONDURAS - BELIZE - MEHHIKO ringreis ja rannapuhkus
15.01 - 1.02.2019

5 Kesk-Ameerika riiki, mida seob maiade kultuur. Lisaks päevake Miamis - näeb ära filmidest/telesarjadest tuttavad kohad.
Läbisõit 1870 km. Mõned pikemad sõidupäevad, mõned lühemad päevad. Mõni päev hoopis ilma bussita- jalgsi või paadiga kohapealse elu avastamist. Maiade hiilgeaegadest pärit linnad ja varemed, ehe tänapäevane külaelu. Hispaanlaste rajatud linnad, Kesk-Ameerika lopsakas loodus.
Reisi lõpus mõnus kõik-hinnas rannapuhkus Mehhikos Kariibi mere ääres “kõik-hinnas” hotellis.

HIND:
3440 € /reisija 1koht 2ses toas tellimisel kuni 30.04.2018

Saadaval ka meeskoht


3650 € /reisija alates 1.05.2018

Päev 1   15.01    LEND TALLINN – HELSINGI - MIAMI
AY 1016 Tallinn - Helsingi  12:50   13:20 30 min
AY 007 Helsingi - Miami     14:45   18:55 11h 10 min
Transfeer hotelli transfeerbussiga lennuvälja lähedal asuvasse hotelli Redroof Inn Miami Airport https://www.redroof.com/property/Miami/FL/33142/Hotels-close-to-Miami-Airport-I-195/RRI255/ 

Päev 2   16.01    MIAMI - GUATEMALA    H/L
Miami ekskursioon ja lõunasöök (kuuba võileib). Seejärel pooleteist tunnine laevareis Biscayne lahel. Kella 15:30ks lennuväljale. Lend Guatemalasse:
AA2432 Miami – Guatemala City  17:50  19:43   2h 53 min
Saabumine Guatemala City`sse, sõit 10 min hotelli.
Majutus 1 öö hotellis Barcelo 4*  www.barcelo.com/en-us/hotels/guatemala/guatemala-city/barcelo-guatemala-city/  

Päev 3   17.01    GUATEMALA CITY - CHICHICASTENANGO indiaanlaste turg - PANAJACHEL    166 km     H/L
Esmalt sõit Chichicastenango linna, kus 2 päeval nädalas- neljapäeviti ja pühapäeviti- peetakse riigi värvikaimat ja mitmekülgseimat turgu, kuhu tulevad kokku maakonna kaupmehed. Siin maal veel ostukeskuseid eriti ei ole ja enamus ostlemist tehakse turgudel. Turul on eraldi osad söögikraamile ja etnokaubale. Hea võimalus osta kohalikku etnokaupa.
Lõunasöök kohalikus söögikohas.
Peale lõunat sõit Panajachelisse Atitláni järve ääres. 1560 m kõrgusel asuvat vulkaanidest ümbritsetud Atitalani järve peetakse üheks kaunimaks maailmas.
Õhtupoolikul on aega väikelinna peatänaval jalutada, ostelda ja veeta aega mõnes tänavaäärses söögi- või joogikohas
Majutus 1 öö hotellis Hotel Posada Don Rodrigo Panajachel 4* www.posadadedonrodrigo.com/panajachel/default-en.html 

Päev 4   18.01    PANAJACHEL - Atitlan`järv – IXIMCHE - ANTIGUA   120 km    H/L
Paadisõit Atitlani järvel. Külastatakse ühte vastaskaldal asuvat hispaanlaste- eelset küla, kus tehakse jalutuskäik külas ja seejärel vaba aeg ostlemiseks/kohaliku kohvi proovimiseks.
Sõit Iximche`sse. Siin on Iximché arheoloogiline varemetepark maiade kultuuri languse ajastust Kolumbuse-eelsete paleede ja püramiidide- templitega ning inimohverduste kohtadega. Sissejuhatus maia-maailma.
Lõunasöök.
Sõit Antiguasse.
Majutus 2 ööd hotellis Soleil 4*  http://antigua.hotelessoleilguatemala.com 

