Hind

HIND:
3190 € 1 koht kaheses majutuses tellimisel kuni 30.06.2024
LÕPPHIND: 3400 €

Reisi info

1.11 - 14.11.2024 KEENIA ringreis ja rannapuhkus
SAMBURU – SWEETWATER – AMBOSELI – LÄÄNE-TSAVO - MOMBASA RANNAPUHKUS

Reisi kava

1. päev   1.11    LEND TALLINN – ISTANBUSL - NAIROBI
Läbihinnaga pilet; reisijad ja pagas Nairobini välja:
TK 1422  Tallinn - Istanbul   12:40 - 17:20
TK 607    Istanbul - Nairobi  20:55 - 3:25 järgmisel päeval

2. päev   2.11    NAIROBI - SAMBURU    320 km     L/Õ
Saabumine Nairobisse. Sõit Samburu parki - u. 6 tundi sõitu+ mõned vahepeatused. Samburu on kuiv kohati liivane lagedam savanni-tüüpi park, kus elavad sebrad, jaanalinnud, võrk-kaelkirjakud, gerenukid, beisa antiloobid. Kus on palju rohusööjaid, siis seal on ka kiskjaid - lõvid-leopardid-gepardid. Lisaks veel hüään-koerad.
Lõunasöök ja seejärel pealelõunane loomavaatlussõit.
Majutus 2 ööd  Samburu Simba Lodge http://www.simbalodges.com/samburu-simba-lodge

3. päev   3.11   SAMBURU    H/L/Õ
Samburu on kuiv, kohati liivane lagedam savanni-tüüpi park, kus elavad sebrad, jaanalinnud, võrk-kaelkirjakud, gerenukid, beisa antiloobid. Kus on palju rohusööjaid - siis seal on ka kiskjaid-lõvid-leopardid-gepardid. Lisaks veel hüään-koerad. Läbi pargi voolab Ewaso Nyiro jäbi ning selle kallastel elab palju erinevaid linnuliike. Kuna park on kuiv-siis on loomad pideval söögi-joogi otsingul ehk loomad liiguvad palju. Muidu kui süüa-juua on rohkelt, redutavad loomad kuskil puude-põõsaste varjus ja näeb neid vähem.
Päev täis loomavaatlust.

4. päev   4.11    SAMBURU - SWEETWATER    134 km     H/L/Õ
Sõit Samburust Mount Kenya jalamil asuvasse Sweet Waters parki, kus elavad lisaks varem kohatud savanniloomadele ninasarvikud ja shimpansid. Päev täis loomavaatlust.
Majutus 1 öö Sweetwaters Serena Camp - luksuslik telkmajutus lõuna-, õhtu ja hommikusöökidega https://www.serenahotels.com/sweetwaters

5. päev   5.11    SWEETWATER - AMBOSELI    412 km     H/Õ
Sõit Sweetwateri pargist Amboselisse. Pikk sõidupäev, aga näeb ka kohalikku elu-olu.
Majutus 2 ööd õhtu-, lõuna- ja hommikusöökidega Ol Tukai Lodge Amboseli 4*   https://oltukailodge.com/

6. päev   6.11    AMBOSELI     H/L/Õ
Amboseli rahvuspark on tuntud oma elevantide rohkuse poolest. Taustaks on Aafrika kõrgeim tipp - lumine Kilimanjaro mägi. Amboselis tulevad allikate näol maapinnale Kilimanjaro liustiku- ja lumesulamisveed ning seetõttu koguneb siia palju rohusööjaid – erinevaid antiloope, sebrasid, pühvleid, kaelkirjakuid. Kuna rohusööjaid on nii palju, siis siin surevad nad sageli ka loomulikku surma; seetõttu on siin palju hüääne. Hüäänid on öise eluviisiga ja päeval neid tavaliselt ei näe; siin Amboselis on neid aga nii palju, et neid võib näha lausa päise päeva ajal teeseervas põõnamas. Märgadel aladel elavad lisaks elevantidele jõehobud. Mõlemaid võib näha nii kõrvuni poris sumpamas kui rohumaadel söömas.
Päev täis loomavaatlust. Hommikul tehakse esimene sõit; keskpäevaks tullakse tagasi hotelli- puhkus ja lõunasöök. Pealelõunal teine sõit sooserva, kus õhtupoolikul tulevad elevandikarjad soost välja ja liiguvad oma ööbimiskohtadesse.

