KÕRGÕZSTAN - KASAHSTAN
print
KÕRGÕSTAN - KASAHSTAN ringreis
28.08.2021 -> 07.09.2021

EESTI KEELES.  EESTI GRUPP. HIND LÕPLIK - SISSEPÄÄSUD VAATAMISVÄÄRSUSTELE JA SÖÖGID SISALDUVAD HINNAS.
MINIMAALNE GRUPI SUURUS 10 REISIJAT, MAKSIMAALNE 18



 

28.08 - 7.09.2021 KÕRGÕSTAN – KASAHSTAN

 

HIND:
1830 € 1 reisija 2ses toas kehtib tellimisel kuni 15.03.2021
1970 € tellimisel alates 16.03.2021
Ühese toa lisamaks hotellides 180 € - ei kehti jurtas ööbimistel!


1. päev   28.08    Tallinn – Istanbul - Bishkek
Tegemist on läbihinnaga piletiga, kus mõlemad lennud on ühel piletil ja nii pagas kui reisijad registreeritakse Bishkekini välja ja reisija saab 2 pardakaarti.
Tallinn - Istanbul    TK1424   12:40 – 16:00
Istanbul - Bishkek  TK 348    21:15 - 5:25

2. päev   29.08   BISHKEK    H/Õ
Saabumine Bishkeki, transfeer Bishkeki hotelli (35 km).
Hommikusöök ja väike puhkus hotellis. Bishkek on roheline linn ning meie jaoks tõeline ajamasin. Linnaekskursioon 4…5 tundi: Osh Bazaar – idamaine turg (rohkelt pähkleid-mandleid, kuivatatud puuvilju), Ala-Too väljak, ajaloomuuseum, Tammepargi vabaõhu skulptuurigalerii, Manasi ausammas, ooperi-balletiteater, filharmoonia hoone.
Õhtusöök.
Majutus 1 öö hotellis Plaza Hotel 4*  http://www.plazahotel.kg/ru/

3. päev   30.08    BISHKEK – SON KUL    390 km     H/L/Õ
Sõit Song Kul järve äärde - sõidule kulub koos peatustega 6...8 tundi ning kohale jõutakse pealelõunal.
Lõunasöök Kochkoris kohaliku pere „kodurestoranis“. Song Kul on teravatest lumistest mäetippudest ümbritsetud jäine liustikujärv 3016 m kõrgusel merepinnast.
Majutus 1 öö järve kaldal alpiaasal jurta-laagris. Jalutuskäik järve ümruses ning tutvumine 3ks kuuks suvekarjamaadele saabunud nomaadide eluga. Õhtusöök ja ööbimine Nomad Lodge Son Kul jurtades. http://nomad-lodge.com/nomad-lodge-son-kul/

4. päev   31.08    SON KUL – KOCHKOR – KAJI SAI    260 km     H/L/Õ
Jalutuskäik järve kaldal. Soovijatel võimalus teha 1...2 tunnine ratsaretk mägedes (15 €) - kuid see ei ole kohustuslik ning kes ratsutamist proovida ei taha, saab sel ajal giidiga koos kõndida. Seejärel lahkutakse Son Kuli äärest ning sõidetakse Issõk Kuli järve lõunakaldale. Issõk Kul on maailma suuruselt teine mägijärv 1607 m kõrgusel merepinnast. Teel paar peatust: jurta valmistamise/püstitamise näitamine ning naiste kooperatiivi külastus, kus tehakse traditsioonilisi „Shiyrdak“ ja „ Ala Kiiz“-ks kutsutavaid vildist tooteid.
Kaji Sai´sse saabudes õhtusöök ja majutus külalistemajas Al Khayat (koduleht puudub).

