Hind

2865 €/reisija tellimisel kuni 30.06.2024
LÕPPHIND: 3100 €

Reisi info

KEENIA rannapuhkus 7 päeva MOMBASA rannahotellis ja safari IDA-TSAVO - LÄÄNE TSAVO – AMBOSELI rahvusparkides - NAIROBI

Reisi kava

1. päev   1.11    LEND TALLINN – ISTANBUSL - NAIROBI
Läbihinnaga pilet; reisijad ja pagas Nairobini välja:
TK 1422  Tallinn - Istanbul  12:40 - 17:20
TK 607  Istanbul- Nairobi     20:55 - 3:25 järgmisel päeval

2. päev   2.11    NAIROBI - MOMBASA     AI
Saabumine Nairobisse. Pagas välja ja uus check-in siselennule KQ600 Nairobi - Mombasa 6:30 - 7:30
Transfeer (u. poolteist tundi) lennuväljalt rannahotelli.
Nii vara ei saa veel tube. Küll saab pagasi jätta portjeesse hoiule ning asuda hotelli suurt territooriumi ning rannaala avastama. (Lisatasu eest võimalik varajane check-in).
Toad saab kätte hiljemalt 12:00 ning kõik-hinnas teenus algab kl 12:30 lõunasöögiga.
Majutus 7 ööd Baobab Beach Resort 4* www.baobab-beach-resort.com/eng

3.-8. päev   3-4-5-6-7-8.11    RANNAPUHKUS     AI ehk “kõik hinnas”
7 päeva rannapuhkust Mombasas hommiku-, lõuna- ja õhtusöökidega. Ametlikult on toitlustuse nimetus All Inclusive ehk kõik-hinnas; mis tähendab 3x päevas toitlustamist, jooke (karastusjoogid, õlu, vein) söökide kõrvale ning mõningaid jooke (kokteilid, õlu, vein) söökidevahelisel ajal. Lisaks tee ja kohv ning söökidevahelised suupisted. Importalkohol on eraldi tasu eest. Täpsemalt toidu- ja joogikohtadest hotelli kodulehel http://www.baobab-beach-resort.com/eng/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Itemid=26
Mombasas on lumivalge liivaga rannad ning soe ookean. Lainetus on väike, sest eemal on koralliriff, mis peab suured lained kinni. Kohalikud paadimehed pakuvad erinevaid laevasõite- lühikesed sõidud klaaspõhjaga paadiga korallirifile kalu vaatama, poolepäevased lõbusõidud merele ja varahommikused kalapüügireisid- mida vaid soovite!

9. päev   9.11    MOMBASA - TAITA HILLS LOODUSKAITSEALA    252 km     H/L/Õ
Sõit mööda Mombasa ringteed rannahotellist Tsavo tasandikele. Keskpäevaks jõutakse Taita Hills looduskaitsealale majutuskohta. Kogu 96 toaga hotell on ehitatud vaiadele ning paikneb loomade joogikoha kõrval; loomad kõnnivad majutuskoha all ja ümber ning loomavaatlust saab teha terrassilt või toast lahkumata!
Pealelõunal paaritunnine loomavaatlussõit looduskaitselal.
Majutus 1 öö lõuna-, õhtu- ja hommikusöögiga Salt Lick Safari Lodge 4+*  https://saltlicksafarilodge.com/

