Hind

3225 € /1 reisija 2ses majutuses tellimisel kuni 30.06.2024
LÕPPHIND: 3395 € /1 reisija 2ses toas
390 € ühese toa lisamaks (11 ööd)
3s reisija lisavoodis: soodustust ei ole

Reisi info

17.04-1.05.2025 Hiina: Tiibet ja Xian. Tiibet: mäed-kloostri-budism-ajalugu. Dalai lama - budismi ja Buda kehastus. Xian - terrakottasõdurid, vanad arhitektuurimälestised, uued linnaosad, pompöössed taristuehitused. See on reis neile, kes on Hiina tavalised kohustuslikud vaatamisväärsused üle vaadanud ja nüüd tahavad näha midagi väga teistsugust.

Reisi kava

1. päev   17.04   Lend Tallinn - Istanbul
Piletite registreerimine algab 3 tundi enne väljalendu.
TK 1424   Tallinn - Istanbul   18:40 - 23:20

2. päev   18.04    Istanbul - Peking
TK 88   Istanbul - Peking   01:35 - 15:35
Saabumine Pekingisse, transfeer hotelli.
Majutus 1 öö lennuvälja lähedases hotellis Ramada by Wyndham Beijing Airport https://www.wyndhamhotels.com/ramada/beijing-china/ramada-by-wyndham-beijing-airport/overview

3. päev   19.04    Peking - Lhasa     H/L
Transfeer hotelli transpordiga lennuväljale ja lend Peking – Lhasa:
CA4123   12:35 - 16:50
Sõit lennuväljalt Lhasa kesklinna.
Lõunasöök.
Lhasa paikneb 3650 m kõrgusel ning pealelõunal on vaba aeg kõrgusega kohanemiseks. Selleks on hea omal käel hotelli ümbruses jalutada ja soovi korral võib kohalikult turult läbi astuda.

Esimesel päeval Lhasasse saabumisel on kõigil natuke imelik/teistmoodi/harjumatu olla. Kes tunneb end kui lainetel õõtsuvas paadis. Kellel on pohmelli tunne. Ja kellel lihtsalt pea valutab.

Aga järgmiseks päevaks läheb see enamusel üle. Kellel üle ei lähe, peab rohtu võtma. Kõigepealt tavaline Ibumax. Kui sellest ei piisa, siis tuleb võtta kodunt kaasa võetud spetsiaalset retseptiravimit DIACARB, mida saab välja kirjutada iga perearst ja mis maksab mõne €. Kes ravimit kodunt kaasa ei võta, siis Lhasas saab seda osta apteegi käsimüügist.

Majutus 3 ööd Lhasa U-Tsang Hotel 4* https://www.chinaholiday.com/cheap-hotels-lhasa/lhasa-manasarovar-hotel-lhasa.html

4. päev   20.04    Potala palee, Jokhangi tempel ja Barkori tänav     H/L
Ekskursioon Lhasa kõrgeimale tipule ehitatud dalai-laama elukohta Potala Paleesse, mis on 13 korrust kõrge ja rohkem kui 1000 toaga. Alates 1959 aastast, kui dalai Laama põgenes Tiibetist, on paleest saanud muuseum, kus peetakse ka koosolekuid ja religioosseid kombetalitusi.
Lõunasöök.
Jokhangi klooster on Tiibeti vaimne keskus ja miljonite palverändurite sihtkoht. Templi vanimad osad on pärit 7ndast sajandist. Jokhangi templit ümbritseb Barkori tänav, mis on täis suuremaid ja väiksemaid poode, lette ning tänavakaubitsejaid; sealt leiab nii suveniire turistidele kui ka tiibetlastele vajalikke igapäevakaupu.

5. päev   21.04    Gandeni klooster ja Norbulingka palee     H/L
Gandeni klooster aastast 1409, mis on üks Lhasa 3st kuulsaimast kloostrist ning Tiibeti budismi gelug-pa sekti põhitempel. Pealelõunal Norbulingka ehk juveelipark, kunagine Dalai Laamade suvepalee, kus on mitmed paleed ja kabelid.