5. päev   1.09    KAJI SAI – BARSKOON - TAMGA    100 km     H/L/Õ
Sõit Tosori 40 km. Teel peatus ja jalutuskäik Skazka kanjonis, mis on nime saanud aastatuhandete jooksul tuule poolt vormitud erilise-värvlise-muinasjutulise kaljumaastiku järgi.
Lõunasöök.
Järgmisena Barskooni org ja alumine kosk.
Majutus 1 öö ja õhtusöök Issõk-Kuli kaldal Tamgas uutes mugavustega jurtades http://nomad-lodge.com/nomad-lodge-tamga/

6. päev   2.09    TAMGA – JETY OGUZ    40 km     H/L/Õ
Sõit Svetlaja Poljanasse. 4..5 tunnine looduskaunis jalgsimatk üle mäekuru Jety Oguzi orgu.
Lõuna kaasavõetud piknikupakkidest.
Majutus 1 öö ja õhtusöök Jety Oguzis jurtades http://nomad-lodge.com/nomad-loge-jety-oguz/

7. päev   3.09    JETY OGUZ - KARAKOL      H/L
Sõit Karakoli. Teel Jety Oguzi orus Murtud südamena või Seitsme pullina tuntud Punaste kaljude külastamine. Karakolis linnaekskursioon – mošee ja puidust XIX saj. Õigeusukirik, Prževalski (vene loodusuurija) muuseum.
Lõunasöök uiguuride peres.
Majutus 1 öö Karakoli hotellis Karagat Hotel 4*  http://karagat-hotel.com/#anchor-5

8. päev   4.09    KARAKOL – KASAHSTAN:CHARYN KANJON – ALTYN EMEL (BASSHI)    420 km     H/L/Õ
Sõit Shonja linna ja Kõrgõstani – Kasahstani piiri ületus Kegenis. Teel peatus ja lühijalutuskäik Charyn kanjonis, mida kutsutakse USA Grand Canyoni väikevennaks. Kanjon on 150 km pikk ja kohati 300 m sügav.
Pikniklõuna kanjoni juures.
Edasi sõit Altyn Emel Rahvusparki. Õhtusöök ja majutus 1 öö Basshis külalistemajas.

9. päev   5.09    ALTYN EMEL – ALMATY    270 km     H/L
Poolepäevane väljasõit Laulvatesse düünidesse. 150 m kõrgused liivadüünid kahtede kaljude vahel. Nimi tuleb sellest, et piisavalt kuiva õhu korral teeb liivaterade vahel liikuv õhk orelilaadset häält.
Lõunasöök. Sõit Alamatysse.
Majutus 2 ööd hotellis Plaza Hotel 4*  http://www.plazahotel.kz/ru/

10. päev   6.09    ALMATY     H/Õ
Linnaekskursioon – Panfilovi park, puidust 1904 ehitatud Zenkovi katedraal, mis on üks kõrgemaid puitehitisi maailmas, Kuulsuse memoriaal, pühendatud 28-le kindral Ivan Panfilovi alluvuses sõdinud mehele, kes legendi kohaselt purustasid Moskva all 50 saksa tanki, muusikainstrumentide muuseum. Vabariigi väljak ja presidendipalee. Medeo jäästaadioni külastus. Õhtul veel Kok-Tube künkale Almaty panoraami imetlema.
Õhtusöök.

11. päev   7.09    ALMATY – ISTANBUL - TALLINN
Hommikusöök karbiga kaasa ja sõit lennuväljale:
Almaty - Istanbul   TK 351    06:35 - 09:35
Istanbul - Tallinn    TK1421   14:45 – 18:00

 

