Hind

VÄLJA MÜÜDUD
1 koht 2sest majutusest

5555 €/reisija

Reisi info

12 päeva Rwandas ja Ugandas - 4 rahvusparki - 3 paadisõitu - 2 Aafrika pealinna - tohutul hulgal erinevaid loomi – mägigorillad - maitsvad aafrika söögid 2-3 x päevas - stiilsed aafrika majutused - TULE JA KOGE EHEDAIMAT JA MITMEKÜLGSET AAFRIKAT OTSE EKVAATORI PEAL

Reisi kava

1. päev   9.09    TALLINN – ISTANBUL - KIGALI
Tallinn - Istanbul TK 1422 12:20 - 16:00
Istanbul - Kigali TK 606 19:00 - 00:30
Saabumine Kigalisse. Transfeer lennuvälja lähedal asuvasse hotelli.
Majutus 2 ööd.

2. päev   10.09    KIGALI     H
Kigali linnaekskursioon ning genotsiidi memoriaal.

3. päev   11.09    KIGALI - BWINDI    165 km     H/L/Õ
Sõit Rwanda-Uganda piirile, piiriületus ja sõit majutuskohta. Lõunasöök, seejärel paaritunnine jalutuskäik kohalikus pügmeede külas koos külagiidiga.
Majutus 2 ööd Gorilla Safari Lodge https://gorillasafarilodge.com/

4. päev   12.09    GORILLAVAATLUS     H/L/Õ
Varahommikul instruktaaž - kuidas täpselt käituda gorillaga kohtumisel - seejärel lühike sõit autoga ning siis matk gorillade juurde. Matk võib olla poolest tunnist paari tunni pikkuseni.
Kui gorilladeni jõutakse, siis saab tund aega gorillasid vaadata. Samas ei saa garanteerida, et gorillad kuskile liikunud pole ning võib ka juhtuda, et neid tuleb mitu tundi otsida. Iga gorillaperekonnaga käivad kaasas raadiosaatjatega pargivahid ja seega “ära kaduda” Teie gorillapere ei saa, kuid gorilladeni jõudmiseks võib arvatust rohkem aega kuluda. Kuigi suure tõenäosusega on gorillad oma tavapärases kohas ja gorillade nägemise tõenäosus on 99,99 %! Lõunasöök võetakse hotellist kaasa ja tehakse piknik-lõuna.

5. päev   13.09    BWINDI - QUEEN ELIZABETH RAHVUSPARK (QENP)    300 km     H/Õ
Sõit QENP suunas. Tee viib läbi külasid täis künkliku maastiku; igast hütist jookseb bussi nähes kilgates välja tosin paljast jõnglast ja neile kõigile tuleb lehvitada... majutuskohta kohale jõudes on käsi valus. Tee lõpuosa sõidetakse juba pargi kruusateedel; pargiteedel võib kohata elevante, pühvleid, lõvisid, leoparde, hüääne ning mitmeid erinevaid antiloope.
Pealelõunane-õhtune loomavaatlussõit. Kuna loomavaatlussõidud tehakse oma autodega, pole nende arv ega pikkus limiteeritud ning juhid on alati nõus minema loomavaatlussõidule; ennem väsivad ära reisijad kui juhid.
Õhtusöök ja majutus 2 ööd Mweya Safari Lodge 4* www.mweyalodge.com

6. päev   14.09    QUEEN ELIZABETH RP - loomavaatlus ja Kazinga kanali paadisõit - päev täis loomi     H/L/Õ
Päev algab päikesetõusul, kui sõidetakse hommikusele loomavaatlussõidule. Loomad on kõige aktiivsemad varahommikul, kui minnakse jooma või siirdutakse mõnele pikemale rännakule. Sõidu ajal otsitakse metskasse- lõvisid ja leoparde; kohtutakse hüäänide ja mitmete antiloopidega. Avatud savannis elavad elevandid ja pühvlid.
Lõunasöök ning pealelõunal 2-tunnine paadisõit Kazinga kanalil, mis ühendab 2 järve –Edwardi ja George- ning kus olevat kõige suurem jõehobude tihedus m2 kohta. Kazinga kanali äärde tulevad jooma nii loomad kui linnud.
Õhtusöök ja majutus endiselt Mweya safari Lodge.

