NEPAAL - INDIA
print
NEPAAL JA INDIA
01.10.2018 -> 14.10.2018

EESTI KEELES. EESTI GRUPP. HIND LÕPLIK - SISSEPÄÄSUD VAATAMISVÄÄRSUSTELE JA SÖÖGID SISALDUVAD HINNAS.
REISIGRUPI SUURUS: MINIMAALNE 12, MAKSIMAALNE 25 

NEPAAL - INDIA
30.09 - 14.10.2018

Kathmandu, Patani ja Bhaktapuri paleed, väljakud, stuupad - Pokhara vaated - Chitwani rahvuspark - India pealinn Dehli - Jaipuri paleed - Taj Mahal Agras

HIND:
2075 € 1 reisija 2ses toas tellimisel kuni 28.02.2018
2275 € 1 reisija 2ses toas tellimisel alates 1.03.2018

Ühese toa lisa: 405 €

Päev 1   01.10    TALLINN – HELSINGI - DELHI
Lend Kathmandusse. Tegemist on 1 läbihinnaga piletiga, mis tähendab, et nii pagas kui reisijad registreeritakse Tallinnas kuni lõpuni välja ja reisija saab 3 pardakaarti.
AY114  Tallinn - Helsingi    17:25 - 18:00
AY021  Helsingi - Delhi      20:10 - 05:25+1 järgmisel päeval

Päev 2   02.10    DELHI - KATHMANDU     L/Õ
Lend  9W268  Delhi - Kathmandu   10:30 - 12:30
Transfeer hotelli ja väike puhkus. Õhtul rahvuslik õhtusöök kultuuriprogrammiga, mis tutvustab Nepaalis elavaid erinevaid rahvaid: newarid (Kathmandu elanikud), tharud, cheppangid, sherpad, gurungid, tamangid.
Majutus Kathmandus 3 ööd hotellis Fairfield by Marriott Kathmandu 4*   www.marriott.com/hotels/travel/ktmfi-fairfield-by-marriott-kathmandu

Päev 3   03.10    KATHMANDU - Durbari väljak, Swoyambhunathi stuupa, Patan      H/L
Kathmandu Durbari ehk paleeväljak ja Hanuman Dhoka ehk kuningapalee on traditsioonilises Nepaali stiilis ja ühed suurimad vaatamisväärsused. Siin on mitmeid templeid - Seto Machchhendranath Tempel, Akash Bhairav Tempel, Hanu man Dhoka, Kasthamandap, Ashok Vinayak Tempel Jaisi Dewal. Külastame neist mõnda huvitavamat. Enimtuntud on Elava Jumalanna tempel, kus hea õnne korral saab ehk ka näha Kumari`t avatud akna all istumas ja õue vaatamas.
Swayambhunath Stuupa (3 Km Kathmandust läänes)
Nepaali sümbol - suur Swayambhunath stuupa rohelise mäekünka tipus.
See on maailma üks tähtsamaid budistlikke stuupasid ning on pühamuks nii budistidele kui ka hinduistidele. Monumendi igast 4st küljest vaatab buddha joonistatud silm. Tipust külgedele on nööridele riputatud värvilised palvelipud, mis tuules liikudes saadavad teele pühasid palveid. Ümber stuupa tuleb liikuda päripäeva ning päripäeva tuleb keerutada ka reas asetsevaid palveveskeid.
Patan asub Kathmandust mõne km kaugusel, kuid on omaette linn. Peamiseks vaatamisväärsuseks on Durbari väljak ja seda ümbritsevad templid. Patani nimetatakse ka pidustuste linnaks, sest siinsetes templites toimub nii palju erinevaid tseremooniaid ja tähtpäevade läbiviimiseid.

Päev 4   04.10     Pashupatinathi tempel - BHAKTAPUR ja Boudhanathi stuupa     H/L
Pashupatinath Tempel (5 km Kathmandust idas)
Bagmati jõe kaldal asuv iidne hindu tempel aastast 1696 on üks pühamaid hindude palverännakute sihtkohti. Siin tehakse põletusmatuseid ja käiakse jõe pühas vees kümblemas. Mitte-hindudel ei ole lubatud templisse siseneda ning tuleb piirduda templi vaatamisega jõe vastaskaldalt.
Boudhanath Stuupa (8 Km Kathmandust idas)
Maailma üks suurimaid budistlikke stuupasid. Rahvarohke koht, kus käivad eeskätt tiibetlased. See stuupa on tõusvatel terrassidel mandela-kujuliselt ning ümbritsetud majade ja gompadega (kloostritega).
Hiigelstuupa jalami ümber on ring 108 buddha kujutisega ja 147 palveveskiga.
Bhaktapur või Bhadgaon (tõlkes "pühendunute linn”), 14 km Kathmandust idas 1400 m kõrgusel, on 10 km² suurune keskaegne linn, mis oli 18ndal sajandil Malla dünastia kuningriik. Bhaktapur oli vanasti põllumeeste linn ja on kuulus oma keraamika ja kudumite poolest. Peenelt nikerdatud templid, võlväigud ja keskaegne atmosfäär. Peamised vaatamisväärsused on Durbari väljak, lõvi värav, Bhupatindra Malla kuninga kuju, pildigalerii, kuldne värav, 55 aknaga palee, Batsala tempel, Nyatapola tempel, Bhairavnath tempel, DattatrayatTempel.
Tagasi Kathmandusse.

