Hind

3290 € 1 reisija 2ses majutuses tellimisel kuni 15.03.2024
LÕPPHIND: 3370 €/reisija
Ühese toa lisamaks 690 €

Reisi info

EESTI KEELES. EESTI GRUPP. HIND LÕPLIK - SISSEPÄÄSUD VAATAMISVÄÄRSUSTELE JA SÖÖGID SISALDUVAD HINNAS.
7.10 - 22.10.2024 INDIA - NEPAL
INDIA: India pealinn Delhi - Taj Mahal Agras - Jaipuri paleed -Varanasi
NEPAAL: Lumbini - Chitwani rahvuspark - Pokhara vaated - Patani ja Bhaktapuri paleed, väljakud, stuupad - Kathmandu

Reisi kava

Päev 1   7.10    TALLINN – ISTANBUL - DELHI
Lend Delhisse. Tegemist on 1 läbihinnaga piletiga, mis tähendab, et nii pagas kui reisijad registreeritakse Tallinnas lõpuni välja ja reisija saab 2 pardakaarti.
TK1422  Tallinn – Istanbul   12:35 - 16:10
TK 716   Istanbul - Delhi     20:15 - 04:45+1 järgmisel päeval

Päev 2   8.10    DELHI     H/L
Transfeer hotelli ja hommikusöök. Tube nii vara veel ei saa, kuid oma suure ja käsipagasi saab portjeesse hoiule jätta.
Delhi linnaekskursioon: Qutab Minari, mis on India kõrgeim kivitorn. India Värav – sõjamälestusmärk. Sõidetakse mööda presidendi residentsist, parlamendihoonest, valitsushoonetest.
Valitseja Shah Jahani poolt ehitatud Punane Kindlus ja Jama Masjid, üks India suuremaid mosheesid.
Chandni Chowki ehk hõbedatänava rikšaekskursioon. Raj Ghat - Mahatma Gandhi memoriaal.
Lõunasöök päeva jooksul.
Majutus 1 öö hotellis The Suryaa 5*  https://www.thesuryaa.com/

Päev 3   9.10    DELHI - JAIPUR     H/L
Sõit Jaipuri - u. 6 tundi. Lõunasöök.
Majutus hotelli. Pealelõunal kohaliku turu ja Birla templi külastus.
Majutus 2 ööd hotellis Sunday Hotel 4*  https://www.booking.com/hotel/in/fortune-select-metropolitan.et.html

Päev 4   10.10    JAIPUR     H/L
Jaipur on Rajasthani osariigi pealinn ning tuntakse hüüdnimega 'roosa linn', sest vanad linnamüüri sisse jäävad majad on ehitatud roosakast liivakivist. Jaipuri on rajanud sõdalane-astronoom Maharaja Jai Singh II (1699 - 1744). Linn on kuulus oma vaipade, emailitud käsitöö, vääris- ja poolvääriskivide ja vasksepiste poolest.
Hommikul sõit 11 km kaugusel asuvasse Merevaigu Kindlusesse, mis oli kuni 1728 aastani osariigi pealinnaks. Kali tempel, Võidu saal (Jai Mahal) ja Jagmandir. Künka otsas asuvasse kindlusesse sõidetakse džiipidega.
Pealelõunal observatoorium, Tuulte Palee, Raekoda ja muuseum.

Päev 5   11.10    JAIPUR – AGRA     H/L
Sõit Agrasse. Tee peal külastatakse kuulsat Abhaneri treppkaevu. Abhaneri küla kaev pärineb aastast 800, see on 13-korruseline, lausa 30m sügavune treppkaev, mis on olnud ka mitmete filmide võttepaigaks. Kaevu kõrval asub Harshat Mata tempel. Need kaks moodustavad omaaegse külaelu tähtsaimad punktid ning avavad Islami tulekule eelnenud elu eripärasid.
Majutus 1 öö hotellis Howard Plaza The Fern 4*  https://www.fernhotels.com/the-fern-howard-plaza-hotel-agra/

