ASERBAIDŽAAN
print
ASERBAIDŽAAN:ringreis
30.04.2022 -> 08.05.2022

EESTI KEELES.  EESTI GRUPP. HIND LÕPLIK - SISSEPÄÄSUD VAATAMISVÄÄRSUSTELE JA SÖÖGID SISALDUVAD HINNAS.
MINIMAALNE GRUPI SUURUS 12 REISIJAT, MAKSIMAALNE 22 

30.04 - 8.05.2022 ASERBAIDŽAANI RINGREIS: Baku – Absheron – Samaxi – Seki – Gandzha – Goygol - Gobustan

 
Reis sobib vaid vaktsineeritutele, sest Aserbaidžaani sisenemise eelduseks on lõpetatud vaktsineerimiskuur. 

HIND:
Saadaval ka naiskoht

1170 € /reisija 1 koht 2ses toas tellimisel kuni 31.01.2022
1200 € /reisija 1 koht 2ses toas tellimisel alates 1.02.2022
Ühese toa lisa 220 €


1. päev   30.04    Tallinn - Istanbul - Baku
Tallinn – Istanbul  TK1424   12:35 - 15:55
Istanbul – Baku    TK 334    17:20 - 21:10
Transfeer hotelli.
Majutus 3 ööd hotellis ZamZam Hotel 4* - hotell kaldapromenaadi juures; ligiduses söögikohad ja kaubandus www.booking.com/hotel/az/zamzam.et.html 

2. päev   1.05    Baku: uus linn ja vanalinn     H/L
Baku linnaekskursioon. Linn, kus kohtuvad kaasaegne ja iidvana, traditsiooniline ja ebatavaline.
Esmalt kaasaegne Baku. Heydar Aliyevi keskus, mis on linna üks moodsamaid ja tuntumaid hooneid. Seejärel linna kõrgeim punkt- Nagornõi ehk Mäetipu park, mille vaateplatvormilt avanevad vaated allpool laiuvale rohelisele linnale ning Baku lahele.
Treppe mööda alla lahe kaldal asuva Bibi Abyati moshee juurde. Algselt ehitati moshee siia 13 sajandil, kuid see hävitati bolshevike poolt 1936 aastal. Praegune ehitis pärineb 1990ndatest aastatest; lisaks pühakojale on siin iidsed pühakute hauad. Bibi Abyati kompleks on moslemite vaimseks keskuseks ning Aserbaidzaani islami arhitektuuri pärliks. Kaasaegse osa lõpetab külastus maailma esimese kaasaegse naftapuuraugu kohta, mis rajati Bibi-Eibat naftaväljale 1846 aastal.
Vanalinn - Icheri Sheher
Icheri Sheher`it nimetatakse sageli kindluseks, kuna see on ümbritsetud hästi säilinud kaitsemüüriga, kus on praeguseks säilinud 25 torni ning 5 väravat. Müüride sisse jääb kunagine linn- paleekompleks ja hauakamber, mosheed ja minaretid, karavansaraid ja saunad/hamamid. Tänaseni on säilinud umbes pooled hoonetest, teistest on järel varemed. Asustus oli tollal väga tihe, hooned külg-külje kõrval. Aialapid taskuräti-suurused ning tänavad kitsad ja käänulised. 15. sajandil koliti pealinn Shemakhast Bakuusse ning kuni 19.sajandini püsis Baku müüride vahel; alles peale naftabuumi kasvas linn Icheri Sheheri müüride vahelt välja.
Lõunasöök päeva jooksul.