Päev 5   05.10    KATHMANDU - POKHARA  200 km    H/L
200 km pikkune sõit mööda mägiteid Nepaali keskpunktis asuvasse Pokharasse. Pokhara on maaliline lumiste mägedega ümbritsetud org liustikeveest jõgede ja järvedega ning siit on parim ja lähim vaade kõrgetele Himaalaja tippudele.
Pealelõunal Pokhara vaatamisväärsysed - Phewa järvest välja voolav jõgi koos ja Vana turg. Õhtupoolikul tunnine paadisõit Phewa järvel.
Majutus 2 ööd hotellis  Atithi Resort & Spa 4*   www.atithiresort.com

Päev 6   06.10    POKHARA      H/L
Varahommikul sõit Sarangkoti vaatama päikesetõusu. Sarangkoti on 45 min sõitu ja teine 45 min kõndimist vaatekohta (hommikune päikesetõusu vaatlus sõltub ilmastikust). Siit avaneb vaade Himaalaja tippudele: Dhaulagiri (8167 m) läänes, püramiidikujuline Machhapuchhare (6997 m) keskel ja Annapurna II (7937 m) ümmargune tipp läänes.
Seejärel tagasi hotelli ja hommikusöök.
Peale hommikusööki sõit lähedalasuvasse Tiibeti külasse, kus tutvutakse kohaliku elu-oluga. Edasi Davi'de kosed või nagu kohalikud ütlevad - Põrgu Kosk.
Pealelõunal tagasi Pokharasse, kus külastatakse Pokhara vanimat ja kuulsaimat templit - Bindyabasani ning Seti kuru. Seti, mis tähendab valget jõge kohalikus keeles, saab alguse Machhapuchare liustikust, voolab läbi linna ning seejärel kaub sügavale kurusse ning on nähtav silla pealt.

Päev 7   07.10    POKHARA – CHITWAN  146km     H/L/Õ
Sõit Pokharast Aasia suurimasse ja tuntuimasse safariparki – Chitwani Rahvusparki, kuhu on 4 tundi sõitu.
Majutus 2 ööd Center Park Resort 3*  www.centerparkresort.com
Nepaal on suurte looduskontrastide maa - Himaalaja mäed riigi põhjaosas ja Terai madalik tiheda linde ja loomi täis troopilise dzungliga riigi lõunaosas. Chitwani rahvuspark (932 km²) on üks parimaid safarisihtkohti maailmas oma mitmekülgse loomariigi ja eksootiliste lindudega. 2 päeva jooksul minnakse elevandi seljas džunglisse elevandimatkale, kanuusõidule otsimaks krokodille, külastatakse elevandikeskust, jalgsimatkale linnuvaatlusega ja vaadatakse kohaliku Tharu hõimu kultuuriprogrammi. Osad neist tegevustest toimuvad saabumise päeval, osad järgmisel päeval.
Loomariigist elavad Chitwanis haruldased 1 sarvega ninasarvikud, bengaali tiigrid, ahvid, leopardid, krokodillid, antiloobid, triibulised hüäänid, erinevad hirveliigid: sambarid - aasia hirved, muntjakid ehk klähvivad hirved ja täpilised väikesed hirved (Bamby!); karud ja india piisoniod, metsikud elevandid. Üle 500 erineva linnuliigi.
Tähelepanu - tegemist ei ole loomaaiaga- seega reisikorraldaja ei saa garanteerida ühegi ülaltoodud looma nägemist; kõik sõltub heast õnnest ja juhusest.
Peale saabumist jalutuskäik kohalikus külas, seejärel õhtusöök folklooriprogrammiga.

Päev 8   08.10    CHITWANI RAHVUSPARK    H/L/Õ
Terve päev tegevust rahvuspargis - sõit elevandi seljas, jalutuskäik metsas, linnuvaatlus, kanuusõit.