7. päev   7.11    AMBOSELI - LÄÄNE - TSAVO    114 km     H/L/Õ
Lahkumine Amboselist ja sõit Tsavo Rahvusparki. Esmalt 14 km Amboseli pargis hommikust loomavaatlussõitu kuni väravani. Edasi 20 km asfalti ja 55 km kruusateid, mis läbivad kohalikke külasid ja põllumaid - nö. National Geographicu radadel - tegelik Aafrika elu. Seejärel sisenetakse Lääne-Tsavo rahvusparki ning järgmised 25 km sõidetakse pargis sees.
Parki sisenedes tehakse esimene loomavaatlussõit; lõunaks jõutakse majutuskohta, mille ees on loomade joogikoht - siin saab teha loomavaatlust oma rõdult/terrassilt kuskile minemata. Lõunasöök. Väike puhkus ja seejärel pealelõunane-õhtune loomavaatlussõit. Tsavo on suur aafrika savann, kus on olemas avatud tasandikud (rohusavann) elevantide-kaelkirjakute-sebrade ja orüksitega (orüks ehk beisa - suur antiloop), poolkõrb madala pinnakattetaimestikuga, puu-savann, teravatipulised Chyulu künkad ja mustad laavaväljad. Kui olete lugenud raamatut/näinud filmi “Out of Africa”/”Aafrika äärel”, siis justnimelt siin toimus osa tegevusest ning filmi looduses toimuvad osad filmiti samuti siin. Lääne-Tsavo on looduse ja vaadete poolest parkidest kõige ilusam; kuna siin on aga palju taimestikku, siis loomi näeb vähem kui Amboselis.
Tsavos asuvad Mzima allikad, millest Mombasa saab oma joogivee. Külastame allikaid -vaatame jõehobusid ja otsime krokodille
Majutus 1 öö ja õhtusöök Kilaguni Serena Safari Lodge 4* www.serenahotels.com/serenakilaguni/en/default.html

8. päev   8.11    LÄÄNE TSAVO - MOMBASA    305 km     H/Õ-AI
Hommikune 2-3 tunnine loomavaatlussõit (63 km mööda kruusateid) ja lahkumine pargist. Sõit Mombasasse rannapuhkusele (242 km asfalt-tee). Pealelõunal jõutakse rannahotelli.
Majutus 5 ööd Baobab Beach Resort 4*   www.baobab-beach-resort.com/eng

9-12. päev   9-10-11-12.11    RANNAPUHKUS     AI ehk “kõik hinnas”
5 päeva rannapuhkust Mombasas hommiku-, lõuna-ja õhtusöökidega. Ametlikult on toitlustuse nimetus All Inclusive ehk kõik-hinnas; mis tähendab 3x päevas toitlustamist, jooke (karastusjoogid, õlu, vein) söökide kõrvale ning mõningaid jooke (kokteilid, õlu, vein) söökidevahelisel ajal. Lisaks tee ja kohv ning söökidevahelised suupisted. Importalkohol on eraldi tasu eest. Täpsemalt toidu- ja joogikohtadest hotelli kodulehel http://www.baobab-beach-resort.com/eng/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Itemid=26

Mombasas on lumivalge liivaga rannad ning soe ookean. Lainetus on väike, sest eemal on koralliriff, mis peab suured lained kinni. Kohalikud paadimehed pakuvad erinevaid laevasõite- lühikesed sõidud klaaspõhjaga paadiga korallirifile kalu vaatama, poolepäevased lõbusõidud merele ja varahommikused kalapüügireisid - mida vaid soovite!

13. päev   13.11    MOMBASA - NAIROBI     AI/L
Viimane hommik rannas. Kõik-hinnas lõpeb lõunasöögiga. Peale lõunasööki transfeer lennuväljale ja lend Mombasa - Nairobi.
Transfeer lennujaama kõrval asuvasse hotelli ja majutus 1 öö Hilton Garden Inn Nairobi Airport 4* https://www.hilton.com/en/hotels/nboapgi-hilton-garden-inn-nairobi-airport/

14. päev   14.11    KOJU!
Transfeer lennuväljale. Lend
TK 608  Nairobi - Istanbul  04:55 - 11:30
TK1423  Istanbul - Tallinn  15:15 - 17:50