6. päev   22.04    Lhasa - Samje klooster - Hepo Ri mägi - Chimpu koopad - Tsedang    160 km     H/L
Sõit Tsedangi, Tiibeti suuruselt 3ndasse linna.
Teel külastatakse Tsangpo jõe põhjakaldal asuvat rohkem kui 1200 aasta vanust Tiibeti vanimat kloostrit - Samje kloostrit. Esmalt ringkäik kloostris, seejärel kloostrist idasse jääv palvelippude ja viirukipõletiga Hepo Ri mägi, mille tipust avanevad kaunid vaated ümbruskonnale. Järgmisena paar tundi kõndimist Chimpu koobastesse. Neis koobastes jagati budismi algtõdesid juba enne kloostrite rajamist ning budistide tagakiusamise perioodidel.
Peale koopaid tund aega bussisõitu Tsedangi.
See on pikima kõndimisega päev ja hea vaheldus bussisõitudele ja „tembeldamisele“.
Majutus 2 ööd Tsedang Yalonghe Hotel 4*

7. päev   23.04    Yumbulakangi palee ja Tradruki klooster     H/L
Päev Tsedangis ja selle ümbruses.
Yumbulakang on Tiibeti esimene ehitis ja esimese Tiibeti kuninga, Nyatri Tsenpo, palee. Ringkäigu parim osa on ilmselt jalutuskäik ümber palee, sest siit avanevad ilusad vaated Yarlungi orule.
Tradruki klooster on väidetavalt vanim geomantiline ehk maa-uurimise tempel. 8. sajandil oli ta 1 kolmest kuninglikust kloostrist. Aegade jooksul on klooster korduvalt kannatada saanud ja uuesti üles ehitatud; praegune versioon pärineb 1980ndatest aastatest.
Pealelõunal vaba aeg omal käel kesklinnaga tutvumiseks.

8. päev   24.04    Tsedang - Yamdroki järv - Shigatse    403 km     H/L
Maaliline sõit Gyantsesse. Peale 3 ja poole tunnist sõitu ületatakse 5030 m kõrgune Kamba La kuru, millelt avanevad uhked vaated Yamdroki järvele, Nojin Gangzang (7191m) ja Jangzang Lhomo (6324m) lumistele tippudele.
4441m kõrgusel asuv ja lumiste mäetippudega ümbritsetud Yamdrok ehk Türkiisjärv on üks 3st pühast Tiibeti järvest ja suurim veelindude elupaik.
Pealelõunal saabumine Gyantse`sse, mis on vana Tiibeti linn 14-15. saj-st pärit kindluste ja templitega; hilisemal ajal tuli Gyantsest Briti ja Indiaga kauplemise keskus.
Päikeseloojangu ajal külastatakse siin Pelkor Chode kloostrit ja Kumbumi stuupat (100-tuhande buddha pagood), mis on Tiibeti austatuim stuupa.
Veel tund sõitu ja õhtul jõutakse Shigatsesse, Tiibeti suuruselt 2se linna.
Majutus 2 ööd Shigatse Qo Mo Lang Zong hotel (linna parim hotell, oma ingliskeelne koduleht puudub).

9. päev   25.04    Sakya klooster    260 km     H/L
Sõit Shigatsest 130 km kaugusel asuvasse Sakya kloostrisse. Sakya tähendab tõlkes “hall” või “kahvatu” muld, sest maapind Sakya ümbruses on omapärast kahvatuhalli värvi. 1073 aastal rajatud klooster on esimene Sakya sekti klooster ja õpetuse keskus.
Mongoli arhitektuuriga klooster erineb teistest kloostritest- kloostri müürid on värvitud punase, valge ja halli triibuliseks, mis kujutavad Manjurshri`t, Avalokiteshvara`t ja Vajrapanit.

