NEPAL - BHUTAN
print
NEPAL JA BHUTAN ringreis
02.10.2020 -> 17.10.2020

EESTI KEELES. EESTI GRUPP. HIND LÕPLIK - SISSEPÄÄSUD VAATAMISVÄÄRSUSTELE JA SÖÖGID SISALDUVAD HINNAS.  REISIGRUPI SUURUS: MINIMAALNE 15, MAKSIMAALNE 27NEPAL ja BHUTAN
2.10 - 17.10.2020

 

HIND:
3555 €
1 reisija 2ses majutuses tellimisel kuni 15.08.2020

3800 € tellimisel alates 16.08.2020
Ühese toa lisamaks 560 €

Päev 1   2.10    TALLINN – ISTANBUL - KATHMANDU
Lend Kathmandusse. Tegemist on 1 läbihinnaga piletiga, mis tähendab, et nii pagas kui reisijad registreeritakse Tallinnas lõpuni välja ja reisija saab 2 pardakaarti.
TK1424  Tallinn – Istanbul         12:25 - 15:45
TK 726   Istanbul - Kathmandu  20:20 - 06:10+1 järgmisel päeval

Päev 2   3.10    KATHMANDU - Durbari väljak, Swoyambhunathi stuupa     L
Saabumine Kathmandusse ja Kathmandu ekskursioon.
Traditsioonilises Nepaali stiilis Durbari ehk paleeväljak ja Hanuman Dhoka ehk kuningapalee. Siin on mitmeid templeid - Seto Machchhendranath Tempel, Akash Bhairav Tempel, Hanu man Dhoka, Kasthamandap, Ashok Vinayak Tempel Jaisi Dewal. Külastame neist mõnda huvitavamat. Enimtuntud on Elava Jumalanna tempel, kus hea õnne korral saab ehk ka näha Kumari`t avatud akna all istumas ja õue vaatamas.
Nepaali sümbol - suur Swayambhunath stuupa rohelise mäekünka tipus 3 km kaugusel kesklinnast.
See on maailma üks tähtsamaid budistlikke stuupasid ning on pühamuks nii budistidele kui ka hinduistidele. Monumendi igast 4st küljest vaatab buddha joonistatud silm. Tipust külgedele on nööridele riputatud värvilised palvelipud, mis tuules liikudes saadavad teele pühasid palveid. Ümber stuupa tuleb liikuda päripäeva ning päripäeva tuleb keerutada ka reas asetsevaid palveveskeid.
Majutus Kathmandus 1 öö hotellis  Fairfield by Marriott Kathmandu 4*
www.marriott.com/hotels/travel/ktmfi-fairfield-by-marriott-kathmandu 

Päev 3   4.10    KATHMANDU - POKHARA     H/L
Lühike 25-minutiline lend Kathmandust Pokharasse. Nepaali keskpunktis asuv Pokhara on maaliline lumiste mägedega ümbritsetud org liustikeveest jõgede ja järvedega ning siit on parim ja lähim vaade kõrgetele Himaalaja tippudele: Dhaulagiri (8167 m) läänes, püramiidikujuline Machhapuchhare (6997 m) keskel ja Annapurna II (7937 m) ümmargune tipp läänes.
Paadisõit Phewa järvel ümber väikesele saarele ehitatud templi. Hea ilma korral an siit kaunid vaated ümbritsevatele lumistele mäetippudele.
Lõunasöök, seejärel vaba aeg pealelõunal ostlemiseks-järve kaldal jalutamiseks.
Majutus 1 öö Da Yatra Courtyard   http://hoteldayatra.com/ 

Päev 4   5.10    Kõndimine külade vahel     H/L/Õ
Poolteist tundi sõitu mägedesse ja seejärel 2 tundi maalilist kõndimist külade vahel kuni majutuskohani.
Lõunasöök. Pealelõunal võimalik minna majutuskoha ümbrusesse jalutama või lihtsalt nautida kaunist kohta.
Majutus 1 öö ja õhtusöök Mala Lodge   https://keranddowneynepal.com/lodges/mala-lodge 