Päev 9   09.10    CHITWAN – KATHMANDU - DEHLI  160 km    H/L
Peale kommikusööki 5 tundi sõitu Kathmandu lennuväljale, kust lennatakse Dehlisse.
Ööbimine Dehlis hotellis The Suryaa 5*   www.thesuryaa.com

Päev 10   10.10    DEHLI - JAIPUR    H/L
Hommikul Delhis linnaekskursioon: Qutab Minari, mis on India kõrgeim kivitorn. India Värav – sõjamälestusmärk. Sõidetakse mööda presidendi residentsist, parlamendihoonest, valitsushoonetest.
Valitseja Shah Jahani poolt ehitatud Punane Kindlus ja Jama Masjid, üks India suuremaid mosheesid.
Chandni Chowki ehk hõbedatänava rikšaekskursioon. Raj Ghat - Mahatma Gandhi memoriaal.
Edasi sõit Dehlist Jaipuri, ööbimine 2 ööd hotellis Park Regis 4*    www.parkregisjaipur.in

Päev 11   11.10    JAIPUR     H/L
Jaipur on Rajasthani osariigi pealinn ning tuntakse hüüdnimega 'roosa linn', sest vanad linnamüüri sisse jäävad majad on ehitatud roosakast liivakivist. Jaipuri on rajanud sõdalane-astronoom Maharaja Jai Singh II (1699 - 1744). Linn on kuulus oma vaipade, emailitud käsitöö, vääris- ja poolvääriskivide ja vasksepiste poolest.
Hommikul sõit 11 km kaugusel asuvasse Merevaigu Kindlusesse, mis oli kuni 1728 aastani osariigi pealinnaks. Kali tempel, Võidu saal (Jai Mahal) ja Jagmandir. Künka otsas asuvasse kindlusesse sõidetakse elevandi seljas ja tagasi alla džiipidega.
Pealelõunal observatoorium, Tuulte Palee, Raekoda ja muuseum.

Päev 12   12.10    JAIPUR – AGRA    H/L
Sõit Agrasse. Tee peal külastatakse kuulsat Abhaneri treppkaevu. Abhaneri küla kaev pärineb aastast 800, see on 13-korruseline, lausa 30m sügavune treppkaev, mis on olnud ka mitmete filmide võttepaigaks. Kaevu kõrval asub Harshat Mata tempel. Need kaks moodustavad omaaegse külaelu tähtsaimad punktid ning avavad Islami tulekule eelnenud elu eripärasid.
Majutus 1 öö hotellis Clarks Shiraz 5*  www.hotelclarksshiraz.com 

Päev 13   13.10    AGRA – DEHLI     H/L/Õ
Hommikul India kuulsaim vaatamisväärsus - valgest marmorist mausoleum, mille ehitas 17nda sajandi keskpaigas mogulite valitseja Shah Jehan oma naisele Mumtaz Mahalile. Taj Mahal on ilmselt suurim armastusele ehitatud monument ja üks kaasaegse maailma imedest. 20 000 töölist ja meistrimehed Pärsiast, Türgist, Prantsusmaalt ja Itaaliast ehitasid seda 17 aastat; kuninganna Mumtaz Mahali mausoleum valmis 1652 aastal. Marmor on pärit Makranast Jodhpuri lähistelt; vääriskivid ja poolvääriskivid- oonüks, ametüst, malahhiit, türkiis, nefriit, kristall ja pärlmutter, lapis lazuli, toodi Agrasse Pärsiast, Venemaalt, Afganistanist, Tiibetist, Hiinast ja India Ookeanist.
Seejärel Agra ekskursioon:
Punasest liivakivist Agra kindlus, mis on otsekui poolkuu Jamuna jõe ja vallikraavi vahel. Selle hindu ja islami arhitektuuriga võimsa kindluse ehitasid 3 järjestikust mogulite valitsejat - Akbar, Jehangir ja Shah Jehan.
Õhtul kiirrongiga sõit Agrast Dehlisse 17:50 - 19:30.
Majutus 1 öö Dehlis hotellis The Suryaa 5*   www.thesuryaa.com

Päev 14   14.10    DEHLI – HELSINGI – TALLINN     H
Hommikusöök ja transfeer lennuväljale. Kojulend.
AY 022  Delhist      Helsingisse    10.30   15:20 lennuaeg 7 tundi 20 min
AY 113  Helsingist  Tallinnasse    16:25   17:00 lennuaeg 35 min

