Hind

Hind eeldab 2 koos reisivat inimest, kes jagavad 2-kohalist tuba.
2930 €/reisija tellimisel kuni 30.06.2024

LÕPPHIND: 3100 €/reisija

Reisi info

22.10 - 6.11.2024 KUALA LUMPUR - BORNEO VIHMAMETSAD JA RANNAPUHKUS

Reisi kava

1. päev   22.10    Lend Tallinn - Istanbul
Piletite registreerimine 3 tundi enne väljalendu. Tallinna lennuväljal läbitakse nii turvakontroll kui passikontroll. Mõlemad lennud on ühe läbihinnaga pileti peal ja nii lennud kui pagas registreeritakse Kuala Lumpurini välja:
TK 1424  Tallinn - Istanbul 19:55 - 23:35

2. päev   23.10    Istanbul - Kuala Lumpur
TK 060 Istanbul – Kuala Lumpur 01:20 - 16:50
Transfeer hotelli.
Majutus 3 ööd hotellis DORSETT HOTEL 4* dorsett tuba https://www.dorsetthotels.com/dorsett-kuala-lumpur/index.html

3. päev   24.10    Kuala Lumpuri ekskursioon     H
Kuala Lumpuri poolepäevane linnaekskursioon.
KL on omanäoline linn, kus kõrvuti eksisteerivad läikivad ultramoodsad kõrghooned ja ajaloolised vaatamisväärsused kesk lopsakat rohelust. Poolepäevase linnaekskursiooni käigus külastatakse järgmiseid kohti: rahvusmonument, kuningapalee, rahvuslik moshee, Vabaduse Väljak, sultan Abdul Samadi hoone, Petronase kaksiktornid. Nimetatud vaatamisväärsuseid vaadatakse väljast ning sisse ei minda.
Hotell asub Kuala Lumpuri “kuldses kolmnurgas” kaubamajade ja söögikohtade rajoonis. Kaksiktornid on lühikese jalutuskäigu kaugusel.
Pealelõunal vaba aeg omal käel linnaga tutvumiseks ja Malaisia peamise spordiala- ostlemisega- tegelemiseks; õhtul aeg jalutada tuledesäras linnas.

4. päev   25.10    Kuala Lumpuri ümbruse ekskursioon     H
Kuala Lumpuri ümbruse ekskskursioon, mille käigus külastatakse:
Batu kaljukoopaid, mis on kuulsad oma koobastesse ehitatud templite poolest;
Royal Selangori tehas - maailma suurim tinasulamite tehas ja esinduspood;
batikutehas (rätikud, millele on batiku-stiilis muster peale kantud).
Pealelõunal aega omapäi linnaga tutvumiseks-igaüks jõuab just omale meelepärasesse parki/poodi minna.

5. päev   26.10    Kuala Lumpur - Sandakan     H/L
Transfeer lennuväljale ja lend Sandakani:
AK5194  Kuala Lumpur - Sandakan  12:50 - 15:45 (2h 55min)
Transfeer hotelli. Majutus 1 öö hotellis Sabah Hotel 3* superior tuba  www.sabahhotel.com.my
Vaba aeg puhkuseks või soovi korral Sandakaniga tutvumiseks.

6. päev   27.10    Sepiloki orangutanid - Abai küla     H/L/Õ
Esimesena külastatakse Sepilok`i Orang-Utanide rehabilitatsioonikeskust, mis asub linnast pooletunnise sõidu kaugusel. Kell 10:00 toimub seal orangutanide söötmine ja selleks ajaks tulevad muidu suurel territooriumil puulatvades elutsevad orangutanid söögiplatvormi juurde oma banaanide ja piimalonksu järgi.
Kell 11:15 sõit sadamasse, kus kell 12 väljub paat Abaisse, mis on 150 elanikuga küla jõe ääres. Esimene pool tundi sõidetakse piki mereranda, teine tund mööda jõge. Jõereis on fantastiline avastusretk Sulu mere mangroovimetsadest Abai külani; sel teekonnal on lootust näha primaate, ahve- eriti ninaahve, linde, krokodille ja muid troopilise vihmametsa elanikke.
Abai Jungle Lodge on väike vaiadele ehitatud majutuskoht jõe kaldal vihmametsa sees. Majutuskoha juures on metsa ehitatud kilomeetrine ring laudteed ning linnuvaatlustorn, kus saab jalutada ja linde vaadelda.
Lõunasöök Abais Lodges, seejärel pisut vaba aega ja hilisel pealelõunal 3..4 tunnine paadisõit väikese aeglase paadiga, mille käigus otsitakse kallastelt loomi-linde-krokodille, ninaahve ja orangutane. Kui pimedaks läheb, otsitakse kalda äärest mõni helendavaid putukaid täis puu, mis särab ja plingib nagu jõulupuu.
Õhtusöök. Enne magamaminekut väike öine kõndimine mööda laudteed koos loodusgiidiga. Otsitakse madusid-putukaid-öölindusid.
Majutus Abai Jungle Lodge`s. Toad on ilma konditsioneerita, aknad on lahti ja kaetud putukavõrguga ja laes on ventilaator. Magamine öiste vihmametsa häälte saatel.

