SRI LANKA ja MALDIIVID
print
SRI LANKA ringreis ja MALDIIVIDE rannapuhkus
17.10.2020 -> 01.11.2020

EESTI KEELES. EESTI GRUPP. HIND LÕPLIK - SISSEPÄÄSUD VAATAMISVÄÄRSUSTELE JA SÖÖGID SISALDUVAD HINNAS.
REISIGRUPI SUURUS: MINIMAALNE 12, MAKSIMAALNE 30
17.10 - 1.11.2020
SRI LANKA RINGREIS JA RANNAPUHKUS MALDIIVIDELHIND:
2490 €  1 reisija 2ses toas tellimisel kuni 31.05.2020
2790 € tellimisel alates 1.06.2020


1. Päev  17.10     LEND TALLINN – ISTANBUL - COLOMBO
Mõlemad lennud on ühel piletil ja nii pagas kui reisijad registreeritakse Colomboni välja; reisija saab 2 pardakaarti.
Tallinn - Istanbul        TK1422    18:55 - 22:10

2. Päev    18.10    LENNUVÄLI — WAIKKAL        Õ
Istanbul - Colombo     TK 730         01:45 - 15:00
Saabumine Colombosse, transfeer hotelli u. 45 min.
Majutus 2 ööd ja õhtusöök Waikkalis rannahotellis Suriya Resort 4+*  deluxe tuba   www.suriyaresort.com

3. Päev   19.10       WAIKKAL     H/Õ
Hommikupoolikul vaba aeg ranna ja basseini jaoks. Pealelõunal paadisõit Gin Oya jõel ja jõe suudmes mangroovimetsades – näeb nii kohalikku rahvast jõe ääres toimetamas ja pesemas kui ka siinseid linnuliike. Päikeseloojang rannas ja seejärel BBQ õhtusöök. Peale õhtusööki tagasi hotelli.

4. Päev   20.10    WAIKKAL – PINNAWALA  ELEVANDID –  SIGIRIYA KOOPATEMPLID     H/Õ
Sõit (75 km, u 2 tundi)  Pinnawala Elevantide keskusesse.
Pinnawala Elephant Orphanage sai alguse 1975, kui elevantide orbudekodusse toodi esimesed vigastatud või hüljatud elevandid. Praegu elab Pinnawalas üle 70 elevandi- nii juurde tooduid kui juba seal sündinuid. Kell 10 lähevad elevandid jõe äärde ning siis saab jõe kaldal vaadata, kuidas elevandid vees liiguvad ja mõnulevad. Elevandikeskuses kulub 1 ½ tundi.
Edasi sõit  Sigiriyasse, kus asub 5. sajandist pärit  kaljukindlus, mis on ilmselt kõige uhkem saare üksikime. Seda tuntakse ka nimega Lõvi Kalju kunagi kindluse sissepääsu ees seisnud suure lõvi kuju järgi.
Kalju ise on 170 meetri kõrgune ja kunagi olid selle tipus palee, aiad ja ujumisbassein, ümbritsetud on see vallikraavidega. Ühe trepi ääres on säilinud antiiksed ilmalikku elu kujutavad freskod elusuuruses noortest naistest nende täies ilus ja hiilguses. Kalju otsast avaneb suurepärane vaade ümbruskonnale.
Kalju tippu minek ei ole ronimisvõistlus, vaid aega on piisavalt, tee peal tehakse mitmeid peatuseid ja puhkepause. Kes ära väsib, saab alati otsa ringi pöörata ja tagasi bussi minna.  Külastusele kulub u. 2 tundi.
Sõit Habarana kõrval kaunis looduses asuvasse hotelli. Majutus 2 ööd õhtusöökidega hotellis  Cinnamon Lodge Habarana 4* Superior tuba www.cinnamonhotels.com/cinnamonlodgehabarana