3. päev   2.05    Tule(kummardajate) tempel Ateshgyah ja põlev mägi Yanardagh. Tuledesäras õhtune Baku     H/L
Igavese tule tempel - Ateshgyah – on ilmselt Azerbaijani tuntuim maamärk. Bakust 30 km kaugusel on piirkond, kus looduslik maagaas immitseb maapragudest välja ja kokkupuutel õhuhapnikuga süttib põlema. 17-18 sajandil ehitati siia praegune tempel, kuigi tulekummardajate palvekohana on seda kasutatud juba aegade algusest saadik.
Peale islami saabumist tulekummardajate tempel lõhuti ja lammutati ning tõsiusksed tulekummardajad rändasid siit minema praeguse India aladele, kus nad said oma usku edasi praktiseerida. Kuid 15-17 sajandil tulid paljud koos India kaupmeeste karavanidega tagasi palverännakule oma esivanemate sünnimaale ning india kaupmehed ehitasid 100 aasta jooksul igavese tule juurde templi. Siis lisati siia juurde veel karavansarai ning nii tekkiski terve kompleks, mis sai oma praeguse väljanägemise 19.sajandil. Keskseks kohaks on kaevu meenutav altar, kus põleb igavene tuli.
Põlev mägi Yanardagh on mäeküngas, mille külgedelt immitseb välja maagaas, mis juba iidsetest aegades põleb umbes meetri-kõrguste ja 10 meetri pikkuste tulekeeltena.
Tagasi Bakusse.
Õhtul ekskursioon tuledesäras linnas. Mõnes kohas on päevasel ajal juba käidud, kuid õhtul valgustatuna on pilt hoopis teine.
Esmalt taas Nagornõi ehk Mäepargi vaateplatvorm ning vaade alla õhtusele linnale. Järgmisena Baku Boulevard, mis on 16 km pikkune mereäärne kaunilt valgustatud purskkaevudega kaldapealne park, mida kutsutakse ka nimega “Baku teemantkee”. Lõpetuseks rahvarohke linna peatänav Torgovaja, mis on ääristatud uhkete majade, kinode, parkide, kaasaegsete poodide ja mälestusmärkidega. Tagasi hotelli.

4. päev   3.05   Diri-Baba mausoleum - Samaxi – Lahichi - Saki    342 km     H/L
Esimene peatus Bakuust 90 km kaugusel Diri-Baba mälestusmärgi juures. See on 15. sajandist pärit 2-korruseline moshee-mausoleum, kuhu on väidetavalt maetud pühak Diri-baba. Mausoleum on osaliselt kaljusse raiutud ning jätab omapärase “rippuva” mulje.
Veel 32 km sõitu ja jõutakse Samaxisse. Samaxi on üks Azerbaidzani vanimaid linnu, mis on tekkinud 5. sajandil e.m.a. 9-16 sajandil oli ta Shirvani shahhiriigi pealinnaks; siit läks läbi siiditee, mis tegi linnast tähtsa kaubanduskeskuse. Linn oli Iraani, Araabia, Kesk-Aasia, Venamaa, India ja Lääne-Euroopa kaupmeeste kohtumispaigaks, siin kaubeldi ja omati siiditööstuse ja vaibakudumise töökodasid-vabrikuid. Lisaks õitses ka kultuur ja teadus. Vanalinnas külastatakse linna suurimat vaatamisväärsust Juma mosheed, mis on Kaukasuse suurim ja üks vanimaid, pärit aastast 744.
Järgmine peatus on Lahichi küla, mis on pärit 5 sajandist ja saanud alguse samanimelisest hõimust, kes rändas 4-5 sajandil siia praeguse Iraani aladelt. Siin on säilinud vanad msosheed ja saunad/termid, keskaegne veevarustuse- ja kanalisatsioonisüsteem. Kohalikud tegelevad vanade käsitöödega-sepa- ja köösneritööd, vaibakudumine- ning põllumajandusega. Külas on palju käsitöökodasid ja suveniiripoode. Esmalt lõunasöök kohalikus peres traditsiooniliste roogadega, seejärel tiir külas ning vaba aeg ostlemiseks. See on üks parimaid kohti suveniiride, siiditoodete, maitseainete ostmiseks.
Sõit Sakisse.
Majutus Sakis 1 öö hotellis Issam Hotel 4*  www.booking.com/hotel/az/issam.et.html 