Päev 5   19.01    ANTIGUA vanalinn    H/L
Antigua, kunagine Guatemala pealinn, on Kesk-Ameerika üks ilusamaid koloniaalajastu linnasid. Külastatakse UNESCO kultuuripärandite nimekirja kuuluvaid linna vaatamisväärsuseid - kirikuid, kloostreid, varemeid: Arco de Santa Catalina, katedraali varemed, La Mercedi kirik ja klooster, Kaptenite Palee, Keskpark. Jalutuskäik Antigua tänavatel on otsekui ajamasin – tagasi minevikku. 3…4 tundi jalutamist munakivitänavatel, rohkelt peatusi ja pildistamisvõimalusi.
Lõunasöök.
Pealelõunal on igaühel aega jätkata Antigua avastamist omal käel. Sel päeva bussi ei kasutata ja vanalinnas kõnnitakse jalgsi.

Päev 6   20.01    ANTIGUA - EL SALVADOR: Joya de Ceren   294 km     H/L
Sõit Antiguast El Salvadori (u. 6 tundi). Piiriületus. El Salvadoris sõit mööda maalilist “lillede teed”, mis on sedasi nimetatud teed ääristavate lillede rohkuse järgi. Kohalikud külad, kohviistandused, kaunid vaated, lopsakas loodus ja lilled-lilled-lilled. Salvadori maiade kuulsaim vaatamisväärsus on Uue Maailma Pompei - Joya de Ceren – küla, mis mattus u. 590 ndal aastal 4...8 meetrise tuhakihi alla ning avastati alles 1970ndatel. Praeguseks on välja kaevatud 70 hoonet ja tööd jätkuvad. Siin kulub 1-2 tundi.
Lõunasöök päeva jooksul.
San Salvadori üldekskursioon; majutus 1 öö hotellis Hotel Terraza 3*  www.terraza.com.sv 

Päev 7   21.01    SAN SALVADOR - HONDURAS: COPAN   235 km    H/L
Sõit San Salvadorist Hondurasesse (u. 5 tundi). Piiriületus. Lõunasöök.
Pealelõunal Copani varemetepargi külastus. 5-9.sajandil oli Copan maiade pealinnaks ning siin on kõige peenemad ja detailsemad maiade skulptuurid. Copan on ka enimuuritud maiade linn ja annab hea ettekujutuse maiade kunagisest elust.
Majutus 1 öö hotellis Marina Copan 4*  http://hotelmarinacopan.com/ 

Päev 8   22.01   HONDURAS - GUATEMALA: QUIRIGUA - LIVINGSTON   300 km    H/L
Sõit (u. 5 tundi) Copanist Livingstoni Guatemalas. Esmalt Quirigua varemetepark.
Quirigua on Copaniga samast ajastust pärit kaubateede ristumiskohas asuv kunagine maiade linn. Quirigua on kuulus oma skulptuuride (steelide) poolest ning siin asub ka maiade kõrgeim kiviskulptuur.
Lõunasöök, seejärel sõit Puerto Barriosèsse ning sealt juba paadiga edasi Livingstoni, kuhu on 30..45 min paadisõitu.
Majutus 2 ööd hotellis Villa Caribe 4* www.hotelvillacaribeguatemala.com/english/index.html 

Päev 9   23.01    LIVINGSTON     H/L
Livingston on linnake jõesuudmes, kuhu ei vii ühtegi teed ning kohale pääseb vaid vett mööda (kuigi linnakeses endas on paar sillutatud tänavat ning mõned autod). Siinne elanikkond on väga kirev -garifuni ehk afro-kariibi, maia ja ladina päritolu. Poole päevane väljasõit paadiaga kohalike vaatamisväärsuste juurde: 7 altarit - 7 astmelist türkiissinise veega kaskaadi ning Playa Blanca - privaatrand Kariibi mere ääres ning paaritunnine ujumise-päevitamise peatus.
Lõunasöök. Peale randa tagasi hotelli ja mõnus pealelõuna-õhtupoolik kenas hotellis ja pisikeses linnakeses.