Päev 6   12.10    AGRA     H/L
Agra ekskursioon: India kuulsaim vaatamisväärsus – Taj Mahal- valgest marmorist mausoleum, mille ehitas 17nda sajandi keskpaigas mogulite valitseja Shah Jehan oma naisele Mumtaz Mahalile. Taj Mahal on ilmselt suurim armastusele ehitatud monument ja üks kaasaegse maailma imedest. 20 000 töölist ja meistrimehed Pärsiast, Türgist, Prantsusmaalt ja Itaaliast ehitasid seda 17 aastat; kuninganna Mumtaz Mahali mausoleum valmis 1652 aastal. Marmor on pärit Makranast Jodhpuri lähistelt; vääriskivid ja poolvääriskivid- oonüks, ametüst, malahhiit, türkiis, nefriit, kristall ja pärlmutter, lapis lazuli, toodi Agrasse Pärsiast, Venemaalt, Afganistanist, Tiibetist, Hiinast ja India Ookeanist.
Pealelõunal punasest liivakivist Agra kindlus, mis on otsekui poolkuu Jamuna jõe ja vallikraavi vahel. Selle hindu ja islami arhitektuuriga võimsa kindluse ehitasid 3 järjestikust mogulite valitsejat - Akbar, Jehangir ja Shah Jehan.
Lõunasöök päeva jooksul.
Õhtul sõit öörongiga Varanasisse: 18:20 - 9:45 järgmisel hommikul. Magamisvagun - 2 korruselised narid.

Päev 7   13.10    VARANASI     H/L
Transfeer hotelli ja hommikusöök.
Varanasi linnaekskursioon koos templite külastamisega: Bharat Mata Tempel, Bharat Kala Bhavan, Durga tempel.
Järgmisena sõit 10 km kaugusel asuvasse Sarnathi- kohta, kus Buddha pidas oma õpetuse järgijatele esimese jutluse, selgitades budhismi põhimõtteid.
Õhtul päikeseloojangu ajal vaadatakse igal õhtul Gangese kaldapealsel toimuvat “aarti” ehk emake Gangese tänamise tseremooniat.
Majutus 1 öö hotellis Amayaa 4*  www.theamayaa.com

Päev 8   14.10    VARANASI - LUMBINI     H/L
Varahommikune paadisõit Gangesel, et näha, kuidas palverändurid oma pattusid Gangese pühas vees maha pesevad. Saab näha mitmeid ghatte ehk jõkke laskuvaid trepiastmeid- kus pestakse pesu, kus põletatakse kadunukesi. Seejärel jalutuskäik Varanasi vanalinnas.
Tagasi hotelli hommikusöögile.
Seejärel algab pikk (u. 10 tundi) bussisõit Lumbinisse. Lahkutakse Indiast ja sisenetakse Nepaali. Piiril -Sunaulis- vahetatakse bussi.
Lõunasöök päeva jooksul.
Majutus 1 öö hotellis Buddha Maya Garden 4*  http://ktmgh.com/buddha-maya-garden.html

Päev 9   15.10    LUMBINI - CHITWAN     H/L/Õ
Lumbini on Siddhartha Gautama ehk Valgustatu ehk Buddha sünnikoht ja miljonite budistide palverännakute sihiks. Külastatakse Mayadevi templit, Ashokani sammast ja Lumbini aedasid Igavese Rahu tulega.
Lõunasöök ja seejärel 5-6 tundi sõitu Chitwanisse.
Nepaal on suurte looduskontrastide maa - Himaalaja mäed riigi põhjaosas ja Terai madalik tiheda linde ja loomi täis troopilise dzungliga riigi lõunaosas. Chitwani rahvuspark (932 km²) on üks parimaid safarisihtkohti maailmas oma mitmekülgse loomariigi ja eksootiliste lindudega.
Loomariigist elavad Chitwanis haruldased 1 sarvega ninasarvikud, bengaali tiigrid, ahvid, leopardid, krokodillid, antiloobid, triibulised hüäänid, erinevad hirveliigid: sambarid - aasia hirved, muntjakid ehk klähvivad hirved ja täpilised väikesed hirved (Bamby!); karud ja india piisoniod, metsikud elevandid. Üle 500 erineva linnuliigi.
Tähelepanu - tegemist ei ole loomaaiaga - seega reisikorraldaja ei saa garanteerida ühegi ülaltoodud looma nägemist; kõik sõltub heast õnnest ja juhusest.
Peale saabumist jalutuskäik kohalikus külas, seejärel õhtusöök folklooriprogrammiga - vaadatakse kohaliku Tharu hõimu kultuuriprogrammi
Majutus 2 ööd hotellis Center Park Resort 4*  www.centerparkresort.com

Päev 10   16.10    CHITWANI RAHVUSPARK     H/L/Õ
Tegevused rahvuspargis - jalutuskäik metsas, linnuvaatlus, kanuusõit otsimaks krokodille.