5. Päev   21.10     POLONNARUWA - MINNERIYA     H/Õ
Hommikul Polonnaruwa,  mis oli  keskajal, 11 – 13 sajandil,  Sri Lanka teine pealinn. Polonnaruwa periood oli poliitilise, majandusliku ja sotsiaalse elu õitseaeg riigis. Siinsed ehitised - Parakrama kuju, kuninglikud paleed, vastuvõtusaalid - on vägagi  hästi ajahambale vastu pidanud.   Polonnawara vaatamisväärsustele  kuIub umbes 2-3 tundi, seejärel tund sõitu Minneriyasse.
Minneriyas elab mitu suurt elevandikarja ning igal pealelõunal siirduvad elevandid järve äärde jooma ja kümblema. Lisaks veel teisi loomi ja linde; hea õnne korral näeb mõnda leopardi ning paabulindu. 3-tunnine loomavatlussõit.
Tagasi hotelli ja pealelõunal aeg puhkuseks looduskanis kohas basseini ääres.

6.  Päev    22.10     DAMBULLA KOOPATEMPLID -  MATALE – KANDY         H/Õ
Sõit Dambullasse, kus asuvad koopatemplid.
Koopatemplid on hiiglaslikus, 170 m kõrguses ja 1,6 km-se ümbermõõduga kaljus, milles asub 1.sajandist e.m.a. pärinev koobas, mis on hiljem jagatud vaheseintega 5 väiksemaks saaliks.
Esimeses koopas on 15 meetri pikkune kaljust raiutud  Buddha kuju, mis on ümbritsetud jumaluste kujudega. Seinad ja lagi on kaetud freskodega. Teises koopas on 150 elu-suuruses buddha kuju ning mõned jumalate ja kuningate kujud ning samuti freskodega lagi.  Koobastesse ülesminekule kulub ½ tundi, koobastes teine pool tundi ja tagasi allatulekule  -veel pool  tundi.
Järgmisena batiku tehas, kus saab näha, kuidas valmistatakse trükitehnikas batik-kangaid, seejärel Matale vürtsiaed (40km, 1 ½ tundi). Siinsetes vürtsiaedades kasvatatakse kaneeli, nelki, kardemoni, erinevaid pipraid. Saab näha, millistelt puudelt- põõsastelt miski vürts pärineb, seletatakse, kuidas neid toidu ja ravimite valmistamisel kasutatakse ja loomulikult saab kõiki maitseaineid-ravimeid-kreeme ka osta.
Matalest Kandysse (35 km, u.  1 tund), mis on küngaste pealinn;  siin andis viimane kuningas 1815. aastal  brittidele alla.
Tänapäeval on Kandy Sri Lanka kaasaegse budismi keskus, kus igal sammul on templeid, pühamuid, kloostreid. Neist kuulsaim on PÜHA Hamba Reliikvia tempel, kus hoitakse 4ndal sajandil Sri Lankale jõudnud Buddha hammast, mille väärtus ja pühadus kogu aeg kasvab ning mis  on muutunud budistliku maailma üheks pühamaks reliikviaks. Seda peetakse Sri Lanka kõige hinnalisemaks aardeks. Külastame püha templit, kus külastusele  kulub u. 1 tund.
Seejärel   Sri Lanka tantsuetendus.
Majutus 1 öö  ja õhtusöök kesklinnas hotellis  OZO hotel 4* Sleep tuba  www.ozohotels.com/kandy-srilanka

