ASERBAIDŽAAN
print
ASERBAIDŽAAN:ringreis
26.04.2023 -> 03.05.2023

EESTI KEELES.  EESTI GRUPP. HIND LÕPLIK - SISSEPÄÄSUD VAATAMISVÄÄRSUSTELE JA SÖÖGID SISALDUVAD HINNAS.
MINIMAALNE GRUPI SUURUS 12 REISIJAT, MAKSIMAALNE 22 

26.04 - 3.05.2023 ASERBAIDŽAANI RINGREIS: Baku – Gobustan - Absheron – Sheki

 

 

HIND:
1170 €/reisija tellides kuni 15.12.2022
LÕPPHIND: 1325 €/reisija

 

1. päev   26.04    Tallinn – Istanbul - Baku
Tallinn – Istanbul TK1422 12:25 - 15:45
Istanbul – Baku TK 334 17:25- 21:05
Transfeer hotelli.
Majutus 4 ööd hotellis Baku Boutique Hotel 4* - hotell kesklinnas; ligiduses söögikohad ja kaubandus https://boutiquehotelbaku.com/ 

2. päev 
 27.04    Baku: uus linn ja vanalinn     H/L
Baku linnaekskursioon. Linn, kus kohtuvad kaasaegne ja iidvana, traditsiooniline ja ebatavaline.
Esmalt kaasaegne Baku - Nagornõi ehk Mäetipu park, mille vaateplatvormilt avanevad vaated allpool laiuvale rohelisele linnale ning Baku lahele.
Vanalinn - Icheri Sheher
Icheri Sheher`it nimetatakse sageli kindluseks, kuna see on ümbritsetud hästi säilinud kaitsemüüriga, kus on praeguseks säilinud 25 torni ning 5 väravat. Müüride sisse jääb kunagine linn- paleekompleks ja hauakamber, mosheed ja minaretid, karavansaraid ja saunad/hamamid. Tänaseni on säilinud umbes pooled hoonetest, teistest on järel varemed. Asustus oli tollal väga tihe, hooned külg-külje kõrval. Aialapid taskurätisuurused ning tänavad kitsad ja käänulised. 15. sajandil koliti pealinn Shemakhast Bakuusse ning kuni 19.sajandini püsis Baku müüride vahel; alles peale naftabuumi kasvas linn Icheri Sheheri müüride vahelt välja.
Lõunasöök vanalinnas.

3. päev   28.04    Tuletempel Ateshgyah ja põlev mägi Yanardagh     H/L
Igavese tule tempel - Ateshgyah – on ilmselt Aserbaidžaani tuntuim maamärk. Bakust 30 km kaugusel on piirkond, kus looduslik maagaas immitseb maapragudest välja ja kokkupuutel õhuhapnikuga süttib põlema. 17-18. sajandil ehitati siia praegune tempel, kuigi tulekummardajate palvekohana on seda kasutatud juba aegade algusest saadik.
Peale islami saabumist tulekummardajate tempel lõhuti ja lammutati ning tõsiusksed tulekummardajad rändasid siit minema praeguse India aladele, kus nad said oma usku edasi praktiseerida. Kuid 15-17. sajandil tulid paljud koos India kaupmeeste karavanidega tagasi palverännakule oma esivanemate sünnimaale ning india kaupmehed ehitasid 100 aasta jooksul igavese tule juurde templi. Siis lisati siia juurde veel karavansarai ning nii tekkiski terve kompleks, mis sai oma praeguse väljanägemise 19.sajandil. Keskseks kohaks on kaevu meenutav altar, kus põleb igavene tuli.
Põlev mägi Yanardagh on mäeküngas, mille külgedelt immitseb välja maagaas, mis juba iidsetest aegades põleb umbes meetrikõrguste ja 10 meetri pikkuste tulekeeltena.
Tagasi Bakusse. Heydar Aliyevi keskus, mis on linna üks moodsamaid ja tuntumaid hooneid.