Hind sisaldab:
• Turkish Airlines liinilennud, pagas 30 kg
• Lennuväljamaksud 246 € (seisuga 27.10.2020)
• Majutus 1 koht 2ses toas ülaltoodud hotellides või 1 koht 4ses jurtas vastavalt programmile
• Hommikusöögid 8 hommikul
• Programmis märgitud lõuna- (7) ja õhtusöögid (7)
• Programmis märgitud ekskursioonid ja transfeerid konditsioneeritud transpordivahendis (buss/väikebuss vastavalt teedele)
• KÕIK PROGRAMMIS MÄRGITUD KÜLASTUSTE SISSEPÄÄSUTASUD
• kohalik inglise ja vene keelt kõnelev giid
• Eesti reisijuht ringreisil, kes tõlgib ekskursioonid Eesti keelde
• Joogivesi ekskursioonidel
• Hinnad põhinevad kursil 1USD = 0,9 EUR
Hinnale lisandub:
• Joogid lõuna- ja õhtusöökide juurde
• Jootrahad (35..40 €)

Mida peab teadma sellel reisil:
3 ööd ööbitakse jurtades. Jurtad on 4-kohalised, osades kardin või sirm keskele tõmmatud. Son-Kuli ja Jety Oguzi jurtades on sees buržuika-ahi, Tosor on piisavalt soojas piirkonnas, kus kütet pole vaja. Jurtad on puhtad ja avarad - jätkub ruumi inimestele ja kohvritele, kõrgust on piisavalt. Jurtad pannakse igal kevadel püsti ja sügisel korjatakse jälle ära; üks korralik jurta kestab 100 aastat. Kohalik rahvas kasutab neid suvilatena - nädalalõpuks minnakse meelepärasesse kohta, pannakse jurta püsti ja veedetakse tore nädalalõpp. Siis pakitakse jurta jälle kokku ja sõidetakse koju tagasi. Dush/wc asuvad jurtadest eraldi („mugavused õue peal“). Uuemates jurtades (Tamgas) on dushiruum ja wc kohe jurta kõrval paari sammu kaugusel ning igal jurtal on oma dush/wc, vanemates jurtades (Jeti Oguz`is) on „mugavused“ kõigile jurtadele ühised ning on 10..100 m kaugusel (sõltuvalt jurta asukohast).
Jurtades ööbimine on ühest küljest eksootiline, teiselt poolt võimaldab olla kohtades, kuhu muidu ei pääseks. Mägedes ei ole hotelle-külalistemajasid. On vaid jurta-laagrid. Kohalikud elavad oma laagrites, karjatavad hobuseid-lambaid-jakke, turistidele on omad väikesed (pisut mugavamad) laagrid.
Jurta-majutust ei ole vaja karta; vastupidi - see annab tõelise eksootilise elamuse!
Sel reisil sõidetakse väikebussidega, sest ainult nendega saab käänulistel mägiteedel liikuda; mägiteed ei ole sobilikud bussile.
Sõltuvalt reisijate arvust on 1-2-3 väikebussi. Giid ja reisijuht on 1 ning nad roteeruvad- 1 päev ühes, teine päev teises jne väikebussis. Või poole päeva kaupa- kuidas parajasti sobilik on.
Kui seltskond on väljas koos, siis jagatakse selgitusi kõikidele korraga.

Covid-19 kõige uuem reisipiirangute info siit: www.iatatravelcentre.com/world.php
Info muutub pidevalt, seega täpse info nõudmiste/tõendite jm sarnase kohta saadame maksimaalselt 1 kuu enne reisi.


Miks valida see reis:
See on reis loodussõpradele ja tõelise eksootika otsijatele. Ilus loodus kõrgete teravatipuliste mägede, jäiste liustikujärvede ja alpiaasadega. Lamba-, jaki- ja hobusekarjad ning nomaadide elu jurtades, sekka mõned kaamelid tee ääres. 
Nostalgiahetki ja äratundmisrõõmu - urjuk/kuragaa-halvaa (kes teavad, need teavad), kuid kindlasti ei pane see nõuka-aega taga igatsema; vastupidi - hoopis kergendatult hingama. 
See reis tekitab kahetisi tundeid: ühelt poolt on elu mägedes nii teistsugune, kui üldse olla saab. Teisalt on midagi kodust ja tuttavat- olgu need tuttava olekuga lauanõud või söögi-tädi sitsikittel. Söökidest rääkimata- sealne köök on segu kohalikust ja vene köögist ning paljud toidud on meie jaoks koduse olekuga. Igatahes on nad maitsvad ja söögipuudust ei ole. 
Ehe külalislahkus ja odavad hinnad. 
Olge julged ja tulge avastama maailma, mis korraga nii kauge ja nii tuttav!