7. Päev    23.10     KANDY -  TEEISTANDUS – NUWARA ELIYA        H/Õ
Peradeniya Botaanikaaed (10km, 15min), mis on rajatud juba  1374 kuningate iluaiana.  Praegu on siin üle  5000 erineva taimeliigi- nii kohalikke tavataimi kui ka haruldasi ja ohustatud liike ning  muude kohtade troopilisi taimi.  Vürtsiaed ja orhideemaja; 5 palmialleed, nende seas ka allee Seyshellide kookospalmidest, mille vili on maailma suurim seeme.
Aias kulub rahulikus tempos vaatamiseks 2 tundi.
Järgmisena kalliskivimuuseum- töökoda-kauplus- on ju Sri Lankalt pärit  maailma parimad safiirid;  lisaks safiiridele on siin mitmeid poolvääriskive.   
Edasi 3 tundi sõitu looduskaunisse Nuwara Eliya`sse.
Tee kasvatamiseks sobib laugete nõlvadega künklik maastik ning seda on siin kandis rohkelt; maastik lõputute teeistandustega ning teepõõsaste vahel teelehti korjavad naised on väga maaliline vaatepilt.  
Tee peal  teeistanduse ja teevabriku  külastus. Teeistanduses saab ülevaate tee kasvatamisest; teevabrikus selle  töötlemisest, erinevatest teesortidest, neid saab proovida ja loomulikult ka kaasa osta.
Nuwara Eliya on Sri Lanka ‘Väike Inglismaa’ looduskaunis kohas mäeküljel, kesk orgusid- koskesid ja teeistandusi. Siin on saare kõige “külmem” koht, kuid tegelikkuses on see kui Inglismaa kaunis kevadpäev. Kõik on siin inglise mõjutustega- majad on kui inglismaa maamajakesed või kuninganna Anni stiilis mõisad. Lühike linnaekskursioon.
Majutus 1 öö ja õhtusöök  koloniaalstiilis hotellis  Jetwing St Andrews 3+*  Superior tuba  www.jetwinghotels.com/jetwingstandrews/

8.  Päev    24.10       NUWARA ELIYA – RAND    H/Õ
Väikene tiir Nuwara Elyas, seejärel sõit tagasi rannikule ning Colombo lennuväljale. Lend Maldiividele
UL103     19:00 - 19:55 (lennuaeg 1 t 25 min).  
Malest 50 min sõitu mootorpaadiga hotelli.
Majutus 7 ööd hotellis Adaaran Club Rannalhi 4*  standard room  www.adaaran.com/clubrannalhi/
Hotell asub Lõuna-Male atollil, kus on ilusad rannad ja head sukeldumisvõimalused. Lisaks juurde kõik-hinnas söögid-joogid ning kokku moodustab see suurepärase puhkuse.

9-14. päev   25-26-27-28-29-30.10    RANNAPUHKUS     AI
Rannapuhkus. Toitlustus kõik hinnas.

15. päev   31.10    VIIMANE RANNAPÄEV - TRANSFEER LENNUVÄLJALE      H
12:00 tuleb toad vabastada ja oma pagasi jätta portjeesse hoiule. Kes soovib toapikendust kuni ärasõiduni, siis see on lisatasu eest ja seda saab vaid vabade tubade olemasolu korral.
Oma soovist andke teada juba reisi tellimisel.
Õhtul  paadisõit lennuväljale, kus tuleb olla 3 tundi varem.
Male - Istanbul    TK731    23:35 - 06:20

16. päev   1.11   LEND ISTANBUL – TALLINN
Istanbul - Tallinn    TK  1421     09:40 - 12:05

HIND SISALDAB:
- Lennukipiletid Tallinn-Istanbul-Colombo ja Male -Istanbul-Tallinn ja lennuväljamaksud (378 € seisuga  1.05.2020)
- Lennupilet Colombo-Male
- Majutus 1 koht 2ses toas 6 ööd ringreisil ja 7 ööd rannapuhkusel
- 13 hommikusööki
- 6 õhtusööki ringreisil
- toitlustamine rannapuhkuse ajal   AI
- paadisõit lennuväli-rannahotell-lennuväli
- transport konditsioneeritud bussiga
- KÕIK PROGRAMMIS TOODUD SISSEPÄÄSUDE TASUD (kokku väärtusega 170 USD ehk ca. 153 €):
Polonnaruwa – USD 25     Kandy Püha Hambareliikvia Tempel – USD 10
Sigiriya – USD 30       Peradeniya  Botaanikaaed – USD 10
Dambulla - USD 15    Pinnawala Elevantide orbudekodu – USD 25
Minneriya safari – USD 55
- Kohalik inglise keelt kõnelev giid
- Eesti reisijuht sihtkohas, kes tõlgib ringreisil ekskursioonid eesti keelde
- Hinnad põhinevad kursil 1USD = 0,92 €

HINNALE LISANDUB:
- Sri Lanka viisa 35 USD (vajalik pass)
- reisikindlustus vajadusel
- fotoaparaadi/ videokaamera tasud mõnedel vaatamisväärsustel
- toapikendus ärasõidupäeval - võimalik vaid vabade tubade olemasolul
- jootrahadMüüme oma reisidele ka üksikuid nais- ja meeskohti eeldusel, et samale reisile registreerib teine samast soost reisija, kes on nõus majutust jagama.

