Hind

 1 koht 2ses majutuses
Saadaval ka meeskoht
3735 €/reisija

Reisi kava

Päev 1   10.02    Lend Tallinn - Istanbul
Tallinn - Istanbul TK1424 18:55 - 23:15


Päev 2 
  11.02    Lend Istanbul - Johannesburg. Johannesburg – Pretoria - Middelburg    193 km     Õ
Istanbul - Johannesburg  TK 038   01:50 - 10:25 +1 ehk järgmisel päeval
Saabumine Johannesburgi ja sõit Pretoriasse (56 km).
Tee peal külastatakse 2 linna vahele jäävat Voortrekkeri mälestusmärki, mis tutvustab hollandi asunike ajalugu ning on afrikanderite pühapaigaks.
Pretorias käiakse kesklinnas - Paul Krugeri maja ja Uniooni hoonete juures, seejärel 2-tunnine sõit majutuskohta Middelburgis.
Majutus 1 öö ja õhtusöök  Klein Bosveld Guesthouse 4*   www.kleinbosveld.co.za


Päev 3 
  12.02    Mpumalanga ja Panorama Route    377 km     H/Õ
Sõit Mpumalangasse ehk Tõusva Päikese Maale.
Esimene peatus on kaunilt restaureeritud vana kullakaevajate linn Pilgrim`s Rest - meenutus möödunud aegadest.
Järgmisena Blyde River kanjon, mida peetakse üheks Lõuna–Aafrika loodusimeks. See on suuruselt maailma 3s kanjon ja soovijad saavad kilomeetri piki kanjoni äärt kõndida; mittekõndijad sel ajal suveniiriostlemisega tegelda.
Bourke’s Luck Potholes - kummaliste kujudega miljonite aastate jooksul vee poolt uuristatud kaljumoodustised.
God’s Window (jumala aken), millest hea ilmaga avaneb fantastiline vaade 1000 m allpool asuvale Lowveld´ile.
Siinne kant on kuulus oma koskede poolest ning peatume 1kose juures.
Õhtuks majutuskohta Krugeri pargi ääres Hazyview väikelinnas.
Majutus 2 ööd ja ja õhtusöögid hotellis Little Pilgrims Boutique Hotel 4*   https://littlepilgrims.co.za/


Päev 4
   13.02    Krugeri Rahvuspark     H/Õ
Hommikul 5:00 algab Krugeri 9-tunnine kogu-päeva loomavaatlussõit lahtiste safari-autodega.
Päeva jooksul tehakse selleks ettenähtud kohtades 1 söögipeatus ja mõned wc-sirutuspeatused.
Pargis olete otsekui loomaaias - ainult puuris olete Teie ja loomad elavad oma tavapärast elu. Krugeris elavad elevandid ja pühvlid, kaelkirjakud ja jõehobud, kudud ja sebrad, lõvid, hüäänid, gepardid ja leopardid ning palju erinevaid linnuliike. Tähelepanu- reisikorraldaja EI GARANTEERI kõikide loomadega kohtumist, sest pargi pindala on väga suur- 18 989km2 (u. 40% Eesti pindalast). Taimesööjad-kaelkirjakud, sebrad, antiloobid jm- on suhteliselt paiksed ja on alati teatud aladel, kuid kiskjad (lõvid, leopardid, gepardid) liiguvad ringi ning nende nägemine sõltub õnnest ja vedamisest.
Kl 14…15 vahel lahkutakse pargist tagasi oma majutuskohta ning pealelõunal on aega puhkuseks ja basseiniks.


Päev 5
   14.02    Krugerist Svaasimaale    288 km     H/Õ
Sõit Hazyview`st mööda maanteed piirile (155 km) ja järgmised 130 km sõitu Svaasimaal, mis on omaette kuningriik LAV`I sees ja Mosambiigi piiril. See on tõeline neegri-kuningriik, kus kuningas oma 14 naisega on absoluutne monarh ja kogu maa muulub kuningale. Riik on kuulus oma rohelise künkliku looduse poolest. See on riik, kuhu tsivilisatsioon pole veel kohale jõudnud ning külades elatakse muldpõrandaga savionnides.
Pealelõunal jõutakse majutuskohta Mlilwane Wildlife Sanctuary, kus majutus on kõigi mugavustega ümmargustes aafrikapärastes hüttides, mille ümber liiguvad vabalt mõned kaitsealal elavad metsloomad.
Majutus 1 öö ja õhtusöök Mlilwane Wildlife Sanctuary 3*  beehive village  www.biggameparks.org/mlilwane