 

 

Müüme oma reisidele ka üksikuid nais- ja meeskohti eeldusel, et samale reisile registreerib teine samast soost reisija, kes on nõus majutust jagama 

Nais/meeskohtasid saab tellida kuni 65 päeva reisi väljumiseni. Kui reisi väljumiseni on jäänud vähem kui 65 päeva, siis enam uusi nais/meeskohtade tellimusi esitada ei saa, vaid uus üksikkoht tuleb osta koos ühese toa lisatasuga. Küll saab 65 -21 päeva reisini tellida nais/meeskohtasid neile reisidele, kus mõni naine/mees on juba reisikaaslase ootel.

Kui 21 - 30 päeva (sõltuvalt reisist) enne reisi pole reisile registreerinud teist samasoolist reisijat, kes sooviks majutust jagada, tagastab reisikorraldaja reisijale kogu ettemaksu ja tühistab tellimuse VÕI reisija tasub ühese toa lisamaksu ja reisib üheses toas.

Kui reisija on ostnud üksiku nais/meeskoha ning sooviks enne reisi suhelda oma toanaabriga, siis palume reisijal anda oma kirjalik nõusolek enda andmete edastamiseks toanaabrile. Ilma reisija kirjaliku nõusolekuta me reisija andmeid toakaaslasele ei väljasta. Kes soovib oma kontaktandmed: nimi – meil – telefon edastada, siis teeme seda 2 nädalat enne reisi.  Samas ei saa me kohustada toanaabrit enne reisi suhtlema. 

 







  


Reisipaketis sisalduvate erinevate lennupiletite riskide maandamiseks ja mugavaimate lennuaegade jaoks palume reisijatel osta SALVA reisikindlustus.
SALVA hüvitab reisipaketis sisalduvate erinevate lendude puhul esineda võivad reisitõrked. 

Salva reisitõrkekindlustus tuleb vormistada HILJEMALT 30 päeva enne reisi algust.
Kui reis on tellitud hiljem, siis 7 päeva jooksul reisi tellimisest.


               

Meie reiside juurde sobib ka Swedbank P & C Insurance AS-i, Seesam Kindlustuse, 
IF Kindlustuse ja Chartis Insurance reisikindlustus. 

Teiste kindlustusfirmade puhul palume reisijatel enne reisi tellimist kindlustajalt kontrollida, mis reisitõrge ja millises ulatuses hüvitatakse.

 

HIND:
1830 € 1 reisija 2ses toas kehtib tellimisel kuni 15.03.2021
1970 € tellimisel alates 16.03.2021
Ühese toa lisamaks hotellides 180 € - ei kehti jurtas ööbimistel!

Broneeri reis
Võtame teiega hiljemalt 24 tunni jooksul ühendust.
Reis: KÕRGÕSTAN - KASAHSTAN ringreis
Kuupäev: 28.08-07.09.2021