10. päev   26.04    Tasilumphu klooster - Lhasa    272 km     H/L
Hommikul Gulugi (kollase) sekti Tashilumphu klooster, mis on pancheni laama, Tiibetri tähtsuselt teise vaimse juhi, valitsuskoht. Klooster on ehitatud 1447 ja seda peetakse Tiibeti 6 tähtsaima kloostri hulka kuuluvaks. Siin kloostris hoitakse hiiglaslikku kullatud tuleviku- (Maitreya) Buddha kuju, mis on kogu Hiina suurim taoline kullatud kuju ja siin on 4nda panchen laama rohke kulla ja juveelidega haud. Tiibeti budismis on pancheni laama Maitreya Buddha reinkarnatsioon.
Seejärel Shigatse vanalinn värviliste tiibeti majade, turgude ja tänavakaubandusega.
Pealelõunal sõit tagasi Lhasasse.
Majutus 1 öö Lhasa U-Tsang Hotel 4*.

11. päev   27.04    Lhasa - Xian rongisõit    2864 km     H
Transfeer raudteejaama ja algab 2 päeva/ 1 öö pikkune rongisõit Lhasast Xiani.
Kell 10:00 transfeer jaama. 11:50 väljub rong Z166/11:50 - 20:38+1 (ehk järgmisel päeval) 4-kohalised kupeed.
Algab maailma üks maalilisemaid rongisõitusid Tiibeti mägismaal 3000-5000 meetri kõrgusel.
Lhasa vahet sõitvad kiirrongid pole lihtsalt tavalised kaugsõidurongid, vaid hiinlaste järjekordne ehituse- ja insenerioskuste ime. 1ne rongisõidu päev Lhasast Golmundisse pakub ühe rekordi teise järel: maailma kõrgeim reisijateveo raudtee (kõrgeim punkt - 5072m), maailma kõrgeimal paiknev raudteetunnel (4905m), 80% raudteest on kõrgemal kui 4 km, üle poole raudteest asub igikeltsal ja on ehitatud vaiadele. Taolise raudtee ehitamist pidasid asjatundjad võimatuks, kuid hiinlased said sellega hakkama.
Kõrgmäestikutõve vältimiseks on rong varustatud 2 täiendava hapnikusüsteemiga - Lhasast Golmundini varustatake kogu rongi koditsioneerisüsteemi kaudu täiendava hapnikuga ning veel on kõigile reisijatele nende istekohtadel või kupeedes individuaalsed hapnikumaskid, mida võib soovi korral kasutada.
Rongis on vagunid istekohtadega, platskaardikohad ja kupeedega pehmed magamisvagunid. Meie kohad on pehmes magamisvagunis.
Rongi kiirus sirgetel lõikudel on 120-130 km/tunnis. Teel teeb rong mitmeid peatuseid ning nende jooksul saab rongist välja astuda ning perrooni kaupmeestelt söögi-joogipoolist osta.
Rongisõit toitlustamist ei sisalda, kuid rongis on olemas restoranvagun ja baar; igas vagunis kuuma vee boiler, millest saab kuuma vett tee-kohvi ning soovi korral nuudliroogade jaoks.

12. päev   28.04    Lhasa - Xian rongisõidu 2ne päev
Rahulik päev rongis, kus saab vaadata akna taga mööduvaid hiina maastikke, linnasid ja külasid. Hea viis maad näha ja uue kogemuse võrra rikkam.
20:38 saabumine Xiani, transfeer hotelli.
Majutus 2 ööd Ramada by Wyndham Xian Bell Tower Hotel 4*  https://www.wyndhamhotels.com/ramada/xian-china/ramada-bell-tower-hotel-xian/overview