Päev 6 
  15.02    Svaasimaa - uMkhuze    253 km     H/Õ
Sõit läbi Ezulwini ehk “kuningate oru”, kus asuvad parlamendihooned, kõrkjatantsu plats ja kuningate matmiskohad.
Sõit kohalikku küünlavabrikusse ja käsitöö-suveniiriturule. Kellel plaanis aafrikapäraseid suveniire osta, siis Svaasimaal on valik suurim ja hinnad soodsaimad ning teeme tunnise ostlemispeatuse.
Edasi jätkub sõit läbi Svaasimaa lõuna suunas; suundutakse Lavimisa / Golela piiripunkti, lahkutakse Svaasimaa Kuningriigist ning sisenetakse teistkordselt Lõuna-Aafrika vabariiki, täpsemini KwaZulu-Natal`i provintsi ehk Zulumaale, mis on muistsete vaprate sõdalaste zuulude kodupaik.
Pealelõunal jõutakse hotelli, õhtupoolikul puhkus ilusas Aafrika-pärases hotellis.
Majutus 1 öö ja õhtusöök hotellis Ghost Mountain Inn 4*   www.ghostmountaininn.co.za


Päev 7 
  16.02    Hluhluwe RP     H/L
Kell 5:15 sõit Hluhluwe Rahvusparki, mis on kuulus oma ninasarvikute poolest. Kuid kohtab ka teisi “Suure Viisiku” esindajaid. Bussiga sõidetakse Hluhluwe väravasse (u. 45min), seal istutakse ümber lahtistesse safariautodesse ja algab 8...9-tunnine loomavaatlussõit.
Lisaks on Hluhluwes ilus künklik maastik ja see on ilmselt üks Lõuna-Aafrika ilusama loodusega rahvusparke.
Päeva jooksul tehakse 2 söögipeatust - hommikusöök jõeäärses piknikukohas ja BBQ lõunasöök, mis kuuluvad hinna sisse.
Pealelõunal, kui loomad ei liigu, lahkutakse pargist. Sõit safariautodega St Luciasse.
St. Lucia on väike nunnu linnakene tänavakohvikute, suveniiripoodide ja –turuga ning õhtupoolikul jääb aega linnas jalutamiseks, ostlemiseks ja mõnes ilusas kohas söömiseks-kohvitamiseks.
Majutus 2 ööd hotellis Amazulu Lodge 4*   https://amazululodge.com/


Päev 8 
  17.02    iSimangaliso RP     H/L
Sõit lahtiste autodega iSimangaliso looduskaitsealale loomavaatlussõidule. iSimangaliso on väga mitmekülgne - siin on luitemetsa, savanni, märgala kui ka ilusat liivaranda; loomadest on olemas pühvlid, erinevad antiloobid, ninasarvikud ja leopardid. Lisaks ilus loodus. Peale loomavaatlussõitu tehakse peatus ookeanirannal ja süüakse piknik-lõunasöök. Söögi ettevalmistamise ajal saab ookenisse ujuma minna; kes ujuda ei taha, saab mööda maalilist mereranda jalutada. Seega ujumisriided kindlasti kaasa! Tagasi hotelli jõutakse 15:30...16:00 paiku.


Päev 9
   18.02    St.Lucia – Durban - Port Elizabeth    222 km     H
Kell 7:30 2-tunnine paadisõit maailmapärandi nimistusse kantud St. Lucia suudmeala laguunil, kus saab näha jõehobusid, krokodille ja merelindusid. Seejärel 3-tunnine bussisõit läbi suhkruroopõldude multikultuurse sadamalinna Durbani suunas.
Lend Durban - Port Elizabeth
Majutus Port Elizabethi rannapromenaadi ääres, kus on mitmeid söögi- ja meelelahutuskohtasid.
Majutus 1 öö hotellis The Beach Hotel 4*  www.thebeachhotel.co.za


Päev 10
   19.02    Port Elizabeth - Garden Route - Knysna    290 km     H
Sõit Port Elizabethist piki Garden Routi nimelist maalilist teed Knysnasse.
Poolel teel tehakse peatus Tsitsikamma Rahvuspargis, kus tehakse pooleteist tunnine peatus ning jalutuskäik Tormijõe suudmes kõrgete kaljude vahel asuva rippsilla juurde (kokku u. 2 km kõndimist). Ujumisriided võib kaasa võtta, sest kes tahab, saab ka ujuma minna.
Edasi sõit Knysasse läbi hiiglaslikesse sõnajalgadesse ja metsorhideedesse uppuvate metsade ja orgude, piki tühjasid metsikuid randasid. Õhtupoolikul jõutakse kauni laguuni kaldal asuvasse Knysasse. Hotell on 1,3 km kaugusel kaupluste ja söögikohtadega kaldapealsest-jahisadamast. Võimalus ostelda ja siis meelepärases kohas õhtust süüa.
Majutus 1 öö hotellis Knysna Log Inn 4*  http://log-inn.co.za/