10. päev   10.11    TAITA HILLS - LÄÄNE TSAVO    100 km     H/L/Õ
Varahommikul on hea veeta mõned tunnid vaadates joogiaugu juurde tulnud loomi. Kell 9 sõit Lääne-Tsavo rahvusparki. Pool tundi sõitu pargi väravani ja edasi juba loomavaatlus Tsavo RP-s. Väravast majutuskohta on 70 km ning sellele sõidule kulub koos loomavaatlusega u. 3 tundi. Tsavo selles piirkonnas kasvavad akaatsiad; akaatsialehed on kaelkirjakute meelistoit ja seega elab siin rohkelt kaelkirjakuid.
Teele jäävad Mzima allikad, millest Mombasa saab oma joogivee. Külastame allikaid - vaatame jõehobusid ja otsime krokodille.
Lõunaks jõutakse majutuskohta, mille ees on loomade joogikoht- siin saab taas teha loomavaatlust oma rõdult/terrassilt kuskile minemata.
Lõunasöök. Väike puhkus ja kl 16 pealelõunane-õhtune loomavaatlussõit. Tsavo on suur aafrika savann, kus on olemas avatud tasandikud (rohusavann) elevantide-kaelkirjakute- sebrade ja orüksitega (orüks ehk beisa - suur antiloop), poolkõrb madala pinnakattetaimestikuga, puu-savann, teravatipulised Chyulu künkad ja mustad laavaväljad. Kui olete lugenud raamatut/näinud filmi “Out of Africa”/”Aafrika äärel”, siis justnimelt siin toimus osa tegevusest ning filmi looduses toimuvad osad filmiti samuti siin. Lääne-Tsavo on looduse ja vaadete poolest parkidest kõige ilusam; kuna siin on aga palju taimestikku, siis loomi näeb vähem kui Amboselis.
Majutus 1 öö lõuna-, õhtu- ja hommikusöögiga Kilaguni Serena Safari Lodge 4* www.serenahotels.com/serenakilaguni/en/default.html

11. päev   11.11    LÄÄNE-TSAVO - AMBOSELI    114 km    H/L/Õ
Lahkumine Tsavost ja sõit Amboseli Rahvusparki. Esmalt 25 km sõitu pargis koos hommikuse loomavaatlusega ja peatusega Chyulu laavaväljadel. Edasi 70 km kruusateid, mis läbivad kohalikke külasid ja põllumaid – n.ö. National Geographicu radadel - tegelik Aafrika elu. Seejärel sisenetakse Amboselisse ning järgmised 14 km sõidetakse pargis sees.
Amboseli rahvuspark on tuntud oma elevantide rohkuse poolest. Taustaks on Aafrika kõrgeim tipp - lumine Kilimanjaro mägi. Amboselis tulevad allikate näol maapinnale Kilimanjaro liustiku- ja lumesulamisveed ning seetõttu koguneb siia palju rohusööjaid – erinevaid antiloope, sebrasid, pühvleid, elevante. Kuna rohusööjaid on nii palju, siis siin surevad nad sageli ka loomulikku surma; seetõttu on siin palju hüääne. Hüäänid on öise eluviisiga ja päeval neid tavaliselt ei näe; siin Amboselis on neid aga nii palju, et neid võib näha lausa päise päeva ajal teeseervas põõnamas.
Märgadel aladel elavad lisaks elevantidele jõehobud. Mõlemaid võib näha nii kõrvuni poris sumpamas kui rohumaadel söömas.
Lage rohumaa, kus loomad on hästi näha. Lisaks veel tohutul hulgal lindusid.
Pealelõunal sõit sooserva, kus õhtupoolikul tulevad elevandikarjad soost välja ja liiguvad oma ööbimiskohtadesse.
Majutus 2 ööd lõuna-, õhtu- ja hommikusöökidega Ol Tukai Lodge Amboseli 4*  https://oltukailodge.com/

12. päev   12.11    AMBOSELI     H/L/Õ
Päev täis loomavaatlust. Hommikul tehakse esimene sõit; keskpäevaks tullakse tagasi hotelli - puhkus ja lõunasöök. Pealelõunal teine sõit. Sõitude ajad ja pikkused ei ole kivisse raiutud- just nii palju, kui tahtmist ja viitsimist jagub ja kui palju loomi liikvel on.

13. päev   13.11    AMBOSELI – NAIROBI    225km     H
Hommikul sõit koos loomavaatlusega pargist välja. Seejärel mööda maanteed Nairobisse ning tiir Nairobis - pealinna vaatamisväärsused.
Majutus 1 öö lennuvälja kõrval hotellis Hilton Garden Inn Nairobi Airport 4* https://www.hilton.com/en/hotels/nboapgi-hilton-garden-inn-nairobi-airport/

14. päev   14.11    KOJU!
Transfeer lennuväljale. Lend
TK 608  Nairobi - Istanbul  04:55 - 11:30
TK1423  Istanbul - Tallinn  15:15 - 17:50