Hind sisaldab

• Lennukipilet ja lennuväljamaksud Tallinn- Istanbul-Nairobi-Istanbul-Tallinn
• Transfeer rannahotell-Mombasa lennuväli; Nairobi lennuväli-hotell-lennuväli
• Majutus 1 koht 2-kohalises toas
• Toitlustamine vastavalt programmile: rannapuhkusel kõik-hinnas, safaril 3x päevas, 5.11 hommiku- ja õhtusöök; 13.11 hommiku- ja lõunasöök
• Transport loomavaatluseks ja pildistamiseks kohandatud lahtikäiva katusega 6/7-kohalistes konditsioneerita 4x4 safariautodes
• Parkide sissepääsutasud (Samburu 2 x 70 USD, Sweetwater 110 USD, Amboseli 2 x 100 USD, Tsavo 100 USD)
• loomavaatlussõidud
• Ingliskeelne autojuht-loomagiid
• Eesti reisijuht reisi safari osal 2.11-8.11.2024, 1 saatja kogu rühmale

Hinnale lisandub

• K-ETA 30 USD
• Kindlustus
• Jootrahad
• Joogid lõuna- ja õhtusöökide juurde safaril

Miks valida see reis?

Mombasas on lumivalge liivaga rannad ning soe ookean. Lainetus on väike, sest eemal on koralliriff, mis peab suured lained kinni. Kohalikud paadimehed pakuvad erinevaid laevasõite- lühikesed sõidud klaaspõhjaga paadiga korallirifile kalu vaatama, poolepäevased lõbusõidud merele ja varahommikused kalapüügireisid - mida vaid soovite!

Vaktsineerimine

Soovituslik vaktsineerimine: kollapalavik

Viisa info

Keenia-ETA (elektroonilise reisiloa) taotlemiseks vajalikud dokumendid ja tegevused:
- kehtiv pass
- sisestada nõutavad passi- ja isikuandmed
- sisestada nõutavad täiendavad andmed sugulaste/lähedaste kohta
- sisestada nõutavad KEENIAS reisimise ja majutumise andmed
- täita tollideklaratsioon
- täita tervisedeklaratsioon
- kindlustuse deklaratsioon
Laadida üles:
- värviline dokumendifoto
- värviline passi isikuandmetega lehtede skaneering
- lennubroneering
- majutuste kinnitused Keenias
- tasuda netis viisa riigilõiv (riigilõiv ja teenustasud võivad muutuda)

Andmed seisuga 5.01.2024

Ametlik KEENIA-ETA viisa info:
https://www.etakenya.go.ke/en

Üksikkohad

Müüme oma reisidele ka üksikuid nais- ja meeskohti eeldusel, et samale reisile registreerib teine samast soost reisija, kes on nõus majutust jagama.

Nais/meeskohtasid saab tellida kuni 65 päeva reisi väljumiseni. Kui reisi väljumiseni on jäänud vähem kui 65 päeva, siis enam uusi nais/meeskohtade tellimusi esitada ei saa, vaid uus üksikkoht tuleb osta koos ühese toa lisatasuga. Küll saab 65 -21 päeva reisini tellida nais/meeskohtasid neile reisidele, kus mõni naine/mees on juba reisikaaslase ootel.

Kui 21 - 30 päeva (sõltuvalt reisist) enne reisi pole reisile registreerinud teist samasoolist reisijat, kes sooviks majutust jagada, tagastab reisikorraldaja reisijale kogu ettemaksu ja tühistab tellimuse VÕI reisija tasub ühese toa lisamaksu ja reisib üheses toas.

Kui reisija on ostnud üksiku nais/meeskoha ning sooviks enne reisi suhelda oma toanaabriga, siis palume reisijal anda oma kirjalik nõusolek enda andmete edastamiseks toanaabrile. Ilma reisija kirjaliku nõusolekuta me reisija andmeid toakaaslasele ei väljasta. Kes soovib oma kontaktandmed: nimi – meil – telefon edastada, siis teeme seda 2 nädalat enne reisi.  Samas ei saa me kohustada toanaabrit enne reisi suhtlema.

Keenia – safari ja rannapuhkus

1 november

 – 

14 november 2024

3190 €

Sihtpunkt: Keenia
Kestvus: 14 päeva
Reisi tüüp: Puhkuse ja ringreis
Print

Kiire info

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Sarnased reisid

omaan-ringreis-ja-rannapuhkus-1_8
2395 €
12 märts 2025

 – 

23 märts 2025
Omaan
12 päeva
vietnam-loodusringreis-ja-rannapuhkus-1_1

Alates

1540 €
13 märts 2025

 – 

28 märts 2025
Saigon, Vietnam
16 päeva
jordaania-ringreis-ja-rannapuhkus-1_11
1925 €
8 aprill 2025

 – 

17 aprill 2025
Jordaania
10 päeva

Ole kursis oma reisiga!

Kui oled reisi tellinud, sisestage siia oma arve-reisilepingul olev reisi ID. Sisestage see ID siia, et näha kogu reisiga seotud infot korraga.