Päev 11 
  20.02    Knysna – Oudtshoorn: jaanalnnud ja koopad    187 km     H/L/Õ
Knysnast sõit piki rannikut George linnakesse, mööda maalilisest Wildernessi järvistu alast. Georgest keeratakse üle Outeniqua mäekuru Outshoorni; sõidu aeg kokku 2 tundi.
Oudtshoorn on maailma jaanalinnukasvatuse pealinn. Jaanalinnufarme on siin piirkonnas palju ja enamus neist pakub ka külastuse võimalust. Farmi ekskursioon kestab u. tund-poolteist, saab näha väikseid tibusid, poseerida jaanalinnu munade otsas ja tuuri lõppedes osta poest jaanalinnusuveniire: sulgedest tolmuharjasid, nahast kotte, sulgedega kaunistatud salle.
Edasi pool tundi maalilist sõitu Cango koobastesse. Need on suured koopad stalagdiitide-stalagmiitidega; koobastes tehakse tunnine ekskursioon.
Karusa veinimõs - veinide proovimine ja kerge lõuna-eine.
Edasi mõisahoonetesse rajatud hotelli, mis on looduskaunis kohas toimiva jaanalinnukasvatuse juures.
Majutus 1 öö ja õhtusöök hotellis De Opstal 4*   http://deopstal.co.za/


Päev 12 
  21.02    Oudtshoorn surikaadid - Route 62 - Arniston    327 km      H/Õ
Varahommikul pimedas väljasõit poolkõrbesse surikaate vaatama- tunnike koos surikaatidega, et näha, kuidas nad koos päikesega tõusevad, oma urgudest välja tulevad, hommikust soengut-meiki teevad (soojad riided selga!). Tagasi hotelli ja hommikusöök. Kuna surikaatide juurde pääseb vaid piiratud arv huvilisi- siis mahub 20 esimest tellijat!
Sõit mööda Route 62 nimelist maailma pikimat veiniorgu. Teele jääb hulk veinimõisasid; neis kõigis pakutakse ka degusteerimise ning kaasaostmise võimalust. Peatus Calitzdorpis portveine valmistavas veinikohas ning 2ne veinide proovimine.
Klaine Karoo poolkõrbe ala. Swellendamis keeratakse poolkõrbest mere poole nisukasvatusaladele ja sealt edasi mere äärde Arnistoni, mis on maaliline koht vana kaluriküla ja pika liivarannaga; hotelli ees on ka ujumiseks turvaline koht.
Majutus 1 öö ja õhtusöök hotellis Arniston Spa Hotel 4*  pool facing room www.arnistonhotel.com


Päev 13
   22.02    Arniston - Agulhase neem - Hermanus – Stellenbosch    258 km     H
Esmalt Agulhase neem. Paljud on eksiarvamusel, et 2 ookeanit- Atlandi ja India ookean- kohtuvad Hea Lootuse neemel, aga see ei ole nii. 2 ookeani kohtumispaik on Agulhase neemel, Aafrika lõunapoolseimal tipul. Maalilisõitne tormine rannik ja jalutuskäik (2x1,2 km) 2 ookeani ühinemiskohta.
Seejärel 2 tundi maalilist sõitu Hermanuse linnakesse, jalutuskäik ja vaba aeg Hermanuses.
Peatus Betty`s Bays Stony Point`i nimelises pingviinikoloonias, mis on Lõuna-Aafrika suurim koloonia. Edasi Clarence Drive- üks Aafrika kaunemaid teelõikusid- meri ühel, kõrged mäed teisel pool.
Sõit Stellenboschi.
Majutus 1 öö Stellenboschi vanalinna hotellis The Stellenbosch Hotel 3*   
www.stellenboschhotel.co.za


Päev 14
   23.02    Veinituur: Stellenbosch – Franschhoek – Paarl - Kaplinn    165 km     H/L
Ilusa vanalinnaga ülikoolilinn Stellenbosh on vanuse poolest 2ne linn Lõuna-Aafrikas Kaplinna järel ning siin asub riigi vanim ja mainekaim ülikool. Tiir Stellenboshis.
Sõit veinimaale:
Franschhoek: jalutuskäik ja vaba aeg kaunis vanalinnas jalutamiseks-ostlemiseks.
Vred en Lust veinimõis ja veinide proovimine.
Paarl ning Fairview veinimõis: veinide-juustude degustatsioon ja lõunasöök.
Sõit Kaplinna. Ilusa ilma korral Laudmägi, seejärel hotelli.
Majutus 2 ööd hotellis Cape Town Lodge Hotel 4*   http://capetownlodge.co.za/