4. päev   29.04    Gobustani kaljumaalingute kaitseala. Tuledesäras õhtune Baku     H/L
Gobustani kaitseala on Bakust 60 km kaugusel Suur-Kaukasuse mäestiku ja Kaspia mere vahel. Siin on iidsed kaljumaalingud-piktogrammid ja petroglüüfid. Need vanad maalingud näitavad kunagiste asukate maailma, tavasid ja majandust. Samuti loodust ja toonast looma-linnuriiki. Kaljumaalingute vaatamisele eelneb temaatilise muuseumi külastus.
Seejärel muda-vulkaanilise ala külastus. Siin on 300 maailma hinnanguliselt 700st podisevast muda-vulkaanist.
Tagasiteel Bibi Abyati moshee. Algselt ehitati mošee siia 13. sajandil, kuid see hävitati bolševike poolt 1936 aastal. Praegune ehitis pärineb 1990ndatest aastatest; lisaks pühakojale on siin iidsed pühakute hauad. Bibi Abyati kompleks on moslemite vaimseks keskuseks ning Aserbaidzaani islami arhitektuuri pärliks.
Maailma esimese kaasaegse naftapuuraugu koht Bakuu eeslinnas, mis rajati Bibi-Eibat naftaväljale 1846 aastal.
Lõunasöök Kaspia mere ääres kalarestoranis.
Õhtul ekskursioon tuledesäras linnas. Mõnes kohas on päevasel ajal juba käidud, kuid õhtul valgustatuna on pilt hoopis teine.
Esmalt taas Nagornõi ehk Mäepargi vaateplatvorm ning vaade alla õhtusele linnale. Järgmisena Baku Boulevard, mis on 16 km pikkune mereäärne kaunilt valgustatud purskkaevudega kaldapealne park, mida kutsutakse ka nimega “Baku teemantkee”. Lõpetuseks rahvarohke linna peatänav Torgovaja, mis on ääristatud uhkete majade, kinode, parkide, kaasaegsete poodide ja mälestusmärkidega. Tagasi hotelli.

 

5. päev   30.04    Diri-Baba mausoleum - Samaxi – Lahichi - Ismaili    H/L
Esimene peatus Bakust 90 km kaugusel Diri-Baba mälestusmärgi juures. See on 15. sajandist pärit 2-korruseline mošee-mausoleum, kuhu on väidetavalt maetud pühak Diri-baba. Mausoleum on osaliselt kaljusse raiutud ning jätab omapärase “rippuva” mulje.
Veel 32 km sõitu ja jõutakse Samaxisse. Samaxi on üks Aserbaidžaani vanimaid linnu, mis on tekkinud 5. sajandil e.m.a. 9-16 sajandil oli ta Shirvani šahhiriigi pealinnaks; siit läks läbi siiditee, mis tegi linnast tähtsa kaubanduskeskuse. Linn oli Iraani, Araabia, Kesk-Aasia, Venamaa, India ja Lääne-Euroopa kaupmeeste kohtumispaigaks, siin kaubeldi ja omati siiditööstuse ja vaibakudumise töökodasid-vabrikuid. Lisaks õitses ka kultuur ja teadus. Vanalinnas külastatakse linna suurimat vaatamisväärsust Juma mosheed, mis on Kaukasuse suurim ja üks vanimaid, pärit aastast 744.
Meyseri veinitööstus; veinide proovimine.
Lõunasöök.
Järgmine peatus on Lahichi küla, mis on pärit 5. sajandist ja saanud alguse samanimelisest hõimust, kes rändas 4-5. sajandil siia praeguse Iraani aladelt. Siin on säilinud vanad msošeed ja saunad/termid, keskaegne veevarustuse- ja kanalisatsioonisüsteem. Kohalikud tegelevad vanade käsitöödega - sepa- ja köösneritööd, vaibakudumine ning põllumajandusega. Külas on palju käsitöökodasid ja suveniiripoode - jalutuskäik külas ning vaba aeg ostlemiseks. See on üks parimaid kohti suveniiride, siiditoodete, maitseainete ostmiseks.
Sõit Ismayili.
Majutus Ismayilis 1 öö Ismayilli Resort Hotel 4*   http://www.ismayilliresorthotel.az/ 

 

6. päev   1.05    Ismaili – Sheki - Baku     H/L
Sõit Shekisse (2 tundi), mis on üks Aserbaidžaani vanimaid ja kuulsamaid linnasid. Ta asub 700 m kõrgusel mägede vahel ning oli oluliseks peatuspaigaks Siiditeel. Esmalt külastatakse freskode ja kaunilt nikerdatud akendega khaanide Suvepaleed. Seejärel 2 töökoda: "Shebeke" ehk värviliste vitraažakende töökoda ning kohaliku maiuse "Sheki Pahlava” töökoda.
Ekskursioon jätkub sõiduga 7 km kaugusele Kishi külasse, kus külastatakse Albaania kirikut. See kirik olevat Kaukasuse vanim kristlik kirik (19. sajandi keskel anti endised Albaania kirikud Armeenia kiriku alluvusse). Piirkonnas elasid udid, keda peetakse vanade albaanlaste järglasteks ning nende kultuur ja kirikut ümbritsevad matmispaigad erinevad suuresti muu rahva tavadest.
Sõit tagasi Bakuusse.
Majutus 2 ööd Baku Boutique Hotel 4* - https://boutiquehotelbaku.com/ 