Päev 5   6.10    Külad ja metsad     H/L
Jalutuskäik kohalike külade ja metsade vahel. Esmalt Patlekheti küla, sealt edasi lähistroopiline rododendroni- ja magnooliamets puudel kasvavate orhideedega. Peatus tiibetlastega asustatud Pothana külas. Lõunaks jõutakse Basanta Lodge, kus hea ilma korral avanevad imelised vaated kogu Annapurna mäestikule
Lõunasöök. Edasi poolteist tundi kõndimist allamäge - laskutakse läbi metsase mäekülje ja terrasspõldudega talumaade alla orgu ning seejärel tunnine sõit tagasi Pokharasse.
Kelle jaoks on see kõndimine liiga pikk ja raske - neile saame teha lühema variandi või üldse jätta Mala Lodge ööbimise ära ja asendada selle ööbimisega Pokhara hotellis.
Majutus 1 öö Da Yatra Courtyard   http://hoteldayatra.com/ 

Päev 6   7.10    POKHARA – CHITWAN    146km     H/L/Õ
Varahommikul sõit Pokharast 9 km kaugsele Sarangot`i, mis on 1592 m kõrgune mäetipp. Ilusa ilma korral on siit vaade kogu Annapurna ahelikule. Tgasi hotelli, hommikusöök ja seejärel 4 tundi sõitu Pokharast Aasia suurimasse ja tuntuimasse safariparki – Chitwani Rahvusparki.
Majutus 2 ööd Landmark Forest Park 4* www.landmarkforest.com
Nepaal on suurte looduskontrastide maa - Himaalaja mäed riigi põhjaosas ja Terai madalik tiheda linde ja loomi täis troopilise dzungliga riigi lõunaosas. Chitwani rahvuspark (932 km²) on üks parimaid safarisihtkohti maailmas oma mitmekülgse loomariigi ja eksootiliste lindudega. 2 päeva jooksul minnakse elevandi seljas džunglisse elevandimatkale, kanuusõidule otsimaks krokodille, külastatakse elevandikeskust, jalgsimatkale linnuvaatlusega ja vaadatakse kohaliku Tharu hõimu kultuuriprogrammi. Osad neist tegevustest toimuvad saabumise päeval, osad järgmisel päeval.
Loomariigist elavad Chitwanis haruldased 1 sarvega ninasarvikud, bengaali tiigrid, ahvid, leopardid, krokodillid, antiloobid, triibulised hüäänid, erinevad hirveliigid: sambarid - aasia hirved, muntjakid ehk klähvivad hirved ja täpilised väikesed hirved (Bamby!); karud ja india piisoniod, metsikud elevandid. Üle 500 erineva linnuliigi.
Tähelepanu - tegemist ei ole loomaaiaga- seega reisikorraldaja ei saa garanteerida ühegi ülaltoodud looma nägemist; kõik sõltub heast õnnest ja juhusest.
Peale saabumist jalutuskäik kohalikus külas, seejärel õhtusöök folklooriprogrammiga.

Päev 7   8.10    CHITWANI RAHVUSPARK     H/L/Õ
Terve päev tegevust rahvuspargis - sõit elevandi seljas, jalutuskäik metsas, linnuvaatlus, kanuusõit. Vahepeal jääb aega hotellis basseini ääres puhkamiseks.

Päev 8   9.10    CHITWAN – KATHMANDU     H/L
4..5 tundi sõitu Kathmandusse. Lõunasöök ja vaba aeg Kathmandus.
Majutus Kathmandus 2 ööd hotellis Fairfield by Marriott Kathmandu 4*  www.marriott.com/hotels/travel/ktmfi-fairfield-by-marriott-kathmandu 