Päev 15 
  24.02    Hea Lootuse Neem     H/L
Esmalt Hout Bay- laevasõit hülgekoloonia juurde. Piki maalilist Chapmani teed poolsaare läänekaldal Hea Lootuse Neemele, kus külastatakse 2 kohta: Cape Point, kuhu 1 suund sõidetakse funikulööriga JA Hea Lootuse Neem (Cape of Good Hope), mis on Aafrika kontinendi edelapoolseim tipp. Soovijatel võimalus kõndida poolsaare tippu, kuhu on paar km ühes suunas ja paar km tagasi. Kes kõndimist ei armasta, saab niisama kauneid vaateid pikemalt nautida.
Tagasi sõidetakse piki poolsaare idakallast. Mereandidest lõunasöök Simonstownis.


Päev 16 
  25.02    Kaplinn - algab tagasitee     H
Linnaekskursioon: Bo-Kaap - värviliste majadega kunagine orjade kvartal; edasi kesklinn ja turuväljak, kus kunagi ammu oli orjaturg, kunagise Hollandi Ida-India kompanii aiad. Vana kindlus, mis on Lõuna-Aafrika vanim ehitis. Raekoda, kus Nelson Mandela pidas oma kõne peale vanglast vabanemist.
Pealelõuna Victoria & Alberti kaldapealsel ehk V & A Waterfront`il; siin on palju ostlemisvõimalusi, rohkelt söögikohtasid, jahisadam, vaateratas.
Sõit lennuväljale.
Kaplinn – Istanbul TK045 18:10 – 05:30 +1 ehk järgmisel päeval


Päev 17 
  26.02    KODUS!
Istanbul - Tallinn   TK1421    9:30 - 12:05

Hind sisaldab

- Lennud Tallinn-Istanbul-Johannesburg ja Kaplinn-Istanbul-Tallinn

- Lennujaamamaksud 429 €

- Lend Durban - Port Elizabeth (100 €)

- Majutus 1 koht 2-kohalisest toast 3* ja 4* hotellides koos hommikusöökidega

- 7 õhtusööki

- 5 lõunasööki

- 4 veinide degusteerimist

- konditsioneeritud transport ringreisil

- Kohalik inglise keelt kõnelev giid

- Eesti reisijuht sihtkohas, kes tõlgib ekskursioonid eesti keelde

- Sissepääsutasud, mis juba sisalduvad reisipaketi hinnas:
Voortrekkeri monument
Blyde River kanjon
Bourkes Luck Potholes
kosk
Loomavaatlussõit ja pargi sissepääsu tasu Krugeris
Loomavaatlussõit ja pargi sissepääs Hluhluwes
Loomavaatlussõit ja pargi sissepääs iSimangalisos
Paadisõit St. Lucia suudmealal
Tsitsikamma rahvuspargi sissepääs
Cango koopad
Jaanalinnufarmi külastus
Surikaadid – esimesed 20 reisijat
Veini degusteerimine 4 x
Betty`s Bay pingviinikoloonia
Hülgekruiis
Hea Lootuse Neeme sissepääs
Köisraudtee
Table mountain köisraudtee

- Hinnad on arvestatud kursiga 1€= 18 ZAR (4.04.2023)

Hinnale lisandub

- Joogid lõuna- ja õhtusöökide juurde

- Jootrahad

- Reisikindlustus

- LAVi viisa 33€
Viisa vormistamise tasu

 

 

Mida arvestada sellel reisil

Mida peaks arvestama sellel reisil:
Reisikorraldaja ei garanteeri kõikide loomade nägemist, sest rahvuspark ei ole loomaaed. Loomade nägemine sõltub osaliselt ilmast ja osaliselt õnnest ning kumbagi ei saa mitte mingi raha eest lubada.
Sellel reisil on mõned pikemad bussisõidud; sellega tuleks arvestada ja teha vastavad ettevalmistused (kaelapadi jne).
Hotellides, mis on tehtud kunagistest mõisatest, farmidest, ümber ehitatud vanadest hotellidest, võivad toad olla erineva suuruse ja erineva sisustusega; reisikorraldaja ei saa garanteerida, et saate täpselt samasuguse toa kui naabril. Meie valikus on mõned sellised hotellid; need on palju isikupärasemad majutused ja teevad Aafrika-kogemust mitmekülgsemaks.
Reisile tuleks lisaks tavapärastele asjadele võtta kaasa binokkel ja taskulamp.
Kohalik kaubandus- käsitööturud, poekesed (v.a. V & A Waterfront Kaplinnas) on avatud 9-17.

