SINGAPUR - INDONEESIA
print
SINGAPUR - INDONEESIA: Bali - Sulawesi: Torajamaa
19.03.2018 -> 04.04.2018

EESTI KEELES. EESTI GRUPP. HIND LÕPLIK - SISSEPÄÄSUD VAATAMISVÄÄRSUSTELE JA SÖÖGID SISALDUVAD HINNAS.
REISIGRUPI SUURUS: MINIMAALNE 12, MAKSIMAALNE 18
SINGAPUR - INDONEESIA: BALI & TORAJAMAA
19.03 - 4.04.2018

HIND:
2825 € tellimisel kuni 31.07.2017
3050 € tellimisel alates 1.08.2017
Ühese toa lisamaks €

Reis, mis sisaldab 2 vastandit. Bali on kõigile teada-tuntud, Sulawesi seevastu peaaegu tundmatu. Samas pakub Torajamaa Sulawesil sellist eksootikat ja ehedust, mida mujalt naljalt ei leia. Bali loodust terrasspõldudega peetakse ilusaks, samas Sulawesi vaated on suisa fantastilised. Lihtsalt Balile jõuavad paljud, Sulawsile üksikud vähesed ja seega ei levi ka jutud Sulawesi ilust. Kogu sealne elu ja surmakultus on midagi pöörast….kaugel 21sest sajandist. Massturismi Sulawesil ei ole. Nii mõnigi majutus ja söögikoht on lihtne ja/või algeline, aga tsivilisatsioonist kaugel turistide poolt avastamata kohas ei saagi eeldada erilise luksus olemasolu.

1. päev   19.03    Lend Tallinn – Istanbul - Singapur
Piletite registreerimine 2 tundi enne väljalendu, 16:00 - 16:30. Lubatud pagas - 1 kohver kuni 30 kg reisija kohta + 7 kg käsipagasit. Tallinna lennuväljal läbitakse turvakontroll ja passikontroll.
TK 1424 Tallinn - Istanbul      18:10   22:40

2. päev   20.03     Saabumine Singapuri
TK 54  Istanbul - Singapur   01:55   17:15
Transfeer hotelli ja puhkus peale pikka lendu. Soovijatega jalutuskäik Marina Bay juurde valgusetendust vaatama.
Majutus 1 öö hotellis Peninsula Excelsior 4* superior room www.peninsulaexcelsior.com.sg 

3. päev   21.03    Singapuri linnaekskursioon, lend Balile    H
Poolepäevane linnaekskursioonekskursioon (9-13), mille käigus külastatakse Singapuri peamiseid vaatamisväärsuseid: Hiinalinn, Merlioni park, Botaanikaaia orhideeaed ja Marina Bay Sands hotelli Sky Park Observation deck - kõrghoone katuseterrass, millelt avaneb vaade kogu linnale. Ekskursioon sisaldab sissepääsusid Sky Parki ja orhideeaeda.
Transfeer lennuväljale ja lend
TR 288   Singapur - Denpasar    15:20    18:05
Sõit Ubudisse 1 tund.
Majutus 2 ööd Ubudi hotellis Ananda Cottage 3* (Standard Room) www.anandaubud.com 

4. päev   22.03    BALI: Ubud    H/Õ
Ubudi ja ümbruse ekskursioon:
Ubudi Ahvimets ja ahvitempel, kus suurte puude all varjulises templikompleksis elavad sajad ahvid, kes seal vabalt ringi jooksevad; meie pakume veidi emotsiooni ahvidele ja ahvid pakuvad superelamuse meile. Siin kulub umbes tund.
Puri Saren Agung - viimase kuningliku perekonna residents, mis on hästi tüüpiline Bali hoonetekompleks. Residentsi vastas on Ubudi turg ja kaubandustänavad - tund vaba aega ostlemiseks.
Sõit Tegalalangi, kus on järsud terrass-riisipõllud ning fotopeatus. Edasi piirkond, kus on Bali vürtsiaiad ja kohviistandused; enamikus neist pakutakse proovida kohalikke kohvisid ja teejooke ning on olemas poekene, kus saab maitseaineid, kassikohvi (luwak) ja maitseteesid kaasa osta.
Tagasi hotelli.
Õhtusöök ning seejärel bali tantsu etendus gamlani orkestri muusika saatel.