7. päev   15.09    QENP - KIBALE    113 km     H/Õ
Varajane loomavaatlussõit, seejärel hommikusöök. Peale sööki start Fort Portali suunas. Esmalt sõidetakse läbi pargi kruusateedel ning käiakse pargi kraatrite osas, pargist väljudes on korralik asfalt-tee.
Ekvaatori ületus ja fotopeatus. Saabumine Kibalesse.
Õhtusöök ja majutus 2 ööd Crater Safari Lodge https://cratersafarilodge.com/

8. päev   16.09    Kibale Forest National Park: šimpanside otsing     H/L/Õ
Varahommikune väljasõit (6:00) Kibale rahvusparki šimpanside juurde. Päevane šimpansivaatlus, kus jälgitakse oma šimpansiperet ja liigutakse sellega kaasa (chimpanzee habituation). Matk võib kesta mitmeid tunde, kuniks reisijad lõpuks tüdinevad ja kõht tühjaks läheb; siis minnakse šimpanside juurest ära.
Lisaks šimpansidele on siin erinevaid linde–liblikaid-putukaid ning reisijaid saatev kohalik rahvuspargi giid jagab selgitusi mitte ainult primaatide, vaid kogu metsa fauna ja flora kohta, muutes matka lahedaks ja informatiivseks.
Lõunasöök võetakse hommikul hotellist kaasa ja süüakse piknik-lõunana.
Pealelõunal Bigodi soomatk, et näha teisi primaate: L’hoesti ahve, punaseid koloobusahve, siniseid ahve, punasabalisi ja hallipõskseid mantel-mangabeisid. Nimelt on šimpansid lihasööjad loomad ning nende läheduses samas metsas teisi ahve ei ela; selleks et näha teisi ahve, tuleb minna mujale, kus šimpanse ei ole ja seal kihiseb mets teistest ahviliikidest.

9. päev   17.09    KIBALE - MURCHINSON FALLS RAHVUSPARK    346 km     H/L/Õ
Pikk sõit Kibale rahvuspargist põhja suunas piki Lääne Riftioru Albertini kaljuseina. Esmalt sõidetakse läbi kunagise Tooro kuningriigi alade, mis asuvad Kuumägede varjus.
Edasi läbi külade, teeistanduste ja haljendavate põllumaade Hoima linna, mis on kunagise Bunyoro kuningriigi pealinn.
See on reisi kõige pikema sõiduga päev ja seda ka kõige viletsamatel teedel. Vaid väike osa on asfalttee, edasi auklik punane pinnastee (186 km) ja lõpuks auklik kruusatee. Samas läheb tee läbi külade majadele nii lähedalt, et autoaknast saab vaat et kodudesse sisse näha. Kaltsakad paljad ja poolpaljad süsimustad jõnglased, kes tormavad võõrast autot nähes tee äärde lehvitama. Naised põllul kõplamas, kodud, mille ehitamiseks kulub 150 €….. see on National Geographicu Aafrika-eri!
Lõunasöök võetakse pakituna hotellist kaasa ja süüakse tee peal sirutuspeatuses. Teekonna viimane osa sõidetakse juba rahvuspargi territooriumil kruusateel. Kruusatee lõpus on praamipeatus, millest kord tunnis käib praam Niiluse põhjakaldale majutuskoha juurde.
Murchinson Falls Rahvuspark on Uganda suurim kaitseala oma 3840 ruutkilomeetriga ning looduse ja loomade poolest ka ilmselt kõige ilusam.
Majutus 2 ööd ja õhtusöök Pakuba Safari Lodge 3* https://pakubasafarilodge.com/

10. päev   18.09    MURCHINSON FALLS RP     H/L/Õ
Loomavaatlus ja laevasõit Niilusel
Varajane hommikusöök ning loomavaatlussõit pargi põhjaossa, kus võib kohata elevante, pühvleid, kaelkirjakuid, antiloope, lõvisid; hea õnne korral võib näha ka leoparde. Loomulikult ka lõputul hulgal lindusid.
Päeval jääb tunnike aega puhkamiseks-basseini ääres lesimiseks. Peale lõunat laevasõit Murchinsoni kosest allpool - see annab võimaluse vaadata koske altpoolt (järgmisel päeval saab vaadata koske ülevalt) ning näha krokodille ja jõehobusid jõekallastel.

11. päev   19.09    MURCHINSON FALLS RP - ZIWA NINASARVIKUD    183 km     H/L/Õ
Praamiga üle jõe ja algab tee pargist välja. Esmalt kõrvalepõige kose juurde. Murchinsoni kosk on 43 m kõrgune ning siin peab kilomeetri laiune Niiluse jõgi suruma end läbi 7-meetri laiusest kanjonist, mis tekitab kõrvulukustavat müra ja on väga efektne vaatepilt.
Peale pargist väljumist korralik asfalt ning sõit Ziwa Rhino Sanctuary`sse (ninasarvikute varjupaika), kus näeb looduses hävimisohus ninasarvikuid ning pealelõunane jalutuskäik savann- põõsasmetsas ninasarvikute juures.
Majutus 1 öö ja õhtusöök Amuka Lodge 3* www.amukalodgeuganda.com