Päev 9   10.10    KATHMANDU: Pashupatinathi tempel ja Boudhanathi stuupa - BHAKTAPUR     H/L/Õ
Pashupatinath Tempel (5 km Kathmandust)
Püha Bagmati jõe kaldal asuv iidne hindu tempel aastast 1696 on üks pühamaid hindude palverännakute sihtkohti. Templi kõrval jõe ääres tehakse põletusmatuseid ja käiakse jõe pühas vees kümblemas. Mitte-hindudel ei ole lubatud templisse siseneda ning tuleb piirduda templi vaatamisega jõe vastaskaldalt.
Boudhanath Stuupa (8 Km Kathmandust)
Maailma üks suurimaid budistlikke stuupasid. Rahvarohke koht, kus käivad eeskätt tiibetlased. See stuupa on tõusvatel terrassidel mandela-kujuliselt ning ümbritsetud majade ja gompadega (kloostritega).
Hiigelstuupa jalami ümber on ring 108 buddha kujutisega ja 147 palveveskiga. Ilus koht vaadata, hea koht ostlemiseks.
Bhaktapur või Bhadgaon (tõlkes "pühendunute linn”), 14 km Kathmandust idas 1400 m kõrgusel, on 10 km² suurune keskaegne linn, mis oli 18ndal sajandil Malla dünastia kuningriik. Bhaktapur oli vanasti põllumeeste linn ja on kuulus oma keraamika ja kudumite poolest. Peenelt nikerdatud templid, võlväigud ja keskaegne atmosfäär. Peamised vaatamisväärsused on Durbari väljak, lõvi värav, Bhupatindra Malla kuninga kuju, pildigalerii, kuldne värav, 55 aknaga palee, Batsala tempel, Nyatapola tempel, Bhairavnath tempel, DattatrayatTempel.
Tagasi Kathmandusse.
Õhtul rahvuslik õhtusöök kultuuriprogrammiga, mis tutvustab Nepaalis elavaid erinevaid rahvaid: newarid (Kathmandu elanikud), tharud, cheppangid, sherpad, gurungid, tamangid.

Päev 10   11.10    KATHMANDU – PARO (BHUTAN) - THIMPU     H/L
Sõit lennuväljale ja lend Kathmandu-Paro.
Maaliline lend piki mäeahelikku. Saabumine Parosse ja sealt 2 tundi bussisõitu pealinna Thimpusse. Teel tehakse peatus Paro ja Thimpu jõgede ühinemiskohas Chuzomis.
Thimpu on Bhutani valitsuse-, usuelu ja ärikeskuseks ning ilmselt maailma ainus pealinn, kus pole ühtegi valgusfoori.
Jalutuskäik kesklinna tänavatel ja turul.
Majutus Thimpus 2 ööd hotellis Druk 4*   https://drukhotels.com/ 

Päev 11   12.10    THIMPU     H/L
Thimpu ekskursioon. Esmalt Buddha vaatekoht, millelt avaneb vaade Thimpu orule ja kus asub riigi suurim Buddha kuju.
Memoriaalstuupa, mis on ehitatud 1974 aastal varalahkunud Bhutani 3nda kuninga auks ja sümboliseerib maailma rahu ja jõukust. Stuupa on pidevalt ümbritsetud mantraid pomisevast ja palverattaid keerutavast rahvamassist.
Changangkha Lhakhang- 12. sajandist pärit kindlust meenutav tempel ja kloostrikool. Siin templis käivad inimesed oma vastsündinutele sobilikku ja õnnetoovat nime hankimas ning väikelapsi õnnistamas.
Pealelõunal tekstiilimuuseum - väljapanek meeste ja naiste rahvuslikest riietest ja erinevatest kanga kudumise tehnikatest. Rahvakunstimuuseum Bhutani rikkalikust kultuuripärandist.
Trashichhoedzong - 1641 aastal ilma ühegi naelata ehitatud riigivalitsemise ja usu keskus ning monarhi troonisaal.
Lõunasöök päeva jooksul.
Õhtul vaba aeg kohalikul käsitööturul ostlemiseks. Siit leiab käsitsi kootud tekstiile, maale, maske, keraamikat, puunikerdusi ja ehteid.