5. päev   23.03    BALI: UBUD – SIDEMEN    H/L
Bali ida-osa. Esmalt Kerta Gosa, 18.sajandist pärit kohtusaal. Järgmisena Kusumba kaluriküla, kus lisaks kalapüügile tegeleb kohalik rahvas soola tegemisega. Sõit mööda rannikuäärt Goa Lawah`I. Siin on tuhandete nahkhiirtega koobas, mida peetakse pühaks ja seetõttu on selle sissepääsu juurde ehitatud tempel ja mitmed pühamud, mis peavad kõik koobast kaitsma. Järgmisena Tenganan - vanade traditsioonidega tüüpiline Bali küla, kus kootakse kangast-kamben geringsing`i- mis kaitseb selle kandjat kurjuse eest.
Edasi Taman Tirta Gangga ehk veepalee, mille ujumisbasseinid ja ilutiigid meenutavad Bali kunagiste valitsejate hiilgueaegu. Lõpetuseks maaliline sõit läbi terrass-riisipõldudega maastiku Sidemeni.
Lõunasöök päeva jooksul kohalikus restoranis.
Majutus 1 öö hotellis Samanvaya 4* (esimesed 10 tuba) ja Subak Tabola Resort 3* (vajadusel) (erinevad toatüübid)
www.samanvaya-bali.com , www.subaktabolavilla.com 

6. päev   24.03    BALI : SIDEMEN – BESAKIH - LOVINA    H/L
Hommikul 7:30 soovijatega tunnine jalutuskäik looduskaunitel radadel riisipõldude vahel. Tund kõndimist läbi kohaliku küla ja riisipõldude vahel. Kaunid vaated terrasspõldudele, mis on Bali nii kuulsaks teinud; võimalus kõike oma käega katsuda ja kogeda.
Tagasi hotelli, aeg pesuks ja puhkuseks.
Edasi sõit Besakih Templisse, mida tuntakse Bali ematemplina ja mis asub püha Agungi mäe nõlval; see on Bali kõige suurem ja kaunim templikompleks.
Besakihist mööda kraatri äärt Kintamani, kus tehakse 20-minutiline fotopeatus - siin on vaated Baturi mäele ja selle kraatrijärvele. Beji tempel Sangsiti külas. See on subaku ehk niisutussüsteemi tempel riisi jumalannale, mis sümboliseerib viljakust. Seejärel sõit Lovinasse Bali põhjarannikul.
Lõunasöök kohalikus restoranis.
Majutus 2 ööd Puri Bagus Lovina 4* (superior garden view) www.lovina.puribagus.net 

7. päev   25.03    BALI: LOVINA - rannapuhkus    H
Vaba aeg puhkuseks - rand, basseinid, aed, bali stiilis õlgkatusega terrassiga aiamajakesed, spa.

8. päev   26.03    BALI: LOVINA – MUNDUK - BEDUGUL - UMABIAN     H/L
Täna sõidetakse väikebussidega, sest teed tänasel päeval on kitsad ja käänulised.
Banjari kuumaveeallikad- ujumisriided kaasa, sest kes soovib, saab proovida seal suplemist. Kuumaveebasseinid on vabas looduses umbes 100 a tagasi mäe külje sisse raiutud astmelistes basseinides - all üks suurem ja kõrgemal mõned väikesed, millesse voolab mäe seest allikatest veesülitite kaudu kuum vesi.
Bedugul on kaunis mägiküla 850 m kõrgusel mägedes, kus on ilus veejumalannale Dewi Danule pühendatud tempel Ulun Danu. Lõunasöök. Seejärel sõit Umabiani.
Majutus 1 öö hotellis Villa Taman di Blayu 4* (esimesed 12 tuba) ja Puri Taman Sari 3* (erinevad toatüübid) http://villatamandiblayu.com/ , http://puritamansari.com 

9. päev   27.03     BALI: TAMAN AYUN - TANAH LOT - NUSA DUA     H/L
Tund sõitu 17 sajandist pärit Taman Ayuni Templi juurde, kus on vallikraaviga ümbritsetud “saarekese” peal 3 terrassi palvekohtade ja paviljonidega. Ilus tempel, kus kulub u. pool tundi.
Tund sõitu ja järgmisena Tanah Loti tempel. See on Bali tuntuim templikompleks, kus on kokku 7 templit- mõned kaljusaartel, teised vee ääres ning lisaks hästi suur suveniiride- riiete müügiala sadade lettide ja poekestega. Aeg tembeldamiseks ja ostlemiseks.
Lõunasöök.
Majutus 2 ööd hotellis Ayodya Resort 5* (deluxe room) www.ayodyaresortbali.com 
Nusa Dua on Bali parim rand, kus on vaid 5* hotellid ja kohaliku rahva kodusid siin ei ole. Lainetust pole või on see väga väike, sest rannast mõnesaja meetri kaugusel on riff, mis peab suured lained kinni. Hea kõva liivapõhi ja vesi on piisavalt sügav ka suurima mõõna ajal. Lühidalt - ideaalne rand. Hotellist poolteise km kaugusel ostukeskus poodide, kaubamaja ja söögikohtadega (kord tunnis käib hotellist tasuta transfeer), poole km kaugusel kohalik tänav toidupoekeste, massaazisalongide ja söögikohtadega.