 

7. päev   2.05    Baku     H
Vaba päev Bakus. Südaööl transfeer Baku lennuväljale (u. 30 min).

 

8. päev   3.05    Baku – Istanbul - Tallinn
Baku - Istanbul     TK 339    02:35 - 04:45
Istanbul - Tallinn   TK1421   08:30 – 11:35

 

Hind sisaldab:
• Turkish Airlines liinilennud, pagas 30 kg
• Lennuväljamaksud 264 € (seisuga 1.07.2022)
• Majutus 1 koht 2ses toas 3 ja 4* hotellides
• Hommikusöögid 12 hommikul
• Programmis märgitud lõunasöögid (6)
• Veinide proovimine (1 kord)
• Programmis märgitud ekskursioonid ja transfeerid konditsioneeritud transpordivahendis (buss/väikebuss vastavalt teedele)
• KÕIK PROGRAMMIS MÄRGITUD KÜLASTUSTE SISSEPÄÄSUTASUD
• kohalik inglise keelt kõnelev giid
• Eesti reisijuht ringreisil kuni Shekini, kes tõlgib ekskursioonid Eesti keelde
• Hinnad põhinevad kursil 1USD = 0,95 EUR
See reis on osa Aserbaidzaan-Gruusia reisist ja tehtud neile, kes hiljuti Gruusias käinud ja tahavad piirduda ainult Azerbaidzaniga. Shekist tagasi on pikk bussisõit Bakuusse ilma giidi ja reisijuhita, sest mõlemad jätkavad reisi Gruusia suunas.

 

Hinnale lisandub:
• Fotoaparaadi-videokaamera tasud mõnedel vaatamisväärsustel
• Jootrahad
• Aserbaidžaani elektrooniline viisa

 


COVID-19 TINGIMUSED RIIKI SISENEMISEKS:
ASERBAIDŽAANI lubatakse siseneda:
1. Täielikult vaktsineeritud isikud 
2. Isikud, kes on koroonaviiruse läbipõdenud ja tervenenud;


Riikidesse sisenemise COVID-19 INFO muutub pidevalt, siis soovitame jälgida hetke seisu maailmas alljärgnevalt lingilt:
https://www.iatatravelcentre.com/world.php 


Müüme oma reisidele ka üksikuid nais- ja meeskohti eeldusel, et samale reisile registreerib teine samast soost reisija, kes on nõus majutust jagama
 

Nais/meeskohtasid saab tellida kuni 65 päeva reisi väljumiseni. Kui reisi väljumiseni on jäänud vähem kui 65 päeva, siis enam uusi nais/meeskohtade tellimusi esitada ei saa, vaid uus üksikkoht tuleb osta koos ühese toa lisatasuga. Küll saab 65 -21 päeva reisini tellida nais/meeskohtasid neile reisidele, kus mõni naine/mees on juba reisikaaslase ootel.

Kui 21 - 30 päeva (sõltuvalt reisist) enne reisi pole reisile registreerinud teist samasoolist reisijat, kes sooviks majutust jagada, tagastab reisikorraldaja reisijale kogu ettemaksu ja tühistab tellimuse VÕI reisija tasub ühese toa lisamaksu ja reisib üheses toas.

Kui reisija on ostnud üksiku nais/meeskoha ning sooviks enne reisi suhelda oma toanaabriga, siis palume reisijal anda oma kirjalik nõusolek enda andmete edastamiseks toanaabrile. Ilma reisija kirjaliku nõusolekuta me reisija andmeid toakaaslasele ei väljasta. Kes soovib oma kontaktandmed: nimi – meil – telefon edastada, siis teeme seda 2 nädalat enne reisi.  Samas ei saa me kohustada toanaabrit enne reisi suhtlema. 