HINNAS SISALDUB:
- Lennud Tallinn – Helsingi – Delhi - Kathmandu ja Delhi – Helsingi – Tallinn
- Lennujaamamaksud 382 €
- Majutus ülaltoodud hotellides; 1 koht 2ses toas
- 14 hommikusööki H
- 12 lõunasööki L
- 4 õhtusööki Õ
- Rongipilet Agra - Dehli kiirrongiga; konditsioneeritud vagun; 2ne või 3s klass
- Transport konditsioneeritud bussiga
- Kohalik inglise keelt kõnelev giid
- Eesti reisijuht sihtkohas, kes tõlgib ekskursioonid eesti keelde
- Elevandisõit Jaipuris
- Riksasõit Delhis
- KÕIK PROGRAMMIS MÄRGITUD KÜLASTUSTE SISSEPÄÄSUTASUD
- Kohalikud maksud

HINNALE LISANDUB:
- Reisikindlustus vajadusel
- Nepaali viisa piirilt 25 USD http://www.immi.gov.np/
- India viisa- 50 € + teenustasu - tehakse ette
- Joogid lõuna- ja õhtusöökide juurde
- Jootrahad giididele, bussijuhtidele ja pakikandjatele

MIKS VALIDA SEE REIS?
See reis on sobilik TÄIESTI TAVALISELE INIMESELE. Reis pakub loodust ja rahvusparke,
kultuuri ja ajalugu. On templeid ja kloostreid, linnasid ja väikseid külasid, mitmeid erinevaid rahvaid. Saab osta suveniire ja kohalikku pudi-padi. Majutused on 3*..4*…5*.
Meie reis EI OLE ekstreemne matkareis, mis vajaks head füüsilist ettevalmistust ja erilist matkavarustust. Kõndimist on vaid mõnel päeval ja sedagi paar tundi- selle jaoks oleks hea, kui teil oleksid matkasaapad, aga nende puudumisel saab hakkama ka muude spordijalatsitega (peaasi, et ei oleks plätud ega kontsakingad). Kes ei taha kõndida, saab ka kõndimise vahele jätta.
Meie reis EI OLE budismi-hinduismi kursus ega arhitektuuriloeng. Loomulikult räägime kõigist neist asjadest, aga mõistlikkuse piires populaarteaduslikus vormis ja kindlasti mitte rohkem, kui Tavaline Inimene suudab vastu võtta. Vaatame ja räägime ka tavalisest kohapealsest elust-olust.
Kindlasti ei ole see reis mõeldud süvahuvilistele ega spetsialistidele, sest me ei lahka pisidetaile ega lasku rohujuuretasandile.Müüme oma reisidele ka üksikuid nais- ja meeskohti eeldusel, et samale reisile registreerib teine samast soost reisija, kes on nõus majutust jagama.

Nais/meeskohtasid saab tellida kuni 65 päeva reisi väljumiseni. Kui reisi väljumiseni on jäänud vähem kui 65 päeva, siis enam uusi nais/meeskohtade tellimusi esitada ei saa, vaid uus üksikkoht tuleb osta koos ühese toa lisatasuga. Küll saab 65 -21 päeva reisini tellida nais/meeskohtasid neile reisidele, kus mõni naine/mees on juba reisikaaslase ootel.

Kui 21 - 30 päeva (sõltuvalt reisist) enne reisi pole reisile registreerinud teist samasoolist reisijat, kes sooviks majutust jagada, tagastab reisikorraldaja reisijale kogu ettemaksu ja tühistab tellimuse VÕI reisija tasub ühese toa lisamaksu ja reisib üheses toas.Reisipaketis sisalduvate erinevate lennupiletite riskide maandamiseks ja mugavaimate lennuaegade jaoks palume reisijatel osta SALVA reisikindlustus.
SALVA hüvitab reisipaketis sisalduvate erinevate lendude puhul esineda võivad reisitõrked. 
             
Meie reiside juurde sobib ka Swedbank P & C Insurance AS-i reisikindlustus, Seesam Kindlustuse, IF Kindlustuse ja Chartis Insurance reisikindlustus. 
Teiste kindlustusfirmade puhul palume reisijatel enne reisi tellimist kindlustajalt kontrollida, mis reisitõrge ja millises ulatuses hüvitatakse. 