7. päev   28.10    Kinabatangani jõekruiis jätkub     H/L/Õ
Varahommine äratus gibonite ja maasarvikute poolt. Koiduaegne jõereis Pitase-nimelisele härjasarve (ox-bow) järvele - need on kunagised lisajõed, mis on aegade jooksul muutunud järvedeks ja mida suure jõega ühendab kitsukene oja, mis on paadiga läbitav vaid tõusu ajal. Taolisi härjasarvejärvesid on Kinabatangani jõe ääres kokku 23.
Tagasi tulles hommikusöök.
Seejärel käiakse jõe teisel kaldal väikeses Abai külas.
Lõunasöök.
Pealelõunal tunnine paadisõit ülesvoolu Kinabatangan Riverside Lodge`sse.
Majutus ning hilisel pealelõunal kuni videvikuni paadisõit väikese aeglase mootorpaadiga Menangguli lisajõel, mille ääres kasvavates puudes elutseb rohkelt igat sorti ahve. Eeskätt otsime suure ninaga ninaahve.
Tagasi majutuskohta ja õhtusöök.
Majutus Sukaus Kinabatangan Riverside Lodge`s (Standardtuba) ventilaatoriga toas.

8. päev   29.10    Sukau – Ranau     H/L/Õ
Algab bussisõit saare keskossa. Arvestades kohalikku aeglast liiklust võtab see 6..7 tundi. Sõit läbi kohalike külade ja õlipalmiistandustega maastiku, mille jooksul tehakse mõned sirutus-pildistamispeatused. Saare keskosas on ka veidi maalilist puutumatut loodust ja kauneid vaateid.
Majutus saare keskosas Kinabalu mäe jalamil Kinabalu Pine Resort  http://kinabalupineresort.com/

9. päev   30.10    Poring - Kinabalu park - Kota Kinabalu     H/L
Sõit Poringi kuumaveeallikate juurde. Ujumisriided võib kaasa võtta, kuigi võib juhtuda, et kohalikku rahvast on nii palju, et turistid väikestesse basseinidesse ära ei mahu. Edasi 30 m kõrgusele puulatvadesse ehitatud laudtee, millelt saab vaadata vihmametsa loomade-lindude vaatevinklist.
Järgmine peatus on Kinabalu pargi botaanikaaed ning kõndimine matkarajal. See on lihtne jalutuskäik metsaradadel, kus tehakse näitamise-rääkimise peatuseid.
Lõunasöök päeva jooksul.
Sõit rannahotelli.
Majutus hommikusöökidega 6 ööd hotellis Nexus Karambunai Resort Kota Kinabalu 4*, Borneo Garden Deluxe tuba www.nexusresort.com

Nexus on otsekui väike paradiis maa peal - ilus rand ühel pool, vihmamets teisel pool. Elamine keset tiike ja basseine täis troopilist aeda. Valik baare ja söögikohtasid, meelelahutust ja veespordivõimalusi. Ilusad toad rõdu või maaterrassiga.
Asukoht 28 km Kota Kinabalu kesklinnast põhja pool.

10.-14. päev   31.10-1-2-3-4.10    RANNAPUHKUS hommikusöökidega     H
Rannapuhkus

15. päev   5.10    Kota Kinabalu – Kuala Lumpur - Istanbul     H
Transfeer Nexusest lennuväljale ja lend
AK 5131  Kota Kinabalu – Kuala Lumpur   15:40 - 18:10
KL-s tuleb pagas välja võtta ja uus check-in teha TK lennule:
TK 61  Kuala Lumpur - Istanbul   23:50 – 06:05