10. päev    28.03    BALI: RANNAPUHKUS hommikusöökidega    H

11. päev    29.03    BALI - SULAWESI: MAKASSAR - SENGKANG      H/L
Transfeer lennuväljale, lend Denpasar-Makassar.
6 tundi sõitu Sengkangi, mis asub Sulawesi suurima järve, Tempe kaldal. Sõit on maaliline- kitsad-käänulised teed vihmametsaga rahvuspargis, külad mägede vahel orgudes.
Lõunasöök on karbiga kaasa võetud ja süüakse teeäärses kohvikus (tee ääres ei ole eurooplastele vastuvõetavaid söögikohtasid).
Majutus 1öö hotellis BBC hotel 2* (standard room) (oma koduleht puudub, https://www.facebook.com/hotelBBCSENGKANG/?rf=1380688598818442) 

12. päev   30.03    SULAWESI: SENGKANG - TORAJAMAA     H/L
Hommikul 2-tunnine paadisõit kohaliku pikasabalise paadiga Tempe järvel, et näha traditsioonilist elustiili järvele ehitatud ujuvates majades.
Edasi bussiga läbi kauni karstimägedega looduse Torajasse. Maastik muutub aina mägisemaks; vastavalt kõrgusele muuvad ka põldudel kasvatatavad kultuurid- peale riisi mais, siis sibulad, siis tagasi riisialadele.
Torajasse jõutakse sõltuvalt teel tehtud fotopeatuste arvust kas hilisel pealelõunal või varajasel õhtupoolikul.
Majutus 3 ööd hotellis Toraja Misiliana Hotel 3* (superior room) www.torajamisiliana.com 

13. päev   31.03    SULAWESI: TORAJAMAA     H/L
Päev Toraja piirkonna avastamist. Torajalastel on oma täiesti omapärane kultuur : neil on oma ehitusstiil, väga omapärased matmiskombed, tantsud ja puidunikerdamise oskus.
Nende majad meenutavad paate, oma kadunukesed matavad nad kas kaljude sisse või kaljude alla/vahele rajatud bambussõrestikule asetatud kirstudesse, nende kirstud meenutavad kujult sigu ja pühvleid, imikud maetakse puude sisse.
Esmalt Lemo küla matmispaigad, kus on « rippuvad » kirstud. Edasi Kambira – puudesse « maetud » imikud. Suaya bambusmets kuninglike haudadega. Londa küla kalju sees koobastes asuva matmispaigaga.
Kete Kesu küla, kus on ühed paremini säilinud paadikujulised traditsioonilised majad, mida nimetatakse Tongkonan. Iga maja juurde käib traditsiooniline väiksema paadi kujuline riisihoidla.
Lõunasöök külas päeva jooksul.

14. päev   1.04     SULAWESI: TORAJAMAA KÜLAKOGEMUS     H/L/Õ
Palawa küla ja majad pühvlisarvedega, mis näitab matustel ohverdatud pühvlite hulka.
Väljasõit Batutumonga külasse, millest avaneb vaade üle Toraja oru. Allamäge paari tunnine jalutuskäik, sest siin on vapustavalt kaunid vaated- lopergused terrass-riisipõllud, bambusesalud, jupike vihmametsa, külad paadikujuliste majadega, matmispaigad kaljurahnude sees, istandused.
Järgmisena Sa `dani küla, kus näeb, kuidas kootakse kohalikku puuvillkangast nimetusega ikat, istutakse või koristatakse riisi; käiakse vaatamad palmisamaka tegemist.
Lõunasöök külas.
Bori küla kivimenhirid (sambakujulised kivirahnud).
Õhtul hotellis õhtusöök kohaliku laulu- ja tantsuetendusega.