Päev 11   17.10    CHITWAN - POKHARA    146km     H/L
Sõit Pokharasse- u. 6 tundi. Nepaali keskpunktis asuv Pokhara on maaliline lumiste mägedega ümbritsetud org liustikeveest jõgede ja järvedega ning siit on parim ja lähim vaade kõrgetele Himaalaja tippudele: Dhaulagiri (8167 m) läänes, püramiidikujuline Machhapuchhare (6997 m) keskel ja Annapurna II (7937 m) ümmargune tipp läänes.
Lõunasöök ja seejärel Pokhara vaatamisväärsused:
Paadisõit Phewa järvel, millelt ilusa ilma korral peegelduvad Annapurna aheliku mäed. Järve keskel templiga saareke.
Devi kosk, Gupteshwari koobas ning Bindebasini tempel.
Õhtupoolikul aeg Pokhara kaubatänavail ostlemiseks.
Majutus 1 öö hotellis Kailash Resort 4*  https://www.mountkailashresort.com/

Päev 12   18.10    ANNAPURNA MÄESTIKUS - külad ja metsad     H/L/Õ
Instueerimine ja seejärel Pokharast tund sõitu mägedesse ja pool päeva maalilist kõndimist külade vahel kuni majutuskohani Dhampuse külas, millest hea ilma korral avanevad imelised vaated kogu Annapurna mäestikule.

Poolteist tundi kõndimist Lumlest Tanchock külasse. Tanchockist edasi on 3 tundi kõndimist Pothanasse, mis sisaldab 292 meetrit tõusu: 1598 m kõrguselt 1890 m kõrgusele. Enamuses kruusatee ja tegemist ühtlase tõusuga. Pothanas süüakse lõunat ja puhatakse; siit edasi läheb tee enamuses allamäge – poolteist…2 tundi kõndimist Dhampusesse.

Patlekheti küla, sealt edasi lähis-troopiline rododendroni- ja magnooliamets puudel kasvavate orhideedega. Peatus tiibetlastega asustatud Pothana külas.
Lõunasöök kõndimise vahel. Pealelõunal saab uudistada majutuskoha lähedal asuvat kohalikku küla-elu või on lihtsalt vaba aeg nautimaks kena kohta. Kõndida saab 2 kätt taskus, sest ka selle väikese matka jaoks on kandjad olemas, kes meie väikese 1-öö pagasi meie eest ära tassivad.
Majutus 1 öö ja õhtusöök Dhampus Lodge  https://mountainlodgesofnepal.com/lodges/dhampus-lodge/

Päev 13   19.10    ANNAPURNA ÜMBRUS - kõndimine jätkub     H/L
Jätkub kõndimine kohalike külade ja metsade vahel. Nüüd kõnnitakse paar tundi allamäge- laskutakse läbi metsase mäekülje ja terrasspõldudega talumaade alla orgu ning seejärel tund sõitu tagasi Pokharasse.
Lõunasöök .
Kes nii palju kõndida ei taha-siis väikse tasu eest saab ka 4x4 jeepisõidu korraldada. Soovitav on oma soovist ette teada anda, et saaksime jeepi aegsasti tellida.
Majutus 1 öö hotellis Kailash Resort 4*  https://www.mountkailashresort.com/

Päev 14   20.10    POKHARA - KATHMANDU - BHAKTAPUR     H/L
Lühike 25-minutiline lend Pokharast Kathmandusse. Sõit Bhaktapuri.
Bhaktapur või Bhadgaon (tõlkes "pühendunute linn”), 14 km Kathmandust idas 1400 m kõrgusel, on 10 km² suurune keskaegne linn, mis oli 18ndal sajandil Malla dünastia kuningriik. Bhaktapur oli vanasti põllumeeste linn ja on kuulus oma keraamika ja kudumite poolest. Peenelt nikerdatud templid, võlväigud ja keskaegne atmosfäär. Peamised vaatamisväärsused on Durbari väljak, lõvi värav, Bhupatindra Malla kuninga kuju, pildigalerii, kuldne värav, 55 aknaga palee, Batsala tempel, Nyatapola tempel, Bhairavnath tempel, Dattatrayat tempel.
Tagasi Kathmandusse.
Majutus 2 ööd hotellis Fairfield by Marriott  https://www.marriott.com/en-us/hotels/ktmfi-fairfield-kathmandu/overview/