5. päev   4.05    Saki - Gandzha    164 km     H/L
Esmalt tiir Sakis. Saki on taas üks Azerbaidzani vanimaid ja kuulsamaid linnasid. Ta asub 700 m kõrgusel mägede vahel ning oli oluliseks peatuspaigaks Siiditeel. Esmalt külastatakse freskode ja kaunilt nikerdatud akendega khaanide Suvepaleed. Seejärel 2 töökoda: "Shebeke" ehk värviliste vitraaz-akende töökoda ning kohaliku maiuse "Sheki Pahlava” töökoda.
Ekskursioon jätkub sõiduga 7 km kaugusele Kishi külasse, kus külastatakse Albaania kirikut. See kirik olevat Kaukasuse vanim kristlik kirik (19. sajandi keskel anti endised Albaania kirikud Armeenia kiriku alluvusse). Piirkonnas elasid udid, keda peetakse vanade albaanlaste järglasteks ning nende kultuur ja kirikut ümbritsevad matmispaigad erinevad suuresti muu rahva tavadest.
Edasi sõit (157 km) Gandzhasse, mida kutsutakse khaanide ja poeetide linnaks. Ka siit käis läbi Siiditee ning praegu üritatakse linna kunagist hiilgust taastada.
Kunagi oli jõe kaldal suur kindlus, kuid praeguseks on sellest jäänud vaid mõned kujutud veremete hunnikud, sest aeg ja jõgi on teinud oma töö. Jõgi, mis kunagi kaitses kindlust, on hoopis aja jooksul kindluse müürid minema uhtunud.
Linnas külastatakse hilisemast ajast säilinud vaatamisväärsuseid- Sheikh Bahauddini kompleksi 17ndast sajandist, kuhu kuuluvad Juma Mosheee (Shah Abbas Moshee) ning selle juurde kuuluv medres ja moshee-esine kunagine turuplats, keskaegne puuküttega aurusaun Chekyak Hamam ja karavansarai, mille ruumides on praegu Humanitaarteaduste Kõrgem Kool.
Shah Abbas oli arhitekt, astronoom ning visionäär ning oma astronoomia alaseid teadmisi on ta kasutanud moshee ehitamisel- täpselt keskpäeval kaob läänemüüri vari ning see andis omal ajal märku, et on aeg palvuseks.
Viimane lisand Sheikh Bahauddini kompleksile on Khaan Javadi Mausoleum. Moshee aeda rajati mausoleum kartmatule Ganja valitsejale khaan Javadile, kes hukkus 1804 aastal linna kaitsmisel. Tema säilmed maeti 1990ndatel siia ringi ning 2005 aastal avati mausoleum, mis on sobitud iidsete ehitiste sekka.
Päeva lõpetuseks poeet Nizami Ganjavi mausoleumi. Nizami Ganjavi, kes sündis 1141 aastal, oli oma aja harituimad inimesi ning tema sulest pärinevad mitmed luuletused ja poeemid, kus lisaks osavale sõnaseadmisele väljendab poeet ka oma eetilisi ja filosoofilisi vaateid. Mausoleumist on tulnud poeetide palverännaku sihtkoht.
Lõunasöök päeva jooksul.
Majutus 1 öö kesklinnas hotellis Ganja Hotel 3*   www.booking.com/hotel/az/ganja.et.html 

6. päev   6.05    Goygoli järv - Baku    418 km     H/L
Algab tagasitee Bakusse. Teel tehakse põige GoyGoli järve äärde. Mööda käänulist teed sõidetakse üles aheliku tippu ning sealt avanevad kaunid vaated Väike-Kaukasuse ahelikule ning GoyGoli ehk Sinisele järvele. Järv on tekkinud peale 1139 aasta Kyapazi mäe vulkaanipurset, mis kuhjas orus voolavate ojade-jõgede ette mitmes kohas kõrged kaljumüürid, kus iga müüri taha tekkis järv. Järvesid on kokku 7 ja neid kutsutakse nimega Kyapazi pisarateks
Imamzadehi mausoleum. Sheikh Ibrahimi mausoleum, millest on saanud moslemite pühapaik. Selle kõrval väike moshee, mis toimib tänapäevalgi, vana surnuaed ja karavansarai. Pikk sõit Bakuusse.
Majutus 3 ööd Bakuus hotellis ZamZam Hotel 4*  www.booking.com/hotel/az/zamzam.et.html 