13. päev   29.04    XIAN – linnaekskursioon ja terrakottasõdurid     H/L
Xian´i linnaekskursioon, mille käigus külastatakse Metshane Pagoodi ja vana linnamüüri. Suur Metshane Pagood pärineb 652 aastast ning siin säilitatakse sanskriti keelest tõlgitud suutraid. Erinevalt paljudest teistest kohtadest on 1370ndal aastal ehitatud Xiani linnamüürid säilinud algsel kujul ja ümbritsevad 14 km-se ristkülikuna vanalinna ning mitmed müüriosad on külastajatele avatud ning nende otsa saab ronida. Lõunasöök ekskursiooni jooksul.
Terrakotta sõdurid asuvad linnast 28 km kaugusel. Terrakota sõdurid avastati 1974 aastal ja tegemist on kollasest savist voolitud armeetäie elusuuruses sõdalastega, kes kaitsesid 2200 aastat tagasi Hiina ühendanud despootliku valitseja Qin Shi Huangdi hauda. Kokku on seal 7000 relvastatud sõduri, vibuküti ja hobuse savikuju, mis olid algselt ka värvitud.
Keraamikatöökoja külastus tagasiteel linna.

14. päev   30.04    XIAN - PEKING     H/Õ
Transfeer raudteejaama ja kiirrongiga Xianist Pekingisse:
G872 12:12 - 16:32
Õhtusöök Pekingis, seejärel lennuväljale ja algab kodutee.

15. päev   1.05    Peking – Istanbul - Tallinn
TK 89    Peking - Istanbul   00:10 - 05:35
TK1421  Istanbul - Tallinn  08:10 - 10:40

Hind sisaldab

- lennukipiletid Tallinn - Istanbul - Peking – Istanbul – Tallinn
- lennuväljamaksud 514 € (seisuga 20.05.2024)
- rongipilet Lhasa – Xian - 1 koht 4ses kupees
- rongipilet Xian-Peking turistklassis
- majutus 11 ööd reisikavas toodud enamasti 4* hotellides või kohalikus parimas hotellis kahekohalistes tubades
- 11 hommikusööki H
- 9 lõunasööki L
- 1 õhtusöök Õ
- eestikeelne ekskursiooniprogramm ja  KÕIK PROGRAMMIS MÄRGITUD SISSEPÄÄSUDE TASUD
- kohalik inglise keelt kõnelev giid
- eesti reisijuht sihtkohas, kes tõlgib ekskursioonid eesti keeled
- Tiibeti reisiluba
- hinnad põhinevad kursil 1USD = 0,93 €

Hinnale lisandub

- Hiina viisa (45 €)
- Reisikindlustus vajadusel
- Jootrahad teenindajatele (kohalik giid ja bussijuht)

Miks valida see reis?

Tiibet on ametlikult Hiina ja ei ole ka Hiina, pigem on Tiibet ... ikka Tiibet. Ajalugu on selline, et meie eestlastena  saame nende minevikust aru.
Loodus on eriline ja väga teistsugune (ikkagi kõrged mäed!). Arhitektuur õhkab minevikku ja budistlikku ajalugu. Samas on sisse imbunud kaasaegsed ehitised/objektid ja minevik taandub tuleviku ees.
Tiibeti külastamine on olnud mõni aeg võimatu, aga nüüd on taas avatud. Seega neil, kellel huvi, tasuks ära käia.
Tiibet on neile, kes otsivad eksootikat ja midagi erilist. Ei sobi neile, keda peibutavad suurlinna tuled, ostukeskused ja moodne eluviis.

Mida arvestada sellel reisil

NB! Mõned omapärased piirangud Hiina rongi- ja lennusõidul:
Tiibeti rongisõidul ei tohi pagasis (ei käsipagasis ega kohvris) olla ühtegi nuga. Hiinas/Hiinast lennates ei tohi ei käsi- ega äraantavas pagasis olla tikke ega välgumihkleid;
Tiibet on kõrgel mägedes ja see vajab meiesugustel aklimatiseerumist.

Hõredas õhus on raskem kõndida, iga trepp võtab hingeldama....aga kiiret pole meil kuskile. Õhtuti on siin pikalt valge ja programm pole meil liigselt tihe.
Kaasas võiks igaks juhuks olla ka mäestikuhaiguse vastased ravimid.