 

 HIND:
1170 €/reisija tellides kuni 15.12.2022
LÕPPHIND: 1325 €/reisija

Broneeri reis
Võtame teiega hiljemalt 24 tunni jooksul ühendust.
Reis: ASERBAIDŽAAN:ringreis
Kuupäev: 26.04-03.05.2023

Sarnased Reisid

GRUUSIA ringreis
02.09 - 12.09.2023

1245

GRUUSIA ringreis
09.05 - 19.05.2023

1205

LÕUNA-AAFRIKA VABARIIK ja SVAASIMAA ringreis
27.01 - 12.02.2023

3290

FILIPIINID: ringreis ja rannapuhkus

19.01.2023 - 03.02.2023

2850

FILIPIINID, ringreis ja rannapuhkus

02.02.2023 - 17.02.2023

VÄLJA MÜÜDUD

KEENIA safari ja rannapuhkus

14.02.2023 - 25.02.2023

2595

VIETNAM: Saigon ja rannapuhkus

17.02.2023 - 04.03.2023

VÄLJA MÜÜDUD

VIETNAM: loodusringreis ja rannapuhkus

21.02.2023 - 08.03.2023

VÄLJA MÜÜDUD

TANSAANIA: Sansibar - ringreis ja rannapuhkus

22.02.2023 - 07.03.2023

VÄLJA MÜÜDUD

SRI LANKA ringreis ja rannapuhkus

23.02.2023 - 10.03.2023

alates 2290

TANSAANIA: Sansibari ringreis ja rannapuhkus

24.02.2023 - 09.03.2023

VÄLJA MÜÜDUD

MALAISIA ringreis ja rannapuhkus Borneol

04.03.2023 - 19.03.2023

2635

VIETNAM: Saigon ja rannapuhkus

07.03.2023 - 21.03.2023

VÄLJA MÜÜDUD

VIETNAM: klassikaline ringreis ja rannapuhkus

11.03.2023 - 26.03.2023

VÄLJA MÜÜDUD

OMAAN: ringreis ja rannapuhkus

13.03.2023 - 24.03.2023

2260

INDONEESIA: Bali ringreis ja rannapuhkus

18.03.2023 - 03.04.2023

VÄLJA MÜÜDUD

INDONEESIA: Bali - Sulawesi: Torajamaa

18.03.2023 - 03.04.2023

VÄLJA MÜÜDUD

VIETNAM: loodusringreis ja rannapuhkus

10.10.2023 - 25.10.2023

EELBRONEERIMINE

KEENIA safari ja rannapuhkus

31.10.2023 - 14.11.2023

EELBRONEERIMINE

KEENIA rannapuhkus ja safari

01.11.2023 - 13.11.2023

EELBRONEERIMINE

LÕUNA-AAFRIKA VABARIIK ja SVAASIMAA ringreis

19.11.2022 - 05.12.2022

VÄLJA MÜÜDUD

LÕUNA-AAFRIKA VABARIIK ja SVAASIMAA ringreis

27.01.2023 - 12.02.2023

3290

JAAPAN

14.04.2023 - 24.04.2023

VÄLJA MÜÜDUD

USBEKISTAN: ringreis

19.04.2023 - 28.04.2023

1590

ASERBAIDŽAAN:ringreis

26.04.2023 - 03.05.2023

1170

ASERBAIDŽAAN - GRUUSIA: ringreis

26.04.2023 - 09.05.2023

1705

GRUUSIA ringreis

09.05.2023 - 19.05.2023

1205

KÕRGÕZSTAN - KASAHSTAN ringreis

26.08.2023 - 05.09.2023

2095

GRUUSIA ringreis

02.09.2023 - 12.09.2023

1245

RWANDA - UGANDA ringreis

09.09.2023 - 22.09.2023

EELBRONEERIMINE

TADŽIKISTAN - USBEKISTAN ringreis

21.09.2023 - 30.09.2023

EELBRONEERIMINE

NEPAL JA INDIA ringreis

01.10.2023 - 17.10.2023

EELBRONEERIMINE

PERUU - BOLIIVIA - TŠIILI ringreis

10.10.2023 - 27.10.2023

EELBRONEERIMINE

LÕUNA-AAFRIKA VABARIIK JA SVAASIMAA: ringreis

18.11.2023 - 04.12.2023

EELBRONEERIMINE

Seda tüüpi reisid puuduvad.

LENNUPILETID

01.01.2019 - 19.01.2038

Erinevad hinnad