Päev 12   13.10    THIMPU - PUNAKHA     H/L
Sõit Punakhasse. Tee kõrgeim koht on 3088 m kõrgusel stuupade, palvemüüri ja palvelippudega tähistatud DochuLa. Selge ilma korral paistab siit rida lumiseid mäetippe: Masagang (7158m), Tsendagang (6960m), Terigang (7060m ), Jejegangphugang (7158m), Kangphugang (7170m), Zongphugang (7 060 m ) ning Bhutani kõrgeim tipp Gangkhar Puensum (7570m).
Pealelõunal 17. sajandist pärit Punakha Dzong`i ehk Õnnepalee külastus. Kunagi oli see Bhutani usuline ja administratiivne keskus kuni pealinn 1955 aastal Thimpusse koliti. 6-korruseline kuldsete katustega hoone täis religioosseid kunstiteoseid.
Viimasena Chimi Lhakhang ehk Viljakuse tempel. Uskumuse kohaselt piisas viljatutel paaridel lapseootele jäämiseks selles templis palvetamisest.
Jalutuskäik läbi kohaliku küla, mis annab võimaluse näha tegelikku küla-elu.
Majutus 1 öö hotellis RKPO Green Resort   www.greenresortrkpo.com/ 

Päev 13   14.10    PUNAKHA - PARO     H/L
Sõit Parosse. Teel tehakse peatus ühes riigi vanimas kindluses Simtokha Dzong`is, mis on ühtlasi tantristliku õpetuse koht ning dzongkha keele kool.
Parosse jõudmisel külastatakse Ta Dzongi- algselt on see ehitatud vahitornina, kuid nüüd on sellest tehtud rahvusmuuseum, kus on väljapanek maalidest, tekstiilidest, relvadest ja soomusrüüdest ning majapidamistarvetest.
Järgmisena pika ajaooga Rinpung Dzong, mille siseõue galeriidel on hästi säilinud seinamaalingud.
Lõunasöök päeva jooksul.
Majutus 2 ööd hotellis Raven Nest 3*

Päev 14   15.10    PARO     H/L
Sõit Bhutani ühte kuulsamasse - Taktshangi ehk „Tiigripesa“ kloostrisse, mis asub kõrgel kaljuserval Paro oru kohal ning on Bhutani kõige püham koht; siin käib kord elus ära iga bhutani elanik. Seejärel jalutuskäik kohalikus külas. Enamik bhutaani rahvast elab esivanemate viisil isoleeritud külades, ümbritsetuna riisi-, maisi- ja tatra terrasspõldudest. Kodud on värvilised ja ehitatud vanal viisil ilma naelteta. Enne Parosse tagasisõitu külastatakse 7ndast sajandist pärit Kyichu Lhakhang`i templit, millest algas budismi tulek Bhutani.
Lõunasöök päeva jooksul.

Päev 15   16.10    PARO - KATHMANDU     H/Õ
Sõit lennuväljale ja lend Paro- Kathmandu.
Patani külastus. Patan asub Kathmandust mõne km kaugusel, kuid on omaette linn. Peamiseks vaatamisväärsuseks on Durbari väljak kunagiste kuningapaleega ja seda ümbritsevate templitega. Patani nimetatakse ka pidustuste linnaks, sest siinsetes templites toimub nii palju erinevaid tseremooniaid ja tähtpäevade läbiviimiseid.
Õhtusöök.
Majutus 1 öö hotellis Fairfield by Marriott Kathmandu 4* www.marriott.com/hotels/travel/ktmfi-fairfield-kathmandu/ 

Päev 16   17.10    KATHMANDU – ISTANBUL - TALLINN     H
Hommikusöök karbiga kaasa, transfeer lennuväljale.
TK 727   Kathmandu   Istanbul    07:40   12:55
TK 1421  Istanbul   Tallinn           14:30   17:45

HINNAS SISALDUB:
- Lennud Tallinn – Istanbul- Kathmandu – Istanbul – Tallinn
- Lennujaamamaksud 296 €
- Majutus ülaltoodud hotellides; 1 koht 2ses toas
- 14 hommikusööki H
- 13 lõunasööki L
- 5 õhtusööki Õ
- Pakikandjad Nepalis 2-päevasel kõndimisel
- Transport teeoludele sobiliku bussiga
- Kohalik inglise keelt kõnelev giid
- Eesti reisijuht sihtkohas, kes tõlgib ekskursioonid eesti keelde
- KÕIK PROGRAMMIS MÄRGITUD KÜLASTUSTE SISSEPÄÄSUTASUD
- Kohalikud maksud
- Bhutani viisa

HINNALE LISANDUB:
- Reisikindlustus vajadusel
- Nepali viisa piirilt 30 USD http://www.immi.gov.np/
- Joogid lõuna- ja õhtusöökide juurde
- Jootrahad giididele, bussijuhtidele ja pakikandjatele
Müüme oma reisidele ka üksikuid nais- ja meeskohti eeldusel, et samale reisile registreerib teine samast soost reisija, kes on nõus majutust jagama.