12. päev   20.09    ZIWA — JINJA    200 km     H/Õ
Hommikukohv ning tunnine sõit märgalale, kus tehakse 3-tunnine kanuusõit vaheldumisi jalutuskäikudega, et näha kohalikku rikkalikku linnuriiki, eeskätt just dinosauruste ajastust pärinevat üliharuldast kingnokka. Seejärel süüakse kaasa võetud hommikusöök ning jätkub teekond Jinjasse. Jinjas saab alguse Niiluse jõgi ja siin on Bujagali kärestikud.
Esimene osa teest on asfalt ning tee ääres on hõredad põõsas-savannid, tee viimane osa on taas läbi ehedate küladega National Geographicu radadel.
Majutus 1 öö hotellis Bujagali kärestike vastas kõrgel kaldapealsel The Haven www.thehaven-uganda.com

13. päev   21.09    JINJA – KAMPALA - ENTEBBE    140 km     H
Hommikul käiakse Niiluse lätte juures, seejärel sõit pealinna Kampalasse. Tee on sellel sõidul ääristatud troopiliste metsadega, teele jääb Side turg, suhkruroo- ja teeistandused. Kampala linnaekskursioon vaatamisväärsustest.
Sõit Entebbesse.
Majutus 1 öö lennuvälja lähedal 3* hotellis.

14. päev   22.09    KODUTEE
Transfeer lennuväljale.
Entebbe - Istanbul TK 612 04:25 - 10:35
Istanbul - Tallinn TK 1423 15:10 – 18:25

Hind sisaldab

Lennukipiletid Tallinn-Istanbul- Kigali/- Entebbe-Istanbul-Tallinn turistklassis
Lennujaamamaksud 373 € seisuga 10.01.2023
Programmis toodud majutused 3-4* hotellides
Toitlustamine vastavalt programmile
Transport - safariveokiteks kohandatud pikendatud kerega landcruiserid, kus igal reisijal on akna-alune koht ning millel loomavaatlussõitude ajal tõstetakse katus üles.

Load ja reisijate sissepääsud rahvusparkidesse väärtusega 1291 USD:
Rahvusparkide sissepääsutasud 4 päeval (2 x 40 ja 2 x 45 USD)
Piletid Niiluse lätte juurde 10 USD
Ziwa ninasarvikute külastus 20+30 USD
Ziwa kanuusõit 30 USD
Gorillaluba 700 USD
Shimpansiluba 250 USD
Bigodi soomatk 16 USD
2 paadisõitu 2 x 40 USD
pügmeede külastus 35 USD

Miks valida see reis?

Aafrika reisi õnnestumiseks on väga olulised korralikud majutused, sest peale ilusat eksootilist päeva ei taha keegi minna viletsa hotelli odavasse ilmetusse tuppa. Mida nigelam hotell, seda nigelamad toidud. Korralik hotell = korralikud söögid.
Meie valikus on stiilsed ja korralikud 3* ja 4* aafrikapärased majutused, kus elamine muutub osaks aafrikakogemusest. Vaadake majutused üle ja kujutlege end Aafrikasse ekvaatorile gorillade juurde!

Uganda peamine tõmbenumber on mägigorillad, kuid lisaks gorillametsadele on siin maalilisi rohelisi rahvusparke rohkete antiloobiliste, elevantide, kaelkirjakutega, veekogusid jõehobude ja krokodillidega, lindudest rääkimata.

Liikumine on 4x4 Landcruiser maastikuautodega, mis on kohandatud loomavaatluseks ehk loomavaatlussõitude ajaks tõstetakse katus üles. Ühes autos on 7 mugavat aknaalust reisija istekohta.