Vastutasuks kohanemisraskuste eest pakub Tiibet seda, mida muidu raske leida - tõelist ehedust ja rahvuslikku koloriiti. Uhkeid vaateid ja kaduvat maailma.

Alkoholiga tasub olla ettevaatlik (vähemalt alguses).
Ilm on heitlik - põhjuseks taas kõrgus üle merepinna.
Toit on natuke harjumatu ka neile, kes hiina sööke hindavad.

Viisa info

HIINA VIISA TAOTLEMINE
Viisa jaoks on vajalikud:
- pass, mis kehtib veel vähemalt 6 kuud viisa taotlemise hetkest alates
- viisataotlus
- koopia passi isikuandmetega lehtedest
- dokumendifoto 35 x 48 mm (sama foto, mis on taotlusel)
- reisikava koos lennukipiletite broneeringu ja majutuste kinnitustega
- Viisa taotlemiseks tuleb täita netis taotlus (inglise või hiina keeles): https://cova.mfa.gov.cn/qzCoCommonController.do?show&pageId=001&locale=en_US
Täidetud taotlus tuleb välja printida (8 lk)
- seejärel viiakse kokkulepitud ajal saatkonda pass, taotlus, foto, reisikava, lennukipiletite broneering, majutuste kinnitused

Üksikkohad

Müüme oma reisidele ka üksikuid nais- ja meeskohti eeldusel, et samale reisile registreerib teine samast soost reisija, kes on nõus majutust jagama.

Nais/meeskohtasid saab tellida kuni 65 päeva reisi väljumiseni. Kui reisi väljumiseni on jäänud vähem kui 65 päeva, siis enam uusi nais/meeskohtade tellimusi esitada ei saa, vaid uus üksikkoht tuleb osta koos ühese toa lisatasuga. Küll saab 65 -21 päeva reisini tellida nais/meeskohtasid neile reisidele, kus mõni naine/mees on juba reisikaaslase ootel.

Kui 21 - 30 päeva (sõltuvalt reisist) enne reisi pole reisile registreerinud teist samasoolist reisijat, kes sooviks majutust jagada, tagastab reisikorraldaja reisijale kogu ettemaksu ja tühistab tellimuse VÕI reisija tasub ühese toa lisamaksu ja reisib üheses toas.

Kui reisija on ostnud üksiku nais/meeskoha ning sooviks enne reisi suhelda oma toanaabriga, siis palume reisijal anda oma kirjalik nõusolek enda andmete edastamiseks toanaabrile. Ilma reisija kirjaliku nõusolekuta me reisija andmeid toakaaslasele ei väljasta. Kes soovib oma kontaktandmed: nimi – meil – telefon edastada, siis teeme seda 2 nädalat enne reisi.  Samas ei saa me kohustada toanaabrit enne reisi suhtlema.

HIINA: Tiibet ja Xian

17 aprill

 – 

1 mai 2025

3225 €

Sihtpunkt: Hiina
Kestvus: 15 päeva
Reisi tüüp: Ringreis
Print

Kiire info

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Sarnased reisid

aserbaidaanringreis_6
EELBRONEERIMINE
11 mai 2025

 – 

18 mai 2025
Aserbaidžaan
10 päeva
2e02c90aa7913ae7829516f97ba94bb1df2ef0e6
EELBRONEERIMINE
20 aprill 2025

 – 

1 mai 2025
Jaapan
12 päeva
usbekistan-tadikistanringreis-1_14
EELBRONEERIMINE
20 aprill 2025

 – 

1 mai 2025
Tadžikistan, Usbekistan
12 päeva

Ole kursis oma reisiga!

Kui oled reisi tellinud, sisestage siia oma arve-reisilepingul olev reisi ID. Sisestage see ID siia, et näha kogu reisiga seotud infot korraga.