Sarnased Reisid

USBEKISTAN - TADŽIKISTAN ringreis
08.09 - 18.09.2021

1730

LÕUNA-AAFRIKA VABARIIK ja SVAASIMAA ringreis
11.02 - 27.02.2022

EELBRONEERIMINE

GUATEMALA - EL SALVADOR - HONDURAS - BELIZE ringreis
17.02 - 06.03.2022

EELBRONEERIMINE

SINGAPUR - INDONEESIA: Java + Bali

24.03.2021 - 09.04.2021

2495

INDONEESIA: Bali ringreis ja rannapuhkus

30.09.2021 - 16.10.2021

EELBRONEERIMINE

INDONEESIA: Bali - Sulawesi: Torajamaa

30.09.2021 - 16.10.2021

EELBRONEERIMINE

INDONEESIA: Bali ringreis ja rannapuhkus Gilil

30.09.2021 - 16.10.2021

EELBRONEERIMINE

OMAAN: ringreis ja rannapuhkus

02.10.2021 - 13.10.2021

2090

SRI LANKA ringreis ja MALDIIVIDE rannapuhkus

16.10.2021 - 30.10.2021

2425

SRI LANKA ringreis ja rannapuhkus

16.10.2021 - 30.10.2021

alates 1710

MALAISIA: Borneo - SINGAPUR

16.10.2021 - 30.10.2021

alates 2450

GUATEMALA - MEHHIKO ringreis ja rannapuhkus

28.10.2021 - 14.11.2021

3320

VIETNAM: loodusringreis ja rannapuhkus

30.10.2021 - 14.11.2021

2100

KEENIA safari ja rannapuhkus

31.10.2021 - 14.11.2021

3095

KEENIA safari ja rannapuhkus

09.11.2021 - 22.11.2021

3095

VIETNAM: klassikaline ringreis ja rannapuhkus

12.11.2021 - 28.11.2021

alates 1870

KEENIA safari ja rannapuhkus

20.11.2021 - 03.12.2021

EELBRONEERIMINE

VIETNAM: lühike ringreis ja rannapuhkus

22.11.2021 - 07.12.2021

alates 1245

FILIPIINID: ringreis ja rannapuhkus

14.01.2022 - 30.01.2022

EELBRONEERIMINE

TANSAANIA: Zanzibar + safari

15.01.2022 - 28.01.2022

EELBRONEERIMINE

KEENIA safari ja rannapuhkus

29.01.2022 - 10.02.2022

EELBRONEERIMINE

BIRMA ringreis ja rannapuhkus

30.01.2022 - 15.02.2022

EELBRONEERIMINE

COSTA RICA - NICARAGUA ringreis ja rannapuhkus

01.02.2022 - 16.02.2022

EELBRONEERIMINE

USBEKISTAN - TADŽIKISTAN ringreis

21.04.2021 - 01.05.2021

1855

GRUUSIA ringreis

08.05.2021 - 16.05.2021

1030

ARMEENIA ringreis

12.05.2021 - 20.05.2021

1130

KÕRGÕSTAN - KASAHSTAN ringreis

28.08.2021 - 07.09.2021

1830

GRUUSIA ringreis

28.08.2021 - 05.09.2021

1035

USBEKISTAN - TADŽIKISTAN ringreis

08.09.2021 - 18.09.2021

1730

USBEKISTAN - TADŽIKISTAN ringreis PAMIIRIDEGA

08.09.2021 - 23.09.2021

2480

ASERBAIDŽAAN:ringreis

18.09.2021 - 26.09.2021

1050

NEPAL JA INDIA ringreis

01.10.2021 - 16.10.2021

2515

NEPALI ringreis

01.10.2021 - 09.10.2021

1785

JAAPAN

22.10.2021 - 31.10.2021

3195

LÕUNA-AAFRIKA VABARIIK ja SVAASIMAA ringreis

19.11.2021 - 05.12.2021

3050

UUS-MEREMAA - AUSTRAALIA: Sidney

16.01.2022 - 02.02.2022

EELBRONEERIMINE

LÕUNA-AAFRIKA VABARIIK ja SVAASIMAA ringreis

11.02.2022 - 27.02.2022

EELBRONEERIMINE

GUATEMALA - EL SALVADOR - HONDURAS - BELIZE ringreis

17.02.2022 - 06.03.2022

EELBRONEERIMINE

Seda tüüpi reisid puuduvad.

LENNUPILETID

01.01.2019 - 19.01.2038

Erinevad hinnad