HIND:
2075 € 1 reisija 2ses toas tellimisel kuni 28.02.2018
2275 € 1 reisija 2ses toas tellimisel alates 1.03.2018

Broneeri reis
Võtame teiega hiljemalt 24 tunni jooksul ühendust.
Reis: NEPAAL JA INDIA
Kuupäev: 01.10-14.10.2018

Sarnased Reisid

HIINA: Peking - Suzhou - Zhujiajiao - Shanghai
16.10 - 25.10.2018

1690

USA - PANAMA - COSTA-RICA - NICARAGUA ringreis
06.11 - 21.11.2018

3460

LÕUNA-AAFRIKA VABARIIK ja SVAASIMAA ringreis
16.11 - 02.12.2018

VÄLJA MÜÜDUD

FILIPIINID: ringreis ja rannapuhkus

02.02.2018 - 18.02.2018

VÄLJA MÜÜDUD

INDIA ringreis ja rannapuhkus

19.02.2018 - 05.03.2018

VÄLJA MÜÜDUD

SRI LANKA ringreis ja rannapuhkus

23.02.2018 - 11.03.2018

VÄLJA MÜÜDUD

SRI LANKA ringreis ja MALDIIVIDE rannapuhkus

23.02.2018 - 11.03.2018

VÄLJA MÜÜDUD

TAI: Bangkok - Põhja-Tai ringreis - Krabi rannapuhkus

01.03.2018 - 16.03.2018

VÄLJA MÜÜDUD

VIETNAM: ringreis ja rannapuhkus

04.03.2018 - 20.03.2018

VÄLJA MÜÜDUD

SINGAPUR - INDONEESIA: Bali

09.03.2018 - 25.03.2018

VÄLJA MÜÜDUD

VIETNAM: ringreis ja rannapuhkus

12.03.2018 - 28.03.2018

2220
Tellimise viimane päev 19.02.2018

MALAISIA: Borneo

16.03.2018 - 01.04.2018

VÄLJA MÜÜDUD

SINGAPUR - INDONEESIA: Bali ringreis ja rannapuhkus

19.03.2018 - 04.04.2018

2350

SINGAPUR - INDONEESIA: Bali - Sulawesi: Torajamaa

19.03.2018 - 04.04.2018

2890

MADAGASKARI ringreis ja rannapuhkus

02.10.2018 - 17.10.2018

3380

SRI LANKA ringreis ja MALDIIVID rannapuhkus

11.10.2018 - 26.10.2018

2785

SRI LANKA ringreis ja rannapuhkus

11.10.2018 - 26.10.2018

alates 1840

VIETNAM: ringreis ja rannapuhkus

14.10.2018 - 30.10.2018

2025

SINGAPUR - INDONEESIA: Java + Bali

21.10.2018 - 05.11.2018

EELBRONEERIMINE

VIETNAM: ringreis ja rannapuhkus

23.10.2018 - 08.11.2018

2090

MALAISIA: Borneo - SINGAPUR

27.10.2018 - 11.11.2018

EELBRONEERIMINE

KEENIA ringreis ja rannapuhkus

03.11.2018 - 16.11.2018

2915

BIRMA ringreis ja rannapuhkus

11.11.2018 - 26.11.2018

2850

USA - GUATEMALA - HONDURAS - BELIZE - MEHHIKO ringreis ja rannapuhkus

20.11.2018 - 07.12.2018

3465

TAI: Bangkok - Põhja-Tai - Phuket

25.11.2018 - 10.12.2018

EELBRONEERIMINE

LAOS - KAMBODŽA: ringreis ja rannapuhkus

25.11.2018 - 10.12.2018

2395

HIINA: Peking - Suzhou - Zhujiajiao - Shanghai

28.03.2018 - 05.04.2018

1560

JAAPAN

05.04.2018 - 14.04.2018

3270

USBEKISTAN - TADZIKISTAN ringreis

19.04.2018 - 01.05.2018

1880

HIINA: Siiditee

04.05.2018 - 17.05.2018

2675

HIINA - TIIBET

07.09.2018 - 20.09.2018

2870

NEPAAL JA INDIA

01.10.2018 - 14.10.2018

2075

HIINA: Peking - Suzhou - Zhujiajiao - Shanghai

16.10.2018 - 25.10.2018

1690

USA - PANAMA - COSTA-RICA - NICARAGUA ringreis

06.11.2018 - 21.11.2018

3460

INDO-HIINA: Vietnam - Kambodža - Laos

09.11.2018 - 25.11.2018

2660

LÕUNA-AAFRIKA VABARIIK ja SVAASIMAA ringreis

16.11.2018 - 02.12.2018

VÄLJA MÜÜDUD

LÕUNA-AAFRIKA VABARIIK ja SVAASIMAA ringreis

15.02.2019 - 03.03.2019

EELBRONEERIMINE

Seda tüüpi reisid puuduvad.

Seda tüüpi reisid puuduvad.