Reisikavas märgitud sõiduajad ja kohale jõudmised on arvestusega, et kõik sujub plaanipäraselt- teedel ei ole ummikuid, ilm on aastaajale kohaselt tavaline-keskmine, buss/lennuk ei vea alt, järjekorrad piiril/väravates on tavapäraselt lühikesed, keegi reisijatest ei kao ära/ kedagi ei pea kuskil ootama-otsima, piirdutakse tavapärase ostlemisajaga.
Kui on kõrvalekaldeid, muutuvad ka kohale jõudmise ajad hilisemaks.

Viisa info

LÕUNA-AAFRIKA VABARIIGI VIISA
KÕIK VIISA TAOTLEJA DOKUMENDID PEAVAD OLEMA VÄLJA PRINDITUD JA TÄIDETUD/KOOSTATUD INGLISE KEELES!

Viisa taotlemiseks vajalikud dokumendid:
- kehtiv pass, milles on vähemalt 2 tühja lehte ja pass peab kehtima veel 30 päeva LAV-st lahkumise ajast
- täita musta pastakaga viisa taotluse ankeet DHA-84
http://www.dirco.gov.za/sweden/dha-84.pdf
- 2 värvilist dokumendifotot 35 x 45 mm
- töökoha kiri/pensionäril pensioni tunnistus
- 3 viimase kuu pangakonto väljavõte
- taotluse kaaskiri LAV saatkonnale Stockholmis
- lennukipiletid
- reisikindlustuse poliis
- LAV reisi majutuste kinnitused

Andmed seisuga 19.10.2022

Ametlik LAV saatkonna info:
http://www.dirco.gov.za/sweden/consularservices.html

- Viisa vormistamise tasu

Üksikkohad

Müüme oma reisidele ka üksikuid nais- ja meeskohti eeldusel, et samale reisile registreerib teine samast soost reisija, kes on nõus majutust jagama.

Nais/meeskohtasid saab tellida kuni 65 päeva reisi väljumiseni. Kui reisi väljumiseni on jäänud vähem kui 65 päeva, siis enam uusi nais/meeskohtade tellimusi esitada ei saa, vaid uus üksikkoht tuleb osta koos ühese toa lisatasuga. Küll saab 65 -21 päeva reisini tellida nais/meeskohtasid neile reisidele, kus mõni naine/mees on juba reisikaaslase ootel.

Kui 21 - 30 päeva (sõltuvalt reisist) enne reisi pole reisile registreerinud teist samasoolist reisijat, kes sooviks majutust jagada, tagastab reisikorraldaja reisijale kogu ettemaksu ja tühistab tellimuse VÕI reisija tasub ühese toa lisamaksu ja reisib üheses toas.

Kui reisija on ostnud üksiku nais/meeskoha ning sooviks enne reisi suhelda oma toanaabriga, siis palume reisijal anda oma kirjalik nõusolek enda andmete edastamiseks toanaabrile. Ilma reisija kirjaliku nõusolekuta me reisija andmeid toakaaslasele ei väljasta. Kes soovib oma kontaktandmed: nimi – meil – telefon edastada, siis teeme seda 2 nädalat enne reisi.  Samas ei saa me kohustada toanaabrit enne reisi suhtlema.

Lõuna-Aafrika Vabariik ja Svaasimaa

10 veebruar

 – 

26 veebruar 2024

VÄLJA MÜÜDUD

Sihtpunkt: Lõuna-Aafrika Vabariik, Svaasimaa
Kestvus: 17 päeva
Reisi tüüp: Ringreis
Saadaval meeskoht 
Print

Kiire info

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Sarnased reisid

aserbaidaanringreis_6
EELBRONEERIMINE
11 mai 2025

 – 

18 mai 2025
Aserbaidžaan
10 päeva
P1030712
3225 €
17 aprill 2025

 – 

1 mai 2025
Hiina
15 päeva
2e02c90aa7913ae7829516f97ba94bb1df2ef0e6
EELBRONEERIMINE
20 aprill 2025

 – 

1 mai 2025
Jaapan
12 päeva

Ole kursis oma reisiga!

Kui oled reisi tellinud, sisestage siia oma arve-reisilepingul olev reisi ID. Sisestage see ID siia, et näha kogu reisiga seotud infot korraga.