Nais/meeskohtasid saab tellida kuni 65 päeva reisi väljumiseni. Kui reisi väljumiseni on jäänud vähem kui 65 päeva, siis enam uusi nais/meeskohtade tellimusi esitada ei saa, vaid uus üksikkoht tuleb osta koos ühese toa lisatasuga. Küll saab 65 -21 päeva reisini tellida nais/meeskohtasid neile reisidele, kus mõni naine/mees on juba reisikaaslase ootel.

Kui 21 - 30 päeva (sõltuvalt reisist) enne reisi pole reisile registreerinud teist samasoolist reisijat, kes sooviks majutust jagada, tagastab reisikorraldaja reisijale kogu ettemaksu ja tühistab tellimuse VÕI reisija tasub ühese toa lisamaksu ja reisib üheses toas.

Kui reisija on ostnud üksiku nais/meeskoha ning sooviks enne reisi suhelda oma toanaabriga, siis palume reisijal anda oma kirjalik nõusolek enda andmete edastamiseks toanaabrile. Ilma reisija kirjaliku nõusolekuta me reisija andmeid toakaaslasele ei väljasta. Kes soovib oma kontaktandmed: nimi – meil – telefon edastada, siis teeme seda 2 nädalat enne reisi.  Samas ei saa me kohustada toanaabrit enne reisi suhtlema. 

Reisipaketis sisalduvate erinevate lennupiletite riskide maandamiseks ja mugavaimate lennuaegade jaoks palume reisijatel osta SALVA reisikindlustus.
SALVA hüvitab reisipaketis sisalduvate erinevate lendude puhul esineda võivad reisitõrked. 
             
Meie reiside juurde sobib ka Swedbank P & C Insurance AS-i, Seesam Kindlustuse, IF Kindlustuse ja Chartis Insurance reisikindlustus. 

Teiste kindlustusfirmade puhul palume reisijatel enne reisi tellimist kindlustajalt kontrollida, mis reisitõrge ja millises ulatuses hüvitatakse. 

HIND:
3555 € 1 reisija 2ses majutuses tellimisel kuni 15.08.2020

3800 € tellimisel alates 16.08.2020
Ühese toa lisamaks 560 €

Broneeri reis
Võtame teiega hiljemalt 24 tunni jooksul ühendust.
Reis: NEPAL JA BHUTAN ringreis
Kuupäev: 02.10-17.10.2020