7. päev   6.05    Gobustani kaljumaalingute kaitseala     H/L
Kaitseala on Bakust 60 km kaugusel Suur-Kaukasuse mäestiku ja Kaspia mere vahel. Siin on iidsed kaljumaalingud-piktogrammid ja petroglüüfid. Need vanad maalingud näitavad kunagiste asukate maailma, tavasid ja majandust. Samuti loodust ja toonast looma-linnuriiki. Kaljumaalingute vaatamisele eelneb temaatilise muuseumi külastus.
Seejärel muda-vulkaanilise ala külastus. Siin on 300 maailma hinnanguliselt 700st podisevast muda-vulkaanist.
Tagasi Bakuusse.

8. päev   7.05    Baku - bazaar     H
Sõit turule. Edasi saab igaüks ise ostelda suveniire ja maiustiusi, käia veinipoodides kohalikke veine proovimas-ostmas. Tagasi hotelli. Pealelõunal vaba aeg viimase õhtupooliku nautimiseks Bakus.

9. päev   8.05   Baku – Istanbul – Tallinn
Transfeer lennuväljale ja algab kodutee:
Baku - Istanbul    TK337       6:25 - 8:35
Istanbul - Tallinn  TK 1421  15:00 - 18:15

Hind sisaldab:
• Turkish Airlines liinilennud, pagas 30 kg
• Lennuväljamaksud 242 € (seisuga 8.07.2021)
• Majutus 1 koht 2ses toas 3 ja 4* hotellides
• Hommikusöögid 7 hommikul
• Programmis märgitud lõunasöögid (6)
• Programmis märgitud ekskursioonid ja transfeerid konditsioneeritud transpordivahendis (buss/väikebuss vastavalt teedele)
• KÕIK PROGRAMMIS MÄRGITUD KÜLASTUSTE SISSEPÄÄSUTASUD
• kohalik inglise keelt kõnelev giid
• Eesti reisijuht ringreisil, kes tõlgib ekskursioonid Eesti keelde
• Hinnad põhinevad kursil 1USD = 0,9 EUR

Hinnale lisandub:
• Joogid lõunasöökide juurde
• Fotoaparaadi-videokaamera tasud mõnedel vaatamisväärsustel
• Jootrahad
• Elektrooniline viisa
Viisainfo: https://evisa.gov.az/ 


Aserbaidžaani sisenemiseks on vajalik negatiivne Covid-19 test, mis on tehtud kuni 72 tundi enne riiki sisenemist! 


Riikidesse sisenemise COVID-19 INFO muutub pidevalt, siis soovitame jälgida hetke seisu maailmas alljärgnevalt lingilt:
https://www.iatatravelcentre.com/world.php 


Müüme oma reisidele ka üksikuid nais- ja meeskohti eeldusel, et samale reisile registreerib teine samast soost reisija, kes on nõus majutust jagama
 

Nais/meeskohtasid saab tellida kuni 65 päeva reisi väljumiseni. Kui reisi väljumiseni on jäänud vähem kui 65 päeva, siis enam uusi nais/meeskohtade tellimusi esitada ei saa, vaid uus üksikkoht tuleb osta koos ühese toa lisatasuga. Küll saab 65 -21 päeva reisini tellida nais/meeskohtasid neile reisidele, kus mõni naine/mees on juba reisikaaslase ootel.

Kui 21 - 30 päeva (sõltuvalt reisist) enne reisi pole reisile registreerinud teist samasoolist reisijat, kes sooviks majutust jagada, tagastab reisikorraldaja reisijale kogu ettemaksu ja tühistab tellimuse VÕI reisija tasub ühese toa lisamaksu ja reisib üheses toas.

Kui reisija on ostnud üksiku nais/meeskoha ning sooviks enne reisi suhelda oma toanaabriga, siis palume reisijal anda oma kirjalik nõusolek enda andmete edastamiseks toanaabrile. Ilma reisija kirjaliku nõusolekuta me reisija andmeid toakaaslasele ei väljasta. Kes soovib oma kontaktandmed: nimi – meil – telefon edastada, siis teeme seda 2 nädalat enne reisi.  Samas ei saa me kohustada toanaabrit enne reisi suhtlema. 