Mida arvestada sellel reisil

Uganda sobib kogenud ja karastatud reisijatele ja eeskätt just neile, kes varem mõnes “tsiviliseeritums” Aafrika riigis (näiteks LAV, Namiibia) juba on käinud ja aafrika-pisikust nakatunud. Ugandas tuleb arvestada paljude asjadega, mis ühegi reisikorraldaja kontrollile ei allu:
• Teed on väga erinevas seisus. On häid ja korralikke hõreda liiklusega asfaldiga maanteid. On kõvakattega teid, mis on sama auklikud kui Tallinna tänavad. On linnateid ja linnadesse saabuvaid teid, mis on ainult lõputuna näiv ummik. On kruusateid, mis on heas seisus. Ja on kruusateid, mis on nii auklikud, et mõnest suuremast august läbi sõites peaga lakke lendate. On tolmavaid pinnasteid või mudaseid pinnasteid (milline parasjagu - sõltub ilmast), kus häda korral tuleb endal autot lükkama hakata.
• Reisi jooksul läheb keskmiselt 1,487 korda katki rehv ja siis tuleb kannatlikult oodata, kuni ratast vahetatakse.
• Loomad ei tule tellimise peale kohale. 4 rahvuspargis näeb mitmeid loomi, aga kus ja millal ja keda - ei saa ühtegi garantiid anda.
• Teeäärsete bensiinijaamade tualetid ei vasta euronõuetele ja neidki kohti ei ole piisavalt. Sagedamini tuleb teha kõige ehtsamaid metsa- või põõsapeatuseid.
• Teenindus on kohutavalt aeglane.
• Kui Teil on mõni kaebus, siis see ei lähe kellelegi korda ja Teie kaebust tuimalt ignoreeritakse. Korda läheb see vaid siis, kui te seisate teenindaja ja teleka vahel ja varjate ekraanipilti.
• Kuniks Teist on kellelegi kasu, ollakse Teie vastu viisakas. Kui kasu/eesmärk on saadud/saavutatud, siis võib teid minema visata kui mittevajaliku taara. Teisisõnu meile harjumuspärane sõbralik/viisakas klienditeenindus pole igale poole veel kohale jõudnud.
• Kella ei tunta.

TERE TULEMAST AAFRIKASSE!

Midagi positiivset ka - purustame mõned müüdid ja eelarvamused:
• Kui vihma ei saja, siis kuival ajal pole ei sääski ega kärbseid ega muid tüütuid putukaid.
• Õlut on mitmeid sorte ja õlu ei ole üldse kallis.
• Korralike majutuskohtade söögikohtades süües ei esine kõhuprobleeme; toidud on maitsvad ja rikkalikud.
• Kohalikud ei ole pealetükkivad ega tiku valget turisti näppima. Kaupmehed ei käi pinda ega pahanda, kui Te neilt midagi ei osta.
• Reeglina ei varastata. Loomulikult tuleb olla ettevaatlik ja kiusatuste vältimiseks päris üksinda pimedal ajal mitte ringi liikuda. Kuna Jumal on kõva sõna, siis on kohalik rahvas keskmiselt jumalakartlik ja otsest turistide vastu suunatud kuritegevust riigis ei ole. Isegi vastupidi - turist on püha olevus, keda tuleb hoida sama ettevaatlikult kui punasesse raamatusse kantud loomi.
• Ilm on soe, aga mitte palv/kuum. Isegi ekvaatoril ei ole liiga palav, sest Uganda jääb merepinnast keskmiselt 1-2 km kõrgusele. Valgel turistil on paras olla T-särgi väel, kohalik paneb sooja jope selga.

Seega nõudlikul ja EL tarbija õiguseid punktuaalselt järgival reisijal tasub minna kindla peale ja reisida rohkem tsiviliseeritud ja turismi ja teenindusega kogenenumatesse kohtadesse; neid on maailmas palju (Tai, Maldiivid, Vietnam). Ugandasse minnes peab olema kaasas suur kogus optimismi ja tolerantsust ja oskust jääda igas olukorras rõõmsaks.
Kes aga tuleb - siis eksootikalaks on garanteeritud! Oma võimsa looduse, rikkaliku loomariigi ja eheda Aafrika eluga pakub see ekvaatoripealne Eedeni aed fantastilist reisielamust. Sõidud ei ole liiga pikad - on paar pikka sõidupäeva, aga teised päevad on lühema sõiduga. Reis ei ole spordilaager - on varaseid ärkamisi (kui on loomavaatlussõidud), aga on päevi, kus saab hommikul 8-ni “laiselda”. Mitmetesse kohtadesse jõutakse kohale juba varasel pealelõunal, mis jätab aega koha ilu nautimiseks - ning ilu ja hingematvaid vaateid jagub rohkelt. Ja loomulikult gorillad - see on elamus ja mälestus kogu eluks.

Rwanda – Uganda ringreis

9 september

 – 

22 september 2024

VÄLJA MÜÜDUD

Sihtpunkt: Rwanda, Uganda
Kestvus: 12 päeva
Reisi tüüp: Ringreis
Print

Kiire info

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Sarnased reisid

usbekistan-tadikistanringreis-1_14
EELBRONEERIMINE
20 aprill 2025

 – 

1 mai 2025
Tadžikistan, Usbekistan
12 päeva
hiinashanghai-suzhou-peking_18
EELBRONEERIMINE
8 aprill 2025

 – 

17 aprill 2025
Hiina
10 päeva
P1090449
EELBRONEERIMINE
13 november 2025

 – 

30 november 2025
Uus-Meremaa
18 päeva

Ole kursis oma reisiga!

Kui oled reisi tellinud, sisestage siia oma arve-reisilepingul olev reisi ID. Sisestage see ID siia, et näha kogu reisiga seotud infot korraga.