Sarnased Reisid

GUATEMALA - EL SALVADOR - HONDURAS - BELIZE
10.02 - 26.02.2021

3190

JAAPAN
08.04 - 17.04.2021

3275

KÕRGÕSTAN - KASAHSTAN ringreis
28.08 - 07.09.2021

EELBRONEERIMINE

SINGAPUR - INDONEESIA: JAVA - BALI ringreis ja rannapuhkus

01.10.2020 - 17.10.2020

2570

MALAISIA ringreis ja rannapuhkus Borneol - SINGAPUR

11.10.2020 - 25.10.2020

VÄLJA MÜÜDUD

SRI LANKA ringreis ja rannapuhkus

17.10.2020 - 01.11.2020

alates 1670

SRI LANKA ringreis ja MALDIIVIDE rannapuhkus

17.10.2020 - 01.11.2020

2490

VIETNAM: loodusringreis ja rannapuhkus

17.10.2020 - 01.11.2020

2220

VIETNAM: klassikaline ringreis ja rannapuhkus

30.10.2020 - 15.11.2020

2025

KEENIA ringreis ja rannapuhkus

03.11.2020 - 16.11.2020

3040

GUATEMALA - MEHHIKO ringreis ja rannapuhkus

11.11.2020 - 27.11.2020

3465

KEENIA ringreis ja rannapuhkus

12.11.2020 - 25.11.2020

VÄLJA MÜÜDUD

VIETNAM: lühike ringreis ja rannapuhkus

27.11.2020 - 12.12.2020

alates 1285

KEENIA ringreis ja rannapuhkus

03.12.2020 - 16.12.2020

2880

GUATEMALA - MEHHIKO ringreis ja rannapuhkus

13.01.2021 - 29.01.2021

3315

FILIPIINID, ringreis ja rannapuhkus

15.01.2021 - 31.01.2021

2860

COSTA RICA - NICARAGUA ringreis ja rannapuhkus

26.01.2021 - 11.02.2021

2850

KEENIA ringreis ja rannapuhkus

30.01.2021 - 12.02.2021

2990

BIRMA ringreis ja rannapuhkus

31.01.2021 - 16.02.2021

2750

TAI - KAMBODŽA - VIETNAM ringreis ja rannapuhkus

16.02.2021 - 04.03.2021

EELBRONEERIMINE

VIETNAM: klassikaline ringreis ja rannapuhkus

26.02.2021 - 14.03.2021

alates 1735

OMAAN: ringreis ja rannapuhkus

28.02.2021 - 11.03.2021

2060

VIETNAM: Saigon ja rannapuhkus

08.03.2021 - 23.03.2021

alates 1045 

INDONEESIA: Bali ringreis ja rannapuhkus

10.03.2021 - 25.03.2021

1940

INDONEESIA: Bali - Sulawesi: Torajamaa

10.03.2021 - 25.03.2021

2600

MALAISIA ringreis ja rannapuhkus Borneol - SINGAPUR

19.03.2021 - 03.04.2021

EELBRONEERIMINE

SINGAPUR - INDONEESIA: Java + Bali

24.03.2021 - 09.04.2021

EELBRONEERIMINE

GRUUSIA ringreis

06.09.2020 - 14.09.2020

1095

NEPAL JA BHUTAN ringreis

02.10.2020 - 17.10.2020

3555

NEPALI ringreis

02.10.2020 - 11.10.2020

1900

PERUU - BOLIIVIA - TŠIILI ringreis

11.10.2020 - 29.10.2020

VÄLJA MÜÜDUD

USA - GUATEMALA - EL SALVADOR - HONDURAS - BELIZE ringreis

28.10.2020 - 12.11.2020

3325

INDO-HIINA: Vietnam - Laos - Kambodža

13.11.2020 - 29.11.2020

2685

LÕUNA-AAFRIKA VABARIIK ja SVAASIMAA ringreis

20.11.2020 - 06.12.2020

3250

GUATEMALA - EL SALVADOR - HONDURAS - BELIZE

10.02.2021 - 26.02.2021

3190

LÕUNA-AAFRIKA VABARIIK ja SVAASIMAA ringreis

12.02.2021 - 28.02.2021

3060

JAAPAN

08.04.2021 - 17.04.2021

3275

USBEKISTAN - TADŽIKISTAN ringreis

21.04.2021 - 01.05.2021

1855

GRUUSIA ringreis

08.05.2021 - 16.05.2021

1000

ARMEENIA ringreis

12.05.2021 - 20.05.2021

1110

KÕRGÕSTAN - KASAHSTAN ringreis

28.08.2021 - 07.09.2021

EELBRONEERIMINE

USBEKISTAN - TADŽIKISTAN ringreis

08.09.2021 - 18.09.2021

EELBRONEERIMINE

USBEKISTAN - TADŽIKISTAN ringreis PAMIIRIDEGA

08.09.2021 - 23.09.2021

EELBRONEERIMINE

NEPAL JA INDIA ringreis

01.10.2021 - 16.10.2021

EELBRONEERIMINE

LÕUNA-AAFRIKA VABARIIK ja SVAASIMAA ringreis

19.11.2021 - 05.12.2021

EELBRONEERIMINE

UUS-MEREMAA - AUSTRAALIA: Sidney

26.11.2021 - 13.12.2021

EELBRONEERIMINE

SRI LANKA rannapuhkus

17.10.2020 - 01.11.2020

alates 1305

LENNUPILETID

01.01.2019 - 19.01.2038

Erinevad hinnad