 

 HIND:
Saadaval ka naiskoht

1170 € /reisija 1 koht 2ses toas tellimisel kuni 31.01.2022
1200 € /reisija 1 koht 2ses toas tellimisel alates 1.02.2022
Ühese toa lisa 220 €

Broneeri reis
Võtame teiega hiljemalt 24 tunni jooksul ühendust.
Reis: ASERBAIDŽAAN:ringreis
Kuupäev: 30.04-08.05.2022

Sarnased Reisid

LÕUNA-AAFRIKA VABARIIK ja SVAASIMAA ringreis
18.11 - 04.12.2022

EELBRONEERIMINE

GUATEMALA - HONDURAS - EL SALVADOR
02.11 - 16.11.2022

EELBRONEERIMINE

TADŽIKISTAN - USBEKISTAN ringreis
14.09 - 24.09.2022

1880

REISI MUUTMISE TINGIMUSED

14.12.2021 - 31.03.2022

TÄHELEPANU!

TANSAANIA: Sansibari ringreis ja rannapuhkus

13.01.2022 - 27.01.2022

VÄLJA MÜÜDUD

TANSAANIA: Sansibari ringreis ja rannapuhkus

18.01.2022 - 01.02.2022

VÄLJA MÜÜDUD

SRI LANKA ringreis ja rannapuhkus

01.03.2022 - 13.03.2022

1790

MALAISIA ringreis Borneol ja rannapuhkus - SINGAPUR

04.03.2022 - 19.03.2022

alates 2370

VIETNAM: klassikaline ringreis ja rannapuhkus

12.03.2022 - 26.03.2022

alates 1760

OMAAN: ringreis ja rannapuhkus

12.03.2022 - 24.03.2022

2295

INDONEESIA: Bali ringreis ja rannapuhkus

18.03.2022 - 02.04.2022

1895

INDONEESIA: Bali - Sulawesi: Torajamaa

18.03.2022 - 02.04.2022

2540

VIETNAM: loodusringreis ja rannapuhkus

14.10.2022 - 30.10.2022

2195

OMAAN: ringreis ja rannapuhkus

23.10.2022 - 02.11.2022

EELBRONEERIMINE

KEENIA ringreis ja rannapuhkus

01.11.2022 - 15.11.2022

3060

KEENIA rannapuhkus ja safari

02.11.2022 - 14.11.2022

2222

GUATEMALA - MEHHIKO ringreis ja rannapuhkus

16.11.2022 - 02.12.2022

EELBRONEERIMINE

GUATEMALA - EL SALVADOR - HONDURAS - BELIZE ringreis

04.02.2022 - 19.02.2022

3370

LÕUNA-AAFRIKA VABARIIK: ringreis

12.02.2022 - 28.02.2022

VÄLJA MÜÜDUD

ASERBAIDŽAAN:ringreis

30.04.2022 - 08.05.2022

1170

GRUUSIA ringreis

07.05.2022 - 17.05.2022

1225

GRUUSIA ringreis

15.05.2022 - 24.05.2022

GRUUSIA ringreis

27.08.2022 - 06.09.2022

1175

KÕRGÕSTANI ringreis

01.09.2022 - 10.09.2022

1520

ASERBAIDŽAAN:ringreis

10.09.2022 - 18.09.2022

1085

TADŽIKISTAN - USBEKISTAN ringreis

14.09.2022 - 24.09.2022

1880

GUATEMALA - HONDURAS - EL SALVADOR

02.11.2022 - 16.11.2022

EELBRONEERIMINE

LÕUNA-AAFRIKA VABARIIK ja SVAASIMAA ringreis

18.11.2022 - 04.12.2022

EELBRONEERIMINE

Seda tüüpi reisid puuduvad.

LENNUPILETID

01.01.2019 - 19.01.2038

Erinevad hinnad

Kanaari saared

16.10.2021 - 23.04.2022

alates 450 €