Päev 15   21.10    KATHMANDU - Pashupatinathi tempel ja Boudhanathi stuupa     H/L/Õ
Esmalt Kathmandu ekskursioon. Durbari ehk paleeväljak ja Hanuman Dhoka ehk kuningapalee on traditsioonilises Nepaali stiilis ja ühed suurimad vaatamisväärsused. Siin on mitmeid templeid - Seto Machchhendranath Tempel, Akash Bhairav Tempel, Hanu man Dhoka, Kasthamandap, Ashok Vinayak Tempel Jaisi Dewal. Külastame neist mõnda huvitavamat. Enimtuntud on Elava Jumalanna tempel, kus hea õnne korral saab ehk ka näha Kumari`t avatud akna all istumas ja õue vaatamas.
Swayambhunath Stuupa (3 Km Kathmandust läänes)
Nepaali sümbol - suur Swayambhunath stuupa rohelise mäekünka tipus.
See on maailma üks tähtsamaid budistlikke stuupasid ning on pühamuks nii budistidele kui ka hinduistidele. Monumendi igast 4st küljest vaatab buddha joonistatud silm. Tipust külgedele on nööridele riputatud värvilised palvelipud, mis tuules liikudes saadavad teele pühasid palveid. Ümber stuupa tuleb liikuda päripäeva ning päripäeva tuleb keerutada ka reas asetsevaid palveveskeid.
Pashupatinath Tempel (5 km Kathmandust idas)
Bagmati jõe kaldal asuv iidne hindu tempel aastast 1696 on üks pühamaid hindude palverännakute sihtkohti. Siin tehakse põletusmatuseid ja käiakse jõe pühas vees kümblemas. Mitte-hindudel ei ole lubatud templisse siseneda ning tuleb piirduda templi vaatamisega jõe vastaskaldalt.
Boudhanath Stuupa (8 Km Kathmandust idas)
Maailma üks suurimaid budistlikke stuupasid. Rahvarohke koht, kus käivad eeskätt tiibetlased. See stuupa on tõusvatel terrassidel mandela-kujuliselt ning ümbritsetud majade ja gompadega (kloostritega).
Hiigelstuupa jalami ümber on ring 108 buddha kujutisega ja 147 palveveskiga.
Õhtul rahvuslik õhtusöök kultuuriprogrammiga, mis tutvustab Nepaalis elavaid erinevaid rahvaid: newarid (Kathmandu elanikud), tharud, cheppangid, sherpad, gurungid, tamangid.

Päev 16   22.10    KATHMANDU - ISTANBUL - TALLINN
Hommikusöök karbiga kaasa, transfeer lennuväljale.
TK 727    Kathmandu - Istanbul   07:35 - 13:05
TK 1423  Istanbul - Tallinn          15:10 - 18:35

Hind sisaldab

- Lennud Tallinn – Istanbul- Delhi ja Kathmandu – Istanbul – Tallinn
- Lennujaamamaksud 444 €
- Majutus ülaltoodud hotellides; 1 koht 2ses toas
- 14 hommikusööki H
- 14 lõunasööki L
- 4 õhtusööki Õ
- Pakikandjad Nepaalis 2-päevasel kõndimisel
- Transport konditsioneeritud bussiga
- Kohalik inglise keelt kõnelev giid
- Eesti reisijuht sihtkohas, kes tõlgib ekskursioonid eesti keelde
- Džiibisõit Jaipuris
- Riksasõit Delhis
- KÕIK PROGRAMMIS MÄRGITUD KÜLASTUSTE SISSEPÄÄSUTASUD
- Kohalikud maksud

Hinnale lisandub

- Reisikindlustus vajadusel
- Nepaali viisa piirilt 30 USD http://www.immi.gov.np/
- India e-viisa- 25 USD+2,5% kaardimaksetasu
- Joogid lõuna- ja õhtusöökide juurde
- Jootrahad giididele, bussijuhtidele ja pakikandjatele
Hinnad on arvestatud 25.12.2023 USD kursiga 1 USD = 0,95 €

Miks valida see reis?