Päev 10   24.01   RIO DULCE – FLORES   205 km    H/L
Paar tundi paadisõitu ülesvoolu Dulcesse. Maaliline teekond - kaunis loodus ja rohkelt veelinde, sekka mõned algelised külad jõe ääres. Teel tehakse peatus ja külastatakse kohalikku organisatsiooni Ak Tenamit, mis aitab kohalikul maiade kogukonnal vaesusest välja rabelda koolihariduse, tervishoiu ja ettevõtluse kaudu. Ehk abivajajatele ei anta mitte otsest esemelist-rahalist abi, vaid aidatakse nad iseenda aitamise teele.
Dulces San Felipe kindlus aastast 1652, mis ehitati kaitseks piraatide vastu.
Dulcesse on buss vastu tulnud ja edasi sõidetakse bussiga Floresesse. Floreses käiakse esmalt Florese saarel, seejärel hotelli.
Lõunasöök päeva jooksul.
Majutus 2 ööd hotellis Villa Maya 4*  www.villasdeguatemala.com/hoteles/villa-maya 

Päev 11   25.01   TIKAL    H/L
Vihmametsade keskel paiknev Tikal on maiade kunagise suurima kuningriigi pealinn. Linna hiilgeaeg oli 2-9. sajandil, peale mida linn jäeti maha ning 1000 aastat oli see vihmametsa sisse “kadunud”. Praegu on Tikal suurim välja kaevatud kunagine maiade linn, kuigi suur osa linnast on endiselt metsa sees. See on Guatemala kuulsaim kultuuriline ja looduslik kaitseala ja kuulub UNESCO kultuuripärandite hulka. Päev Tikali avastamist.
Lõunasöök päeva jooksul.

Päev 12   26.01    FLORES – YAXHA - BELIZE: Belize City   219 km    H/L
Sõit YaxHa maiade linna. See on Guatemalas suuruselt 3s maiade linn. Kuna ta jääb turistide teedest pisut eemale, siis on siin külastajaid vähe ja koht on vaikne ja müstilise olekuga. Paar tundi linnaga tutvumist, lõunasöök.
Seejärel piiriületus ja sõit Belize City`sse. Kui päevavalgust jagub, siis ülevaatlik linnaekskursioon. Kunagi oli Belize City mahagoni sadam, seejärel inglise ja shoti päritolu piraatide sadam, kes kasutasid siinset sopilist kaldajoont peidupaigana, millest käia hispaanlaste laevu rüüstamas. Tänapäeval on Belize City räämas olekuga koloniaalhõnguline sadamalinn viletsate auklike tänavate ja rohkete tänavakaubitsejatega.
Majutus 1 öö hotellis Best Western Belize Biltmore Plaza 3+*  www.belizebiltmore.com 

Päev 13   27.01   BELIZE: Belize City - MEHHIKO: Cancun   530 km    H
Pikk sõidupäev Belizest Mehhikosse. 2 tundi piirini; piiriületus ja 5 tundi sõitu Cancuni. Õnneks on Mehhiko poolel korralikud kiirteed ning õhtuks jõutakse rannahotelli. Algab rannapuhkus.
Majutus 4 ööd hotellis Beachscape Kin Ha Villas & Suites 4* - kõik hinnas. Standardtuba http://en.beachscape.com.mx/ 

Päevad 14-15-16    28-29-30.01 CANCUN - RANNAPUHKUS AI ehk kõik hinnas
Cancunist 210 km ehk 2 ja poole tunni sõidu kaugusel on maiade kunagine linn Chichen Itza, mille Kukulkani püramiid on arvatud 7 uue maailmaime hulka. Kes rannast väga ei hooli ja tahaks maiade kultuurist võimalikult palju näha, siis tasub osta päevane väljasõit Chichen Itza`sse. Osaliselt küll kordub Tikalis nähtu, samas on Chichen Itza korralikult restaureeritud ja oma mõõtudelt on ta üsnagi suurejooneline. Lisaks veel Ik-Kil`i veesügavik, kus saab ujumas käia, lõunasöök ning tagasiteel peatus Valladolidis.
Oma transpordiga ning eestikeelsena toimumiseks on minimaalne reisijate arv 6; hind 88 €/reisija ning kehtib tellimisel enne reisile minekut.