15. päev    2.04    SULAWESI: TORAJAMAALT MAKASSARI - JAKARTA     H/L
Sõit (9 tundi) tagasi Makassari ja lennuväljale - see on pika bussisõiduga päev. Tagasi ei sõideta mitte sama teed läbi metsase rahvuspargi, vaid piki rannikut.
Tee peal peatus Pare Pare linnakeses, kus süüakse lõunat.
Lend Makassar - Jakarta.
Transfeer hotelli transfeerbussiga hotelli.
Majutus 1 öö hotellis Nunia Inn Bandara Jakarta (Deluxe Gardenview room) http://nuniainnbandara.com/room.php 

16. päev   3.04    JAKARTA - ISTANBUL     H/L
Jakarta linnaekskursioon. Jalutuskäik vanalinnas: Kanaturu silla nimeline hollandlaste ehitatud tõstesild, munakivisillutisega Fatahillah`I Väljak, ajalooliste hollandipäraste ehitistega ääristatud Kali Besar Barat`I tänav, varjunukuteatri muuseum Wayang Kulit ja Punase Poe nime kandev hollandi kuberneri kindral Van Imhoffi residents, mis on kõige uhkem säilinud punase kivifassaadiga hoone.
Lõunasöök kohalikus restoranis.
KUI liiklus sujub, siis jääb aega sõita mööda Rahvusmonumendi ja presidendipalee juurest ning teha seal fotopeatus. Kui aga liiklus on aeglane, siis tuleb kiirustada lennuväljale ning monument ja palee jäävad nägemata või näeb neid bussiaknast mööda sõites.
Tagasi lennuväljale ja algab kodutee:
TK 57  Jakarta - Istanbul        20:45    05:00

17. päev   4.04    HELSINGI - TALLINN
TK 1423 Istanbul Tallinn 08:15 11:35

HIND SISALDAB:
- Turkish Airlinesi lennud Tallinn – Istanbul – Singapur/- Jakarta – Istanbul – Tallinn (pagas 30kg)
- Lend Singapur - Denpasar (pagas 20 kg)
- Lend Denpasar – Makassar
- Lend Makassar - Jakarta
- Transport konditsioneeritud turistibussiga; bussi parkimistasud ja teemaksud
- Ekskursiooniprogramm ja KÕIK PROGRAMMIS MÄRGITUD KÜLASTUSTE SISSEPÄÄSUTASUD
- Majutus 1 koht 2-kohalisest toast ülaltoodud hotellides
- Hommikusöögid 14 hommikul
- Programmis toodud lõuna- (L) (10) ja õhtusöögid (Õ) (2)
- Kohalik inglise keelt kõnelev giid
- Eesti reisisaatja sihtkohas, kes tõlgib ekskursioonid eesti keelde

HINNALE LISANDUB:
- Joogid lõuna-ja õhtusöökide juurde
- Reisikindlustus
- Jootrahad

 

   Reisipaketis sisalduvate erinevate lennupiletite riskide maandamiseks ja mugavaimate lennuaegade jaoks palume reisijatel osta SALVA reisikindlustus.
SALVA hüvitab reisipaketis sisalduvate erinevate lendude puhul esineda võivad reisitõrked. 
               

Meie reiside juurde sobib ka Seesam Kindlustuse, IFKindlustuse ja Chartis Insurance reisikindlustus. 

Teiste kindlustusfirmade puhul palume reisijatel enne reisi tellimist kindlustajalt kontrollida, mis reisitõrge ja millises ulatuses hüvitatakse.
 

HIND:
2825 € tellimisel kuni 31.07.2017
3050 € tellimisel alates 1.08.2017

Broneeri reis
Võtame teiega hiljemalt 24 tunni jooksul ühendust.
Reis: SINGAPUR - INDONEESIA: Bali - Sulawesi: Torajamaa
Kuupäev: 19.03-04.04.2018