See reis on sobilik TÄIESTI TAVALISELE INIMESELE. Reis pakub loodust ja rahvusparke,
kultuuri ja ajalugu. On templeid ja kloostreid, linnasid ja väikseid külasid, mitmeid erinevaid rahvaid. Saab osta suveniire ja kohalikku pudi-padi. Majutused on 3*..4*…5*.
Meie reis EI OLE ekstreemne matkareis, mis vajaks head füüsilist ettevalmistust ja erilist matkavarustust. Kõndimist on vaid mõnel päeval ja sedagi paar tundi- selle jaoks oleks hea, kui teil oleksid matkasaapad, aga nende puudumisel saab hakkama ka muude spordijalatsitega (peaasi, et ei oleks plätud ega kontsakingad). Kes ei taha kõndida, saab ka kõndimise vahele jätta.
Meie reis EI OLE budismi-hinduismi kursus ega arhitektuuriloeng. Loomulikult räägime kõigist neist asjadest, aga mõistlikkuse piires populaarteaduslikus vormis ja kindlasti mitte rohkem, kui Tavaline Inimene suudab vastu võtta. Vaatame ja räägime ka tavalisest kohapealsest elust-olust.
Kindlasti ei ole see reis mõeldud süvahuvilistele ega spetsialistidele, sest me ei lahka pisidetaile ega lasku rohujuuretasandile.

Viisa info

Eestit teenindab India saatkond Helsinkis:
https://www.indembhelsinki.gov.in/start-here.php

Viisa taotlemiseks on vajalikud:

  1. Netis täidetud viisa taotlemise ankeet, mis on prinditud ja allkirjastatud
  2. Pass, mis kehtiv vähemalt 6 kuud peale reisi ja milles on vähemalt 2 vaba lehte
  3. Värvifot 5 x 5 cm
  4. Lennupilet

Viisa vormistatakse saabumisel riiki. Selleks on vaja:

  1. Ankeet täidetuna kas netis või paberil. Kui netis, siis tuleb välja printida ribakood, mis kehtib 15 päeva
  2. Pass
  3. 30 USD

Üksikkohad

Müüme oma reisidele ka üksikuid nais- ja meeskohti eeldusel, et samale reisile registreerib teine samast soost reisija, kes on nõus majutust jagama.

Nais/meeskohtasid saab tellida kuni 65 päeva reisi väljumiseni. Kui reisi väljumiseni on jäänud vähem kui 65 päeva, siis enam uusi nais/meeskohtade tellimusi esitada ei saa, vaid uus üksikkoht tuleb osta koos ühese toa lisatasuga. Küll saab 65 -21 päeva reisini tellida nais/meeskohtasid neile reisidele, kus mõni naine/mees on juba reisikaaslase ootel.

Kui 21 - 30 päeva (sõltuvalt reisist) enne reisi pole reisile registreerinud teist samasoolist reisijat, kes sooviks majutust jagada, tagastab reisikorraldaja reisijale kogu ettemaksu ja tühistab tellimuse VÕI reisija tasub ühese toa lisamaksu ja reisib üheses toas.

Kui reisija on ostnud üksiku nais/meeskoha ning sooviks enne reisi suhelda oma toanaabriga, siis palume reisijal anda oma kirjalik nõusolek enda andmete edastamiseks toanaabrile. Ilma reisija kirjaliku nõusolekuta me reisija andmeid toakaaslasele ei väljasta. Kes soovib oma kontaktandmed: nimi – meil – telefon edastada, siis teeme seda 2 nädalat enne reisi.  Samas ei saa me kohustada toanaabrit enne reisi suhtlema.

Nepal ja India

7 oktoober

 – 

22 oktoober 2024

VÄLJA MÜÜDUD

Sihtpunkt: India, Nepaal
Kestvus: 16 päeva
Reisi tüüp: Ringreis
Saadaval meeskoht 
Print

Kiire info

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Sarnased reisid

aserbaidaanringreis_6
EELBRONEERIMINE
11 mai 2025

 – 

18 mai 2025
Aserbaidžaan
10 päeva
P1030712
3225 €
17 aprill 2025

 – 

1 mai 2025
Hiina
15 päeva
2e02c90aa7913ae7829516f97ba94bb1df2ef0e6
EELBRONEERIMINE
20 aprill 2025

 – 

1 mai 2025
Jaapan
12 päeva

Ole kursis oma reisiga!

Kui oled reisi tellinud, sisestage siia oma arve-reisilepingul olev reisi ID. Sisestage see ID siia, et näha kogu reisiga seotud infot korraga.