Päev 17   31.01   KOJULEND
Hommikupoolikul aeg võtta rannast viimast.
Transfeer lennuväljale. Algab kojulend:
AA 1285  Cancun  Miami      15:13    17:03 1h 50 min
AY008     Miami     Helsingi   20:45   13:20+1 ehk järgmisel päeval 9 h 35 min

Päev 18   1.02    KODUS!
AY 1023  Helsingi   Tallinn   16:25   17:00     35 min

Hinnas sisaldub:
• Finnairi ja American Airlinesi piletid Tallinn - Helsingi - Miami - Guatemala City/- Cancun - Miami - Helsingi - Tallinn
• Lennujaamamaksud 396 € seisuga 20.03.2018
• Majutus 1 koht 2sest toas programmis toodud 3*, 4* ja 5* hotellides ja 1 öö Miami lennujaama 2*hotellis
• 11 hommikusööki (H) ja 11 lõunasööki (L) ringreisil
• 4 päeva kõik hinnas toitlustamist rannapuhkusel
• Transport konditsioneeritud bussiga
• Ekskursiooniprogramm ja KÕIK PROGRAMMIS MÄRGITUD KÜLASTUSTE SISSEPÄÄSUTASUD
• Kohalik inglise keelt kõnelev giid
• Eesti reisisaatja sihtkohas, kes tõlgib ekskursioonid eesti keelde
• Jootrahad hotellide toateenijatele
• Hinnad põhinevad 20.03.2018 valuutakursil

Hinnale lisandub:
• Reisikindlustus (reisikindlustus on sellel reisil kohustuslik!)
• Jootrahad giidile-bussijuhile
• Piiriületustasud: Guatemala - El Salvador - Guatemala 6USD, Guatemala - Honduras - Guatemala 6 USD, Guatemala - Belize 3USD, Belize - Mehhiko 20 USD. Need tasud võivad muutuda!

VIISAINFO: Guatemala (90 päeva), El Salvador (90 päeva), Honduras (90 päeva), Belize (30 päeva) ja Mehhiko (180 päeva) on EV passiga viisavabad.

 

Müüme oma reisidele ka üksikuid nais- ja meeskohti eeldusel, et samale reisile registreerib teine samast soost reisija, kes on nõus majutust jagama.

Nais/meeskohtasid saab tellida kuni 65 päeva reisi väljumiseni. Kui reisi väljumiseni on jäänud vähem kui 65 päeva, siis enam uusi nais/meeskohtade tellimusi esitada ei saa, vaid uus üksikkoht tuleb osta koos ühese toa lisatasuga. Küll saab 65 -21 päeva reisini tellida nais/meeskohtasid neile reisidele, kus mõni naine/mees on juba reisikaaslase ootel.

Kui 21 - 30 päeva (sõltuvalt reisist) enne reisi pole reisile registreerinud teist samasoolist reisijat, kes sooviks majutust jagada, tagastab reisikorraldaja reisijale kogu ettemaksu ja tühistab tellimuse VÕI reisija tasub ühese toa lisamaksu ja reisib üheses toas.

  


Reisipaketis sisalduvate erinevate lennupiletite riskide maandamiseks ja mugavaimate lennuaegade jaoks palume reisijatel osta SALVA reisikindlustus.
SALVA hüvitab reisipaketis sisalduvate erinevate lendude puhul esineda võivad reisitõrked.  
            
Meie reiside juurde sobib ka Swedbank P & C Insurance AS-i, Seesam Kindlustuse, IF Kindlustuse ja  Chartis Insurance reisikindlustus. 

Teiste kindlustusfirmade puhul palume reisijatel enne reisi tellimist kindlustajalt kontrollida, mis reisitõrge ja millises ulatuses hüvitatakse.  