Sarnased Reisid

MALAISIA: Borneo
16.03 - 01.04.2018

2645

SRI LANKA ringreis ja rannapuhkus
12.10 - 27.10.2017

Alates 1865

VIETNAM: ringreis ja rannapuhkus
24.10 - 09.11.2017

VÄLJA MÜÜDUD

SINGAPUR - INDONEESIA: BALI ringreis ja rannapuhkus

01.10.2017 - 16.10.2017

Alates 2150

MALAISIA ringreis ja rannapuhkus Borneol - SINGAPUR

10.10.2017 - 25.10.2017

2490

SRI LANKA ringreis ja rannapuhkus

12.10.2017 - 27.10.2017

Alates 1865

SRI LANKA ringreis ja MALDIIVIDE rannapuhkus

12.10.2017 - 27.10.2017

2940

SINGAPUR - INDONEESIA: Java + Bali

15.10.2017 - 30.10.2017

Alates 2390

SRI LANKA ringreis ja rannapuhkus

19.10.2017 - 02.11.2017

Alates 1865

VIETNAM: ringreis ja rannapuhkus

24.10.2017 - 09.11.2017

VÄLJA MÜÜDUD

TAI: Bangkok - Põhja-Tai - Phuket

29.10.2017 - 13.11.2017

2240

BIRMA ringreis ja rannapuhkus

30.10.2017 - 14.11.2017

2960

INDIA ringreis ja rannapuhkus

16.11.2017 - 30.11.2017

2120

USA - GUATEMALA - MEHHIKO ringreis ja rannapuhkus

16.11.2017 - 01.12.2017

3380

KEENIA ringreis ja rannapuhkus

03.12.2017 - 15.12.2017

3275

USA - GUATEMALA - HONDURAS - BELIZE - MEHHIKO ringreis ja rannapuhkus

16.01.2018 - 02.02.2018

3775

BIRMA ringreis ja rannapuhkus

17.01.2018 - 01.02.2018

2990

COSTA-RICA ja NICARAGUA ringreis ja rannapuhkus

01.02.2018 - 16.02.2018

3345

FILIPIINID: ringreis ja rannapuhkus

02.02.2018 - 18.02.2018

2990

INDIA ringreis ja rannapuhkus

19.02.2018 - 05.03.2018

2140

SRI LANKA ringreis ja rannapuhkus

23.02.2018 - 11.03.2018

Alates 2160

SRI LANKA ringreis ja MALDIIVIDE rannapuhkus

23.02.2018 - 11.03.2018

3095

TAI: Bangkok - Põhja-Tai ringreis - Krabi rannapuhkus

01.03.2018 - 16.03.2018

1995

SRI LANKA ringreis ja rannapuhkus

02.03.2018 - 18.03.2018

Alates 2100

VIETNAM: ringreis ja rannapuhkus

04.03.2018 - 20.03.2018

2110

SINGAPUR - INDONEESIA: Bali

09.03.2018 - 25.03.2018

VÄLJA MÜÜDUD

MALAISIA: Borneo

16.03.2018 - 01.04.2018

2645

SINGAPUR - INDONEESIA: Bali ringreis ja rannapuhkus

19.03.2018 - 04.04.2018

2350

SINGAPUR - INDONEESIA: Bali - Sulawesi: Torajamaa

19.03.2018 - 04.04.2018

2825

SRI LANKA ringreis ja MALDIIVID rannapuhkus

11.10.2018 - 26.10.2018

EELBRONEERIMINE

SRI LANKA ringreis ja rannapuhkus

11.10.2018 - 26.10.2018

EELBRONEERIMINE

MALAISIA: Borneo - SINGAPUR

27.10.2018 - 11.11.2018

EELBRONEERIMINE

KEENIA ringreis ja rannapuhkus

02.12.2018 - 14.12.2018

EELBRONEERIMINE

HIINA: Peking - Suzhou - Zhujiajiao - Shanghai

17.10.2017 - 26.10.2017

1770

LÕUNA-AAFRIKA VABARIIK ja SVAASIMAA ringreis

01.11.2017 - 17.11.2017

3400

INDO-HIINA: Vietnam - Kambodža - Laos

10.11.2017 - 26.11.2017

2840

LÕUNA-AAFRIKA VABARIIK ja SVAASIMAA ringreis

17.11.2017 - 03.12.2017

VÄLJA MÜÜDUD

LÕUNA-AAFRIKA VABARIIK ja SVAASIMAA ringreis

27.01.2018 - 12.02.2018

3170

RWANDA - UGANDA ringreis

13.02.2018 - 26.02.2018

4475 / 3975

INDO-HIINA: Vietnam - Kambodža - Laos

12.03.2018 - 28.03.2018

2700

HIINA: Peking - Suzhou - Zhujiajiao - Shanghai

28.03.2018 - 05.04.2018

1460

JAAPAN

05.04.2018 - 14.04.2018

3240

LÕUNA-HIINA ringreis

18.04.2018 - 30.04.2018

2515

HIINA: Siiditee

04.05.2018 - 17.05.2018

2655

LÕUNA-AAFRIKA VABARIIK ja SVAASIMAA ringreis

16.11.2018 - 02.12.2018

EELBRONEERIMINE

SRI LANKA rannapuhkus

12.10.2017 - 27.10.2017

alates 1290

SRI LANKA rannapuhkus

19.10.2017 - 02.11.2017

alates 1290

Finnairi piletid üle maailma

01.10.2016 - 08.10.2017

alates 169 €