Hind sisaldab

• Lennukipilet ja lennuväljamaksud Tallinn- Istanbul-Nairobi-Istanbul-Tallinn
• Lend Nairobi-Mombasa
• Majutus 1 koht 2-kohalises toas
• Toitlustamine vastavalt programmile: rannapuhkusel kõik-hinnas, safaril 3x päevas
• Transport loomavaatluseks ja pildistamiseks kohandatud lahtikäiva katusega 6/7-kohalistes konditsioneerita 4x4 safariautodes
• Parkide sissepääsutasud (Taita 1x 35USD, Tsavo 1x 100 USD, Amboseli 2x100 USD)
• Loomavaatlussõidud
• Ingliskeelne autojuht-loomagiid
• Eesti reisijuht reisi safari-osal 9-13.11.2024

Hinnale lisandub

• Keenia ETA (elektrooniline reisiluba)
• Kindlustus
• Jootrahad
• Joogid lõuna- ja õhtusöökide juurde safaril

Miks valida see reis?

Hea ja tasakaalus reis rannapuhkuse ja safariga. Näeb Aafrika loodust ja saab nautida rannamõnusid ning head sööki-jooki.

Vaktsineerimine

Soovituslik vaktsineerimine: kollapalavik

Viisa info

Keenia-ETA (elektroonilise reisiloa) taotlemiseks vajalikud dokumendid ja tegevused:
- kehtiv pass
- sisestada nõutavad passi- ja isikuandmed
- sisestada nõutavad täiendavad andmed sugulaste/lähedaste kohta
- sisestada nõutavad KEENIAS reisimise ja majutumise andmed
- täita tollideklaratsioon
- täita tervisedeklaratsioon
- kindlustuse deklaratsioon
Laadida üles:
- värviline dokumendifoto
- värviline passi isikuandmetega lehtede skaneering
- lennubroneering
- majutuste kinnitused Keenias
- tasuda netis viisa riigilõiv (riigilõiv ja teenustasud võivad muutuda)

Andmed seisuga 5.01.2024

Ametlik KEENIA-ETA viisa info:
https://www.etakenya.go.ke/en

Üksikkohad

Müüme oma reisidele ka üksikuid nais- ja meeskohti eeldusel, et samale reisile registreerib teine samast soost reisija, kes on nõus majutust jagama.

Nais/meeskohtasid saab tellida kuni 65 päeva reisi väljumiseni. Kui reisi väljumiseni on jäänud vähem kui 65 päeva, siis enam uusi nais/meeskohtade tellimusi esitada ei saa, vaid uus üksikkoht tuleb osta koos ühese toa lisatasuga. Küll saab 65 -21 päeva reisini tellida nais/meeskohtasid neile reisidele, kus mõni naine/mees on juba reisikaaslase ootel.

Kui 21 - 30 päeva (sõltuvalt reisist) enne reisi pole reisile registreerinud teist samasoolist reisijat, kes sooviks majutust jagada, tagastab reisikorraldaja reisijale kogu ettemaksu ja tühistab tellimuse VÕI reisija tasub ühese toa lisamaksu ja reisib üheses toas.

Kui reisija on ostnud üksiku nais/meeskoha ning sooviks enne reisi suhelda oma toanaabriga, siis palume reisijal anda oma kirjalik nõusolek enda andmete edastamiseks toanaabrile. Ilma reisija kirjaliku nõusolekuta me reisija andmeid toakaaslasele ei väljasta. Kes soovib oma kontaktandmed: nimi – meil – telefon edastada, siis teeme seda 2 nädalat enne reisi.  Samas ei saa me kohustada toanaabrit enne reisi suhtlema.

Keenia – rannapuhkus ja safari

1 november

 – 

14 november 2024

2865 €

Sihtpunkt: Keenia
Kestvus: 14 päeva
Reisi tüüp: Puhkuse ja ringreis
Print

Kiire info

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Sarnased reisid

omaan-ringreis-ja-rannapuhkus-1_8
2395 €
12 märts 2025

 – 

23 märts 2025
Omaan
12 päeva
vietnam-loodusringreis-ja-rannapuhkus-1_1

Alates

1540 €
13 märts 2025

 – 

28 märts 2025
Saigon, Vietnam
16 päeva
jordaania-ringreis-ja-rannapuhkus-1_11
1925 €
8 aprill 2025

 – 

17 aprill 2025
Jordaania
10 päeva

Ole kursis oma reisiga!

Kui oled reisi tellinud, sisestage siia oma arve-reisilepingul olev reisi ID. Sisestage see ID siia, et näha kogu reisiga seotud infot korraga.