 

HIND:
3440 € /reisija 1koht 2ses toas tellimisel kuni 30.04.2018
3650 € /reisija alates 1.05.2018


Broneeri reis
Võtame teiega hiljemalt 24 tunni jooksul ühendust.
Reis: USA - GUATEMALA - EL SALVADOR - HONDURAS - BELIZE - MEHHIKO ringreis ja rannapuhkus
Kuupäev: 15.01-01.02.2019

Sarnased Reisid

VIETNAM: ringreis ja rannapuhkus
12.03 - 28.03.2019

1970

SINGAPUR - INDONEESIA: Java + Bali
21.10 - 05.11.2018

2640

SRI LANKA ringreis ja MALDIIVID rannapuhkus
11.10 - 26.10.2018

2850

MADAGASKARI ringreis ja rannapuhkus

02.10.2018 - 17.10.2018

3380

SRI LANKA ringreis ja MALDIIVID rannapuhkus

11.10.2018 - 26.10.2018

2850

SRI LANKA ringreis ja rannapuhkus

11.10.2018 - 26.10.2018

alates 1890

VIETNAM: ringreis ja rannapuhkus

14.10.2018 - 30.10.2018

2055

SINGAPUR - INDONEESIA: Java + Bali

21.10.2018 - 05.11.2018

2640

VIETNAM: ringreis ja rannapuhkus

23.10.2018 - 08.11.2018

2090

MALAISIA: Borneo - SINGAPUR

25.10.2018 - 10.11.2018

2795

KEENIA ringreis ja rannapuhkus

03.11.2018 - 16.11.2018

2950

BIRMA ringreis ja rannapuhkus

11.11.2018 - 26.11.2018

2850

USA - GUATEMALA - HONDURAS - BELIZE - MEHHIKO ringreis ja rannapuhkus

20.11.2018 - 07.12.2018

3465

TAI: Bangkok - Põhja-Tai - Phuket

25.11.2018 - 10.12.2018

2175

LAOS - KAMBODŽA: ringreis ja rannapuhkus

25.11.2018 - 10.12.2018

2395

USA - GUATEMALA - EL SALVADOR - HONDURAS - BELIZE - MEHHIKO ringreis ja rannapuhkus

15.01.2019 - 01.02.2019

3440

BIRMA ringreis ja rannapuhkus

17.01.2019 - 01.02.2019

2830

KOLUMBIA ringreis ja rannapuhkus

13.02.2019 - 28.02.2019

EELBRONEERIMINE

FILIPIINID, ringreis ja rannapuhkus

15.02.2019 - 03.03.2019

EELBRONEERIMINE

INDIA ringreis ja rannapuhkus

25.02.2019 - 11.03.2019

2210

VIETNAM: ringreis ja rannapuhkus

03.03.2019 - 19.03.2019

2050

SRI LANKA ringreis ja rannapuhkus

06.03.2019 - 21.03.2019

alates 1880

VIETNAM: ringreis ja rannapuhkus

12.03.2019 - 28.03.2019

1970

MALAISIA ringreis ja rannapuhkus Borneol - SINGAPUR

15.03.2019 - 30.03.2019

2595

USBEKISTAN - TADZIKISTAN ringreis

19.04.2018 - 01.05.2018

VÄLJA MÜÜDUD

HIINA - TIIBET

07.09.2018 - 20.09.2018

2870

NEPAAL JA INDIA

01.10.2018 - 14.10.2018

2155

HIINA: Peking - Suzhou - Zhujiajiao - Shanghai

16.10.2018 - 25.10.2018

1710

USA - PANAMA - COSTA-RICA - NICARAGUA ringreis

06.11.2018 - 21.11.2018

3470

INDO-HIINA: Vietnam - Kambodža - Laos

09.11.2018 - 25.11.2018

2700

LÕUNA-AAFRIKA VABARIIK ja SVAASIMAA ringreis

16.11.2018 - 02.12.2018

VÄLJA MÜÜDUD

USA - GUATEMALA - EL SALVADOR - HONDURAS - BELIZE ringreis

31.01.2019 - 13.02.2019

3185
OOTELEHT

LÕUNA-AAFRIKA VABARIIK ja SVAASIMAA ringreis

01.02.2019 - 16.02.2019

EELBRONEERIMINE

LÕUNA-AAFRIKA VABARIIK ja SVAASIMAA ringreis

15.02.2019 - 03.03.2019

3250

HIINA: Peking - Suzhou - Zhujiajiao - Shanghai

30.03.2019 - 08.04.2019

EELBRONEERIMINE

USBEKISTAN - TADŽIKISTAN ringreis

18.04.2019 - 29.04.2019

EELBRONEERIMINE

Seda tüüpi reisid puuduvad.

Seda tüüpi reisid puuduvad.