16. päev   6.10    Istanbul - Tallinn
TK 1421  Istanbul - Tallinn  9:15 - 11:50

Hind sisaldab

• Turkish Airlinesi lennud Tallinn - Istanbul - Kuala Lumpur - Istanbul - Tallinn
• Air Asia lennud Kuala Lumpur - Sandakan ja Kota Kinabalu – Kuala Lumpur
• Majutused 1 koht 2ses toas 3 ja 4* hotellides ja jõe ääres-Ranaus majakestes
• Malaisia hotellide maks 10MYR/tuba/öö (65 MYR reisija/reisi kohta)
• 13 hommikusööki
• 5 lõunasööki ja 3 õhtusööki
• Ekskursiooniprogramm koos KÕIGI SISSEPÄÄSUTASUDEGA
• Inglise keelt kõnelev giid ekskursioonidel
• Eesti reisijuht sihtkohas, kes tõlgib ringreisil toimuvad ekskursioonid eesti keelde

Hinnale lisandub

Lisatasu eest:
- Reisikindlustus
- Jootrahad

Miks valida see reis?

Antud reis on väga mitmekülgne - esmalt suurlinn - Kuala Lumpur. Edasi Borneo, mis on kuulus oma looduse ja orangutanide poolest. Borneol saab edukalt kombineerida mõlemat- nii seiklust vihmametsas kui rannapuhkust puutumatutel liivarandadel.
Reis on igati tasakaalus- rahulik algus, mis võimaldab kliima ja ajavahega hakkama saada. Edasi loodust ja randa. Lõpetuseks veel ostlemisvõimalusi.
Hotellivalik on korralik, et mitte öelda luksuslik (v.a. 2 ööd vihmametsas ja Kinabalus, kus pole muid majutusi). Programm loogiline ja palju kordi läbi proovitud.
Tempo on rahulik ja ei ole hingetuks jooksmist, igal pool jääb ka natuke “oma aega”. Samuti on siin vähe pikkasid bussisõitusid; pikemat bussisõitu on vaid 2 päeval.
Enamik reisist on vabas õhus ning ülerahvastatud vaatamisväärsusi peaaegu pole.

Antud reis ei sobi vankris sülelastega reisijatele ega ratastoolis reisijatele- kõigile teistele on reis jõukohane ja elamusterohke.

Viisa info

Malaisia on 90 päeva EV passiga viisavaba.

Üksikkohad

Müüme oma reisidele ka üksikuid nais- ja meeskohti eeldusel, et samale reisile registreerib teine samast soost reisija, kes on nõus majutust jagama.

Nais/meeskohtasid saab tellida kuni 65 päeva reisi väljumiseni. Kui reisi väljumiseni on jäänud vähem kui 65 päeva, siis enam uusi nais/meeskohtade tellimusi esitada ei saa, vaid uus üksikkoht tuleb osta koos ühese toa lisatasuga. Küll saab 65 -21 päeva reisini tellida nais/meeskohtasid neile reisidele, kus mõni naine/mees on juba reisikaaslase ootel.

Kui 21 - 30 päeva (sõltuvalt reisist) enne reisi pole reisile registreerinud teist samasoolist reisijat, kes sooviks majutust jagada, tagastab reisikorraldaja reisijale kogu ettemaksu ja tühistab tellimuse VÕI reisija tasub ühese toa lisamaksu ja reisib üheses toas.

Kui reisija on ostnud üksiku nais/meeskoha ning sooviks enne reisi suhelda oma toanaabriga, siis palume reisijal anda oma kirjalik nõusolek enda andmete edastamiseks toanaabrile. Ilma reisija kirjaliku nõusolekuta me reisija andmeid toakaaslasele ei väljasta. Kes soovib oma kontaktandmed: nimi – meil – telefon edastada, siis teeme seda 2 nädalat enne reisi.  Samas ei saa me kohustada toanaabrit enne reisi suhtlema.

Malaisia – Borneo

22 oktoober

 – 

6 november 2024

2930 €

Sihtpunkt: Borneo, Malaisia
Kestvus: 16 päeva
Reisi tüüp: Puhkuse ja ringreis
Saadaval naiskoht 
Print

Kiire info

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Sarnased reisid

omaan-ringreis-ja-rannapuhkus-1_8
2395 €
12 märts 2025

 – 

23 märts 2025
Omaan
12 päeva
vietnam-loodusringreis-ja-rannapuhkus-1_1

Alates

1540 €
13 märts 2025

 – 

28 märts 2025
Saigon, Vietnam
16 päeva
jordaania-ringreis-ja-rannapuhkus-1_11
1925 €
8 aprill 2025

 – 

17 aprill 2025
Jordaania
10 päeva

Ole kursis oma reisiga!

Kui oled reisi tellinud, sisestage siia oma arve-reisilepingul olev reisi ID. Sisestage see ID siia, et näha kogu reisiga seotud infot korraga.