Nais/meeskohtasid saab tellida kuni 65 päeva reisi väljumiseni. Kui reisi väljumiseni on jäänud vähem kui 65 päeva, siis enam uusi nais/meeskohtade tellimusi esitada ei saa, vaid uus üksikkoht tuleb osta koos ühese toa lisatasuga. Küll saab 65 -21 päeva reisini tellida nais/meeskohtasid neile reisidele, kus mõni naine/mees on juba reisikaaslase ootel.

Kui 21 - 30 päeva (sõltuvalt reisist) enne reisi pole reisile registreerinud teist samasoolist reisijat, kes sooviks majutust jagada, tagastab reisikorraldaja reisijale kogu ettemaksu ja tühistab tellimuse VÕI reisija tasub ühese toa lisamaksu ja reisib üheses toas.

Kui reisija on ostnud üksiku nais/meeskoha ning sooviks enne reisi suhelda oma toanaabriga, siis palume reisijal anda oma kirjalik nõusolek enda andmete edastamiseks toanaabrile. Ilma reisija kirjaliku nõusolekuta me reisija andmeid toakaaslasele ei väljasta. Kes soovib oma kontaktandmed: nimi – meil – telefon edastada, siis teeme seda 2 nädalat enne reisi.  Samas ei saa me kohustada toanaabrit enne reisi suhtlema.
    Reisipaketis sisalduvate erinevate lennupiletite riskide maandamiseks ja mugavaimate lennuaegade jaoks palume reisijatel osta SALVA reisikindlustus.
SALVA hüvitab reisipaketis sisalduvate erinevate lendude puhul esineda võivad reisitõrked. 
               

Meie reiside juurde sobib ka Swedbank P & C Insurance AS-i, Seesam Kindlustuse, IFKindlustuse ja Chartis Insurance reisikindlustus. 

Teiste kindlustusfirmade puhul palume reisijatel enne reisi tellimist kindlustajalt kontrollida, mis reisitõrge ja millises ulatuses hüvitatakse.

HIND:
2490 €  1 reisija 2ses toas tellimisel kuni 31.05.2020
2790 € tellimisel alates 1.06.2020

Broneeri reis
Võtame teiega hiljemalt 24 tunni jooksul ühendust.
Reis: SRI LANKA ringreis ja MALDIIVIDE rannapuhkus
Kuupäev: 17.10-01.11.2020

Sarnased Reisid

OMAAN: ringreis ja rannapuhkus
28.02 - 11.03.2021

EELBRONEERIMINE

KEENIA ringreis ja rannapuhkus
03.11 - 16.11.2020

VÄLJA MÜÜDUD

MALAISIA ringreis ja rannapuhkus Borneol - SINGAPUR
11.10 - 25.10.2020

VÄLJA MÜÜDUD

SINGAPUR - INDONEESIA: JAVA - BALI ringreis ja rannapuhkus

01.10.2020 - 17.10.2020

2570

MALAISIA ringreis ja rannapuhkus Borneol - SINGAPUR

11.10.2020 - 25.10.2020

VÄLJA MÜÜDUD

SRI LANKA ringreis ja rannapuhkus

17.10.2020 - 01.11.2020

alates 1670

SRI LANKA ringreis ja MALDIIVIDE rannapuhkus

17.10.2020 - 01.11.2020

2490

VIETNAM: loodusringreis ja rannapuhkus

17.10.2020 - 01.11.2020

2220

VIETNAM: klassikaline ringreis ja rannapuhkus

30.10.2020 - 15.11.2020

2025

KEENIA ringreis ja rannapuhkus

03.11.2020 - 16.11.2020

VÄLJA MÜÜDUD

GUATEMALA - MEHHIKO ringreis ja rannapuhkus

11.11.2020 - 27.11.2020

3465

KEENIA ringreis ja rannapuhkus

12.11.2020 - 25.11.2020

VÄLJA MÜÜDUD

VIETNAM: lühike ringreis ja rannapuhkus

27.11.2020 - 12.12.2020

alates 1265

KEENIA ringreis ja rannapuhkus

03.12.2020 - 16.12.2020

2880

FILIPIINID, ringreis ja rannapuhkus

15.01.2021 - 31.01.2021

2850

COSTA RICA - NICARAGUA ringreis ja rannapuhkus

28.01.2021 - 13.02.2021

EELBRONEERIMINE

KEENIA ringreis ja rannapuhkus

30.01.2021 - 12.02.2021

2990

BIRMA ringreis ja rannapuhkus

31.01.2021 - 16.02.2021

2720

PANAMA - COSTA RICA - NICARAGUA

12.02.2021 - 27.02.2021

EELBRONEERIMINE

TAI - KAMBODŽA - VIETNAM ringreis ja rannapuhkus

16.02.2021 - 04.03.2021

EELBRONEERIMINE

VIETNAM: klassikaline ringreis ja rannapuhkus

26.02.2021 - 14.03.2021

EELBRONEERIMINE

OMAAN: ringreis ja rannapuhkus

28.02.2021 - 11.03.2021

EELBRONEERIMINE

INDONEESIA: Bali ringreis ja rannapuhkus

10.03.2021 - 25.03.2021

EELBRONEERIMINE

INDONEESIA: Bali - Sulawesi: Torajamaa

10.03.2021 - 25.03.2021

EELBRONEERIMINE

EESTI: Lahemaa

05.06.2020 - 07.06.2020

GRUUSIA ringreis

29.08.2020 - 06.09.2020

alates 1050

KÕRGÕSTAN - KASAHSTAN ringreis

29.08.2020 - 08.09.2020

1880

GRUUSIA ringreis

06.09.2020 - 15.09.2020

1075

USBEKISTAN - TADŽIKISTAN ringreis

09.09.2020 - 19.09.2020

1895

USBEKISTAN - TADŽIKISTAN ringreis PAMIIRIDEGA

09.09.2020 - 24.09.2020

2540

ARMEENIA ringreis

09.09.2020 - 17.09.2020

1150

NEPAL JA BHUTAN ringreis

02.10.2020 - 17.10.2020

3555

NEPALI ringreis

02.10.2020 - 11.10.2020

1900

PERUU - BOLIIVIA - TŠIILI ringreis

11.10.2020 - 29.10.2020

VÄLJA MÜÜDUD

USA - GUATEMALA - EL SALVADOR - HONDURAS - BELIZE ringreis

28.10.2020 - 12.11.2020

3325

INDO-HIINA: Vietnam - Laos - Kambodža

13.11.2020 - 29.11.2020

2685

LÕUNA-AAFRIKA VABARIIK ja SVAASIMAA ringreis

20.11.2020 - 06.12.2020

VÄLJA MÜÜDUD

USA - GUATEMALA - EL SALVADOR - HONDURAS - BELIZE

13.01.2021 - 28.01.2021

EELBRONEERIMINE

LÕUNA-AAFRIKA VABARIIK ja SVAASIMAA ringreis

12.02.2021 - 28.02.2021

3060

JAAPAN

08.04.2021 - 17.04.2021

EELBRONEERIMINE

USBEKISTAN - TADŽIKISTAN ringreis

21.04.2021 - 01.05.2021

EELBRONEERIMINE

NEPAL JA INDIA ringreis

01.10.2021 - 16.10.2021

EELBRONEERIMINE

LÕUNA-AAFRIKA VABARIIK ja SVAASIMAA ringreis

19.11.2021 - 05.12.2021

EELBRONEERIMINE

UUS-MEREMAA - AUSTRAALIA: Sidney

26.11.2021 - 13.12.2021

EELBRONEERIMINE

SRI LANKA rannapuhkus

17.10.2020 - 01.11.2020

alates 1305

Seda